TOKSYNA BOTULINOWA

Zabiegi medycyny estetycznej DENTSARTE – Toksyna botulinowa

Botoks, czyli toksyna botulinowa

Toksyna botulinowa bardzo popularna w medycynie estetycznej. Substancja ta dzięki swoim właściwością ogranicza powstawanie zmarszczek mimicznych dzięki swoim zdolnością do kurczenia mięśni, w które została wstrzyknięta. Zabieg ten szeroko stosuje się w zapobieganiu starzenia się skóry oraz likwidacji już istniejących zmarszczek.

 

 

Toksyna botulinowa, zwana jest również pod nazwą “jad kiełbasiany”, wytwarzana jest  egzogennie przez pałeczkę Clostridium botulinum. Spożycie jej może prowadzić do zgonu jednak znalazła swoje zastosowanie w medycynie estetycznej. Jest to jedna z najbardziej toksycznych jadów. Do zabiegów podawane są małe dawki nie powodują skutków ubocznych pod warunkiem, że wykonuje go specjalista z doświadczeniem. Taki jak dr Maria Jakubowska – Chmielecka. Głównym zastosowaniem wstrzyknięć z toksyną botulinową są zmarszczki mimiczne, ale też głębsze zmarszczki.   

Do czego stosuje się botoks?

Zastosowanie jadu kiełbasianego w zabiegach medycyny estetycznej – Redukcja zmarszczek :

 

 • Zmarszczki poprzeczne czoła
 • Zmarszczki gładzizny „lwia zmarszczka”
 • Zmarszczki wokół oczu tzw. kurze łapki
 • Leczenie bruksizmu

 

Toksyna botulinowa hamuje wydzielanie neurotransmiterów zakończeń nerwowych powodując rozkurcz i rozluźnienie mięśni czyli tak zwana relaksacja mięśni. Mechanizm tego związku powoduje zahamowanie funkcji wydzielniczej gruczołów potowych, zmniejsza odczucie bólu związane z migreną czy napięciem.

 

Co trzeba wiedzieć o zabiegach z użyciem botoksu?

Efekty po zabiegu z zastosowaniem toksyny botulinowej

Działanie botoksu polega na stałym scalaniem tej substancji z płytką nerwowo-mięśniową. Prowadzi do porażenia płytki i zniwelowania kurczliwości.

Toksyna botulinowa ma szerokie zastosowanie i w zależności od podjętej terapii widoczne mogą być :

 • Wygładzenie zmarszczek, wypełnienie i wymodelowanie twarzy
 • Uniesienie brwi
 • leczenie bruksizmu, nadpotliwości

Jak wygląda zabieg iniekcji toksyny botulinowej?

Po konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej i przeanalizowaniu funkcji zabiegu i ewentualnych przeciwwskazań można poddać się zabiegowi.  Zabieg jest prosty i krótki, polega na zaaplikowaniu małą igłą odpowiednich ilości botoksu bezpośrednio do mięśni. Zabieg trwa 15 -30 minut i nie jest bolesny, jednak niekiedy stosuje się maści znieczulające.

Czy zabieg wymaga Rekonwalescencji?

Zabieg nie wymaga od Pacjenta rekonwalescencji. Od razu po wykonanym zabiegu mogą być widoczne miejscowe zaczerwienienie lub obrzęk, który ustępuje po kilku godzinach.

 Jak długo widoczne są efekty?

Efekt działania pojawia się po około 7 dniach i utrzymuje przez ok. 4-6 miesięcy, po tym czasie dochodzi do degradacji toksyny botulinowej.

Dla kogo jest zabieg botoksu?

PRZECIWWSKAZANIA:

Każdy zabieg ma swoje wskazania i przeciwwskazania tak jest również w przypadku toksyny botulinowej. Przeciwwskazaniem może być:

 • Ciąża lub karmienie piersią
 • Zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego
 • Uczulenie na składniki preparatu (albuminy ludzkie),
 • Stosowanie leków z grupy ( po odstawieniu na okres minimum 1,5 tygodnia) : aminoglikozydy, aminochinolony i cyklosporyny (więcej informacji u lekarza), aspiryny
 • zakażenia skóry

 

WAŻNE! Odstępy czasowe pomiędzy zabiegami wypełniania zmarszczek, a innymi metodami odmładzania skóry takimi jak mikrodermabrazja czy iniekcje z kwasu hialuronowego  powinny wynosić minimum 2-3 tygodnie.

KORZYŚCI – ZABIEGI Z UŻYCIEM TOKSYNY BOTULINOWEJ : 

 W porównaniu z innymi inwazyjnymi zabiegami medycyny estetycznej Toksyna botulinowa ma bardzo atrakcyjną cenę i jest mniej bolesna.

Efekty pojawiają się w krótkim czasie i utrzymuje się nawet do 8 miesięcy. W zależności od kondycji i wieku skóry.

Nie wymaga okresu rekonwalescencji, Pacjent może wrócić do swoich codziennych zajęć. Mówi się że jest to zabieg “lunchowy”, trwający 15-20 minut.

Ma zastosowanie lecznicze i estetyczne, zabiegom mogą się poddać zarówno osoby młode (od 25 lat) jak i starsze z pierwszymi objawami starzenia się skóry.

 

Łączenie z innymi zabiegami –  Toksyna Botulinowa bardzo dobrze sprawdza się w korekcji wszelkich zmarszczek mimicznych, natomiast przy zmarszczkach utrwalonych warto dodatkowo poddać się zabiegowi kwasu hialuronowego. Pozwoli to na przedłużenie efektu wypełnienia, zwolnienie procesu starzenia oraz lepsze wymodelowanie twarzy. Zabiegi przy użyciu toksyny botulinowej można łączyć z innymi zabiegami medycyny estetycznej mezoterapią czy laserowym frakcjonowaniem skóry.

EFekty po zastosowaniu botoksu

Kobiety mogą starzec się pięknie!

Medycyna estetyczna nie może zatrzymać postępu procesu dojrzewania, ale może zwolnić uwydatnianie się jego skutków. Zadbana, wypoczęta twarz i olśniewający uśmiech sprawi, że każda kobieta poczuje się wyjątkowo. Niezależnie od wieku zdrowe, zadbane zęby są ważne zarówno dla kobiet jak i mężczyzn.

Zabiegi estetyczne nie są przeznaczone wyłącznie dla ludzi dojrzałych. Doskonale wiemy, że każdy jest inny. Każdemu podoba się coś innego. Tak samo jest z wyglądem zewnętrznym. Dużo młodych ludzi boryka się z asymetriami, deformacjami i wieloma innymi problemami. Medycyna estetyczna skutecznie rozwiązuje te problemy. Specjalistyczne preparaty i sprzęt jakim dysponujemy daje możliwość wykonania wielu różnorodnych zabiegów mających na celu poprawę wyglądu uzębienia, symetrii twarzy i kondycji skóry.

 

 

Piękny, zdrowy uśmiech może zdziałać cuda, dać pewność siebie i siłę do działania.

W naszej klinice oferujemy szeroką gamę zabiegów medycyny estetycznej.

Są to zabiegi opierające się między innymi na kwasie hialuronowym, toksynie botulinowej oraz na terapii peptydowej.

 Zabiegi  z zakresu medycyny estetycznej, wykonywane są przez doktor Marię Jakubowską – Chmielecką, która od lat poszerza swoje kwalifikacje i umiejętności zapewniając usługi na wysokim poziomie. Pomagamy dążyć do perfekcji, z zachowaniem naturalnego wyglądu! 

Każdy zabieg w naszym gabinecie rozpoczynamy analizą problemu pacjenta, obejrzeniem twarzy i aparatu stomatognatycznego, omówieniem idnywidualnych, dopasowanych do potrzeb każdego pacjenta skutecznych działań prowadzących do rozwiązania problemu.  W naszym gabinecie stosuje się wyłącznie preparaty przebadane klinicznie i od lat stosowane w dermatologii estetycznej.

Lustereczko mówiło mi, że już czas, a ja zagłuszałam ten głos z obawy przed nieznanym. *** Niniejszym oświadczam, że dołączam do grona wielbicielek kunsztu estetycznego Pani Marii Jakubowskiej -Chmieleckiej – „lekarza smutków twarzowych”. Spotkanie piękności było bezbolesne i przebiegało w bardzo życzliwej atmosferze. Polecam Panią Doktor, ponieważ efekt Jej pracy to połączenie profesjonalizmu z artyzmem i pasją.
-Emilia

W końcu zdecydowałam się na „odrobinę luksusu” i ingerencję medycyny estetycznej w obrębie mojej twarzy. Trafiłam do Pani dr Jakubowskiej-Chmieleckiej. Pełen profesjonalizm, doskonałe przygotowanie merytoryczne i pewna ręka! I przy tym pani doktor jest bardzo ciepłą, niezwykle sympatyczną osobą. Na pewno będę do niej wracała. Już rozsławiam jej fachowość wśród moich koleżanek, które mają zamiar co nieco sobie ulepszyć na buźce. Polecam wszystkim!
-Anna

Odwiedź nas

Wszyscy nasi pacjenci mogą korzystać z komfortowego bezpłatnego parkingu przed naszym gabinetem.
Adres gabinetu

Osiedle Szafirowe 2n,
62-002 Suchy Las

Umów się na wizytę

+48 61 671 61 61

Godziny otwarcia

PON – PT godz. 9:00-19:00