Wypełnienie płytkich bruzd i zmarszczek

Zabiegi medycyny estetycznej DENTSARTE – Kwas Hialuronowy
Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że kwas hialuronowy występuje naturalnie w naszej skórze – jest on podstawowym składnikiem, który odpowiada za nawilżenie i jędrność skóry. Skóra dojrzewając traci znaczne ilości kwasu hialuronowego, a tym samym skóra staje się wysuszona, zmarszczona, i zwiotczała.

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

Jedynym skutecznym i trwałym sposobem jest wstrzyknięcie preparatu w warstwę skóry właściwej. Właśnie w takiej formie działa bezpośrednio na skórę nawilżając ją, wypełniając zmarszczki czy bruzdy. Ten związek chemiczny nadaje objętość, modeluje, poprawia kontury całej twarzy, ale co najważniejsze pobudza naturalne procesy regeneracyjne. Dzięki temu efekty utrzymuje się dłużej, a twarz wygląda zdrowo i naturalnie.

Stosowany do zabiegów preparat jest syntetyczny co zmniejsza ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej. Nie wymaga wykonywania próby uczuleniowej.

WYPEŁNIENIE PŁYTKICH BRUZD I ZMARSZCZEK

Zabiegi z zastosowaniem kwasu hialuronowego są szeroko stosowane do wypełnienia płytkich bruzd i zmarszczek . Właśnie po nich widać pierwsze objawy starzenia. Medycyna Estetyczna znalazła rozwiązanie na niechciane zmarszczki w Dzięki zabiegom wypełniania i wygładzania zmarszczek, mozemy osiągnąć zdrowy, młody i świeży wygląd.  


Co daje zabieg wypełnienia płytkich bruzd i zmarszczek?


– redukcja oznak starzenia
– ujędrnienie skóry
– podniesienie kącików ust
– wygładzenie i wypełnienie zmarszczek 
– zaznaczenie konturu ust

Zabieg wypełnienia płytkich bruzd i zmarszczek 

Wypełnienie płytkich bruzd i zmarszczek – Na czym polega zabieg?


Zabieg polega na iniekcji preparatu z usieciowanym kwasem hialuronowym w okolicę kącików ust. Substancja podawana jest w zagłębieniu skóry oraz równolegle obok zagłębienia kącika ust. Do tego zabiegu używane są mniejsze kaniule lub igły, gdyż preparat jest rozprowadzany w sposób liniowy poprzez kilkukrotne wstrzyknięcia pod różnymi kątami do skóry. Tworzy się w ten sposób rodzaj rusztowania które  naciąga zmarszczki i zagłębienia. Preparat po iniekcji jest równomiernie rozmasowywany przez lekarza medycyny estetycznej.

wypełnienie płytkich bruzd i zmarszczek

Wypełnienie zmarszczek – Jak długo utrzymuje się efekt?

Wygładzające działanie kwasu hialuronowego jest efektem wiązania tego preparatu z wodą zwiększając objętość i wypełniając usta. Kwas Hialuronowy ulega degradacji po 6-12 miesięcy. Po tym okresie trzeba zgłosić się na zabieg dla podtrzymania olśniewającego efektu. Długość utrzymywanego efektu zależy również od rodzaju preparatu. W naszych Gabinetach stosujemy preparaty kwasu hialuronowego  JUVEDERM®  firmy ALLERGAN, które są bardzo skuteczne i długotrwałe, ale przede wszystkim bezpieczne! 

 

Jak długo są widoczne efekty wypełnienia płytkich zmarszczek?

Efekty utrzymują się między 6, a 8 miesięcy. Są to predyspozycje osobnicze. Na przykład u osób młodych efekty utrzymują się dłużej, niż u starszych. Wynik zabiegu uzależniony jest od indywidualnych predyspozycji organizmu. Przez dwa tygodnie od zabiegu powinno się spożywać więcej wody i nawadniać organizm, wtedy efekty są ładniejsze i trwalsze.

Efekt końcowy wygładzenia zmarszczek i bruzd  kwasem hialuronowym zależy od gęstości i innych właściwości danego preparatu, użytej ilości, a także techniki iniekcji.

PRZECIWWSKAZANIA DO WYPEŁNIENIA PŁYTKICH ZMARSZCZEK I BRUZD  Z UŻYCIEM KWASU HIALURONOWEGO

 

Wypełnienie płytkich bruzd i zmarszczek  -PRZECIWWSKAZANIA:

Mimo, że wypełnienie płytkich bruzd i zmarszczek jest zabiegiem nieinwazyjnym to istnieje kilka przeciwwskazań do tego zabiegu:

  • ciężarne oraz karmiące piersią.
  • zakażenia skórne w okolicach ust.
  • aktywna opryszczka wargowa.
  • skłonności do bliznowców.
  • uczulenie, na któryś ze składników preparatu.
  • choroby układu immunologicznego.
  • trądzik
  • obniżona odporność
  • inne zabiegi – w przypadku, gdy w okolicach ust był niedawno wykonywany zabieg medycyny estetycznej należy się skonsultować z lekarzem.
  • wiek – w młodzieży poniżej 18 roku życia odstępuje się od wykonywania zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego.
WYPEŁNIENIE PŁYTKICH BRUZD I ZMARSZCZEK
WAŻNE! Odstępy czasowe pomiędzy zabiegami wypełniania zmarszczek, a innymi metodami odmładzania skóry takimi jak mikrodermabrazja czy peeling kawitacyjny, powinny wynosić minimum 2-3 tygodnie.

Kobiety mogą starzec się pięknie!

Medycyna estetyczna nie może zatrzymać postępu procesu dojrzewania, ale może zwolnić uwydatnianie się jego skutków. Zadbana, wypoczęta twarz i olśniewający uśmiech sprawi, że każda kobieta poczuje się wyjątkowo. Niezależnie od wieku zdrowe, zadbane zęby są ważne zarówno dla kobiet jak i mężczyzn.

Zabiegi estetyczne nie są przeznaczone wyłącznie dla ludzi dojrzałych. Doskonale wiemy, że każdy jest inny. Każdemu podoba się coś innego. Tak samo jest z wyglądem zewnętrznym. Dużo młodych ludzi boryka się z asymetriami, deformacjami i wieloma innymi problemami. Medycyna estetyczna skutecznie rozwiązuje te problemy. Specjalistyczne preparaty i sprzęt jakim dysponujemy daje możliwość wykonania wielu różnorodnych zabiegów mających na celu poprawę wyglądu uzębienia, symetrii twarzy i kondycji skóry.

Piękny, zdrowy uśmiech może zdziałać cuda, dać pewność siebie i siłę do działania.

W naszej klinice oferujemy szeroką gamę zabiegów medycyny estetycznej.

Są to zabiegi opierające się między innymi na kwasie hialuronowym, toksynie botulinowej oraz na terapii peptydowej.

 Zabiegi  z zakresu medycyny estetycznej, wykonywane są przez doktor Marię Jakubowską – Chmielecką, która od lat poszerza swoje kwalifikacje i umiejętności zapewniając usługi na wysokim poziomie. Pomagamy dążyć do perfekcji, z zachowaniem naturalnego wyglądu! 

Każdy zabieg w naszym gabinecie rozpoczynamy analizą problemu pacjenta, obejrzeniem twarzy i aparatu stomatognatycznego, omówieniem idnywidualnych, dopasowanych do potrzeb każdego pacjenta skutecznych działań prowadzących do rozwiązania problemu.  W naszym gabinecie stosuje się wyłącznie preparaty przebadane klinicznie i od lat stosowane w dermatologii estetycznej.

Lustereczko mówiło mi, że już czas, a ja zagłuszałam ten głos z obawy przed nieznanym. *** Niniejszym oświadczam, że dołączam do grona wielbicielek kunsztu estetycznego Pani Marii Jakubowskiej -Chmieleckiej – „lekarza smutków twarzowych”. Spotkanie piękności było bezbolesne i przebiegało w bardzo życzliwej atmosferze. Polecam Panią Doktor, ponieważ efekt Jej pracy to połączenie profesjonalizmu z artyzmem i pasją.
-Emilia

W końcu zdecydowałam się na „odrobinę luksusu” i ingerencję medycyny estetycznej w obrębie mojej twarzy. Trafiłam do Pani dr Jakubowskiej-Chmieleckiej. Pełen profesjonalizm, doskonałe przygotowanie merytoryczne i pewna ręka! I przy tym pani doktor jest bardzo ciepłą, niezwykle sympatyczną osobą. Na pewno będę do niej wracała. Już rozsławiam jej fachowość wśród moich koleżanek, które mają zamiar co nieco sobie ulepszyć na buźce. Polecam wszystkim!
-Anna

Odwiedź nas

Wszyscy nasi pacjenci mogą korzystać z komfortowego bezpłatnego parkingu przed naszym gabinetem.
Adres gabinetu

Osiedle Szafirowe 2n,
62-002 Suchy Las

Umów się na wizytę

+48 61 671 61 61

Godziny otwarcia

PON – PT godz. 9:00-19:00