STOMATOLOGIA ZACHOWAWCZA

Stomatologia zachowawcza zajmuje się leczeniem ubytków, powstałych w wyniku próchnicy zębów.

Stomatologia zachowawcza

Zapobieganie i leczenie próchnicy. Próchnica jest zakaźną choroba zębów, wywołaną przez kwasotwórcze bakterie, powodujące demineralizację i rozpuszczenie twardych tkanek zęba, w konsekwencji prowadząc do powstania ubytków. Stomatologia zachowawcza zajmuje się leczeniem ubytków, powstałych w wyniku próchnicy zębów. Leczenie w naszym gabinecie, polega na bezbolesnym (zabiegi wykonywane są w znieczuleniu) usunięciu zmian próchnicowych, a następnie odpowiedniej odbudowie brakującej części tkanek zęba najwyższej jakości materiałami kompozytowymi; rekonstrukcji zęba wypełnieniem kompozytowym, licówką kompozytową lub porcelanową, inlayem/onlayem/overlayem kompozytowym lub porcelanowym. Szczególna uwagę przywiązujemy do przywrócenia funkcji, kształtu oraz koloru zęba.
Zdiagnozowanie próchnicy w jej wczesnym stadium, pozwala na mniej inwazyjne leczenie i szybsze osiągnięcie wymarzonego zdrowego i pięknego uśmiechu, dlatego zachęcamy Państwa, do regularnych wizyt kontrolnych, z jednoczesnym przestrzeganiem zasad profilaktyki próchnicy. W pierwszym etapie leczenia zachowawczego prowadzonego w gabinecie Dentisarte, na podstawie wywiadu z pacjentem oraz badania stanu zdrowia jamy ustnej, lekarz stara się zidentyfikować wszelkie czynniki ryzyka powstania próchnicy, aby w kolejnej fazie leczenia, wspólnie z pacjentem, wyeliminować je lub ograniczyć ich negatywny wpływ na zdrowie. Pomagają nam w tym profesjonalne higienistki stomatologiczne oraz szeroko pojęte działania profilaktyczne (skaling, piaskowanie zębów, polerowanie, fluoryzacja).

Stomatologia zachowawcza – badania i leczenie

Badanie kliniczne stanu zdrowia jamy ustnej uzupełniane jest dodatkowymi badaniami rentgenowskimi (zdjęcie pantomograficzne, zdjęcia radiowizjograficzne, a w uzasadnionych przypadkach – tomografia wolumetryczna). Pozwalają one wykryć niewidoczne gołym okiem zmiany chorobowe zębów i jamy ustnej. Stosujemy minimalnie inwazyjne metody leczenia ubytków próchnicowych. Próchnicę początkową, ograniczoną wyłącznie do szkliwa, leczymy bez użycia wiertła – wykorzystując biologiczne właściwości preparatu Icon infiltrujemy zmianę próchnicową. W sytuacji kiedy ubytek próchnicowy przekracza granicę szkliwno-zębinową zastosowanie znajdują wysokiej klasy estetyczne materiały kompozytowe.

 

Oferujemy znieczulenia dla poprawienia komfortu pacjenta. Nieustannie dążymy do osiągania jak najlepszych efektów estetycznych, tak aby stosowane przez nas w leczeniu ubytków próchnicowych techniki i materiały kompozytowe, w jak najwyższym stopniu naśladowały naturalną budowę zębów. Wiemy, że kolor zęba nie jest jednolity. Tworzy go swoista mozaika barw wynikających z budowy tkanek zęba – szkliwa i zębiny, o różnej jasności i nasyceniu, w mniejszym lub większym stopniu przepuszczających światło. Podobnie jest ze stosowanymi w lecznicach Dentisarte nowoczesnymi materiałami kompozytowymi, wiodących światowych firm. Posiadają one współczynnik rozproszenia światła oraz fluorescencję zbliżone do tkanek zębów i dzięki temu założone warstwowo wypełnienie staje się niewidoczne, nawet w świetle ultrafioletowym w dyskotece. Przy użyciu najnowszej generacji nanokompozytów przeprowadzamy korektę kształtu zębów – np. zamknięcia diastemy czy odbudowy uszkodzonych w wyniku urazu zębów. Postęp w zakresie materiałów kompozytowych i technik stomatologicznych, który dokonał się w ostatnich latach oraz dbałość o ciągłe podnoszenie kwalifikacji zawodowych, pozwalają lekarzom pracującym w gabinecie Dentisarte realizować procedury, dzięki którym możliwe jest odtworzenie zarówno estetyki, jaki i funkcjonalności oraz cech biologicznych zęba i otaczającego go dziąsła, w stopniu wykraczającym ponad oczekiwania pacjentów.

Polecam wszystkim cykorom, Pani Maria jest super! Będę tu śmigać już zawsze, nawet jeżeli miałabym przeprowadzić się na Antarktydę! Cała wizyta była bezbolesna, bezstresowa i przesympatyczna
-Mar Ta

Pełen profesjonalizm, a dodatkowo sympatyczna atmosfera. W pełni polecam 
-Michal Wyjatek

Oferujemy Państwu możliwość finansowania leczenia w Dentisarte w szybki i prosty sposób, w formie dogodnych rat. MediRaty pozwolą Państwu wykonać zabieg już dziś, a koszty leczenia rozłożyć na 12, 24, 36, 48 lub 60 rat.

Możliwość finansowania kosztów zabiegów nawet do 50.000 zł!
Aby skorzystać z płatności ratalnej MediRaty, poinformuj o tym lekarza podczas wizyty.
Lekarz przygotuje plan leczenia oraz określi jego przewidywany koszt.
Skorzystaj z aplikacji e-MediRaty i dokonaj samodzielnie wstępnej zdolności kredytowej. Przy jej pomocy możesz również złożyć wniosek on-line.

Doświadczeni lekarze

Dzięki współpracy z zespołem doświadczonych lekarzy stomatologów, reprezentujących wszystkie dyscypliny stomatologiczne, zapewniamy naszym Pacjentom możliwość kompleksowego leczenia.
Andrzej Chmielecki

Andrzej Chmielecki

Lekarz stomatolog

Maria Jakubowska- Chmielecka

Maria Jakubowska- Chmielecka

Lekarz stomatolog

Centrum stomatologiczne DENTISARTE jest wysokiej klasy zespołem gabinetów, łączących profesjonalną i nowoczesną opiekę stomatologiczną, innowacyjną diagnostykę oraz zabiegi poprawy estetyki twarzy, przy użyciu najnowszej generacji, oryginalnych i bezpiecznych materiałów oraz metod.

Miejsce które tworzymy, zawdzięczamy wspólnej pasji, zgranemu zespołowi oraz indywidualnemu podejściu do każdego pacjenta. Przy użyciu nowoczesnych metod diagnostyki i leczenia, zintegrowanemu, interdyscyplinarnemu podejściu, obejmującemu zabiegi stomatologiczne oraz medycynę estetyczną, zależy nam nie tylko na poprawie stanu zdrowia naszych pacjentów ale również na poprawie ich samopoczucia. Piękno naszej twarzy jest ściśle związane z uśmiechem. Bez wątpienia, to jak wyglądamy wpływa na nasze samopoczucie, a stan zdrowia jamy ustnej często rzutuje na kondycje naszego organizmu.

Naszym celem jest sprawienie, by nasi pacjenci na każdym etapie leczenia otrzymywali wszelką oczekiwaną pomoc oraz poczucie pełnego bezpieczeństwa.

Chcemy aby nasze doświadczenie i wiedza, pozwoliły cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem promieniejącym z Państwa twarzy.

Zapraszamy serdecznie
Maria i Andrzej Chmieleccy

Odwiedź nas

Wszyscy nasi pacjenci mogą korzystać z komfortowego bezpłatnego parkingu przed naszym gabinetem.
Adres gabinetu

Osiedle Szafirowe 2n,
62-002 Suchy Las

Umów się na wizytę

+48 61 671 61 61

Godziny otwarcia

PON – PT godz. 9:00-19:00