TOKSYNA BOTULINOWA

Zabiegi medycyny estetycznej DENTSARTE – Toksyna botulinowa

Botoks, czyli toksyna botulinowa

Toksyna botulinowa zwana też botoksem jest bardzo popularną substancją znajdującą szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej.
Wytwarzana jest naturalnie przez bakterie z rodzaju Clostridium botulinum.

Toksyna botulinowa zwana też botoksem jest bardzo popularną substancją znajdującą szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej.
Wytwarzana jest naturalnie przez bakterie z rodzaju Clostridium botulinum.

Medycyna estetyczna wykorzystuje jej zdolność do zahamowania uwalniania acetylocholiny. Jest ona neuroprzekaźnikiem odpowiadającym za przekaźnictwo impulsów między nerwami a mięśniami. Jej działanie powoduje blokadę synapsy nerwowo- mięśniowej uniemożliwiając skurcz mięśnia.
W medycynie estetycznej stosowana jest jako skuteczny preparat w zapobieganiu powstawania zmarszczek mimicznych oraz ich redukcji, a nawet likwidacji już istniejących. Zabiegi z jej użyciem wykonywane są równie często u kobiet jak i u mężczyzn.
W naszej klinice do zabiegów wykorzystywane są wyłącznie preparaty najwyższej jakości, posiadające stosowne atesty. Gwarantuje to bezpieczeństwo dla pacjentów, które jest dla nas bardzo ważne.
Podczas zabiegu podawane są małe dawki toksyny a zabiegi z jej wykorzystaniem wykonywane są jedynie przez doświadczonego lekarza- dr Marię Chmielecką.

Wskazania do zabiegu z użyciem botoksu:

 • Zmarszczki poprzeczne na czole
 • Zmarszczki gładzizny („lwia zmarszczka”)
 • Zmarszczki wokół oczu („kurze łapki”)
 • „Bruzdy marionetki”
 • Zmarszczki brody („kamienista broda”)
 • Uśmiech dziąsłowy („gummy smile”)
  Bruksizm
 • „Króliczy nos”
 • Nadpotliwość dłoni, pach i stóp
 • Zmarszczki na szyi

Przebieg zabiegu:

Po konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej i przeanalizowaniu funkcji zabiegu i ewentualnych przeciwwskazań można poddać się zabiegowi. Procedura polega na podaniu bardzo cienką igłą odpowiednich ilości botoksu bezpośrednio do mięśnia lub śródskórnie. Zabieg trwa 15-30 minut i nie jest bolesny (przez wielu pacjentów porównywany jest do ukąszenia komara). Ze względu na komfort naszych Pacjentów istnieje możliwość wykonania zabiegu w znieczuleniu miejscowym.

Czy zabieg podania botoksu wymaga rekonwalescencji?

Zabieg nie wymaga od Pacjenta rekonwalescencji. Od razu po wykonanym zabiegu botoks Poznań, mogą być widoczne miejscowe zaczerwienienia, które ustępują po kilku godzinach. 

Po konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej i przeanalizowaniu funkcji zabiegu i ewentualnych przeciwwskazań można poddać się zabiegowi. Procedura polega na podaniu bardzo cienką igłą odpowiednich ilości botoksu bezpośrednio do mięśnia lub śródskórnie. Zabieg trwa 15-30 minut i nie jest bolesny (przez wielu pacjentów porównywany jest do ukąszenia komara). Ze względu na komfort naszych Pacjentów istnieje możliwość wykonania zabiegu w znieczuleniu miejscowym.

Przeciwwskazania oraz działania niepożądane:

Każdy zabieg ma swoje wskazania i przeciwwskazania. Tak jest również w przypadku botoks Poznań.

Przeciwwskazania:

 • Ciąża, karmienie piersią
 • Zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego (zespół Lamberta Eatona, miastenia gravis)
 • Nadwrażliwość na składniki preparatu (albuminy ludzkie),
 • Stosowanie następujących leków oraz okres minimum 1 tygodnia od ich odstawienia :
  Aminoglikozydy (amikacyna, gentamycyna, streptomycyna itp.)
  Aminochinolony (hydroksychlorochina, chlorochina)
  Sukcynylocholina
  D-penicylamina (Cuprenil)
  Tetracyklina
  Linkomycyna
  Polimyksyna
  Tubokuraryna
  Galamina
  Pankuronium
 • Miejsowe infekcje skóry

Działania niepożądane:

 • Ból w miejscu iniekcji
 • Małe krwiaki
 • Nadmierne zwiotczenie mięśni
 • Ból głowy (ustępuje po zażyciu leku przeciwbólowego)
 • Niewielki, przejściowy obrzęk, któremu może towarzyszyć delikatne mrowienie w miejscu iniekcji 

WAŻNE!

Odstępy czasowe pomiędzy zabiegami wypełniania zmarszczek a innymi metodami odmładzania skóry takimi jak mikrodermabrazja czy iniekcje z kwasu hialuronowego powinny wynosić minimum 2 tygodnie.

Korzyści płynące z zastosowania botoksu: 

 • Efekty pojawiają się w krótkim czasie i utrzymują się nawet do 7 miesięcy- w zależności od kondycji i wieku skóry.
 • Zabieg iniekcji botoksu nie wymaga okresu rekonwalescencji. Pacjent może wrócić do swoich codziennych zajęć. Mówi się że jest to zabieg “lunchowy”, trwający 15-20 minut.
 • Ma zastosowanie lecznicze i estetyczne.
 • Zabiegowi z zastosowaniem botoksu mogą się poddać zarówno osoby młode (od 25 lat) jak i starsze z pierwszymi objawami starzenia się skóry oraz ze zmarszczkami utrwalonymi.

Botoks Poznań bardzo dobrze sprawdza się w korekcji wszelkich zmarszczek mimicznych, natomiast przy zmarszczkach utrwalonych warto niekiedy rozważyć rozszerzoną terapię łączoną- zastosowanie innych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej w celu uzyskania najlepszego rezultatu.

Zabiegi przy użyciu botoksu można łączyć z innymi zabiegami medycyny estetycznej, np. mezoterapią, laserowym frakcjonowaniem skóry, kwasem hialuronowym, peptydami biomimetycznymi czy osoczem bogatopłytkowym.

 Medycyna estetyczna pozwala zatrzymać młodość na dłużej!

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej nie zatrzymują procesu starzenia jednak pozwalają na zniwelowanie widocznych skutków tego procesu. Zadbana, wypoczęta twarz sprawi, że każdy poczuje się wyjątkowo. Korzystny wygląd jest ważny zarówno dla kobiet jak i mężczyzn.

Zabiegi estetyczne są przeznaczone dla Pacjentów w różnym przedziale wiekowym. Wielu pacjentów boryka się z niedoskonałościami swego wyglądu. Medycyna estetyczna Poznań skutecznie je poprawia i niweluje. Specjalistyczne preparaty i sprzęt jakim dysponujemy dają możliwość wykonania wielu różnorodnych zabiegów mających na celu poprawę ogólnego wyglądu, kondycji skóry i włosów, a także korektę kształtu twarzy, ust, policzków, brody, linii żuchwy, dłoni. Ponadto umożliwia redukcję blizn czy zniwelowanie cieni pod oczami.

 

Piękny, zdrowy uśmiech może zdziałać cuda, dać pewność siebie i siłę do działania.

W naszej klinice oferujemy szeroką gamę zabiegów medycyny estetycznej.

Są to zabiegi opierające się między innymi na kwasie hialuronowym, toksynie botulinowej oraz na terapii peptydowej.

 Zabiegi  z zakresu medycyny estetycznej, wykonywane są przez doktor Marię Jakubowską – Chmielecką, która od lat poszerza swoje kwalifikacje i umiejętności zapewniając usługi na wysokim poziomie. Pomagamy dążyć do perfekcji, z zachowaniem naturalnego wyglądu! 

Każdy zabieg w naszym gabinecie rozpoczynamy analizą problemu pacjenta, obejrzeniem twarzy i aparatu stomatognatycznego, omówieniem idnywidualnych, dopasowanych do potrzeb każdego pacjenta skutecznych działań prowadzących do rozwiązania problemu.  W naszym gabinecie stosuje się wyłącznie preparaty przebadane klinicznie i od lat stosowane w dermatologii estetycznej.

Lustereczko mówiło mi, że już czas, a ja zagłuszałam ten głos z obawy przed nieznanym. *** Niniejszym oświadczam, że dołączam do grona wielbicielek kunsztu estetycznego Pani Marii Jakubowskiej -Chmieleckiej – „lekarza smutków twarzowych”. Spotkanie piękności było bezbolesne i przebiegało w bardzo życzliwej atmosferze. Polecam Panią Doktor, ponieważ efekt Jej pracy to połączenie profesjonalizmu z artyzmem i pasją.
-Emilia

W końcu zdecydowałam się na „odrobinę luksusu” i ingerencję medycyny estetycznej w obrębie mojej twarzy. Trafiłam do Pani dr Jakubowskiej-Chmieleckiej. Pełen profesjonalizm, doskonałe przygotowanie merytoryczne i pewna ręka! I przy tym pani doktor jest bardzo ciepłą, niezwykle sympatyczną osobą. Na pewno będę do niej wracała. Już rozsławiam jej fachowość wśród moich koleżanek, które mają zamiar co nieco sobie ulepszyć na buźce. Polecam wszystkim!
-Anna

Odwiedź nas

Wszyscy nasi pacjenci mogą korzystać z komfortowego bezpłatnego parkingu przed naszym gabinetem.
Adres gabinetu

Osiedle Szafirowe 2n,
62-002 Suchy Las

Umów się na wizytę

+48 61 671 61 61

Godziny otwarcia

PON – PT godz. 9:00-19:00