STOMATOLOGIA DZIECIĘCA

Zapobieganie problemom stomatologicznym u dzieci, często pozwala na uniknięcie nieprzyjemnych skutków braku leczenia i profilaktyki jamy ustnej w życiu dorosłym.

Stomatologia dziecięca Poznań

Zapobieganie problemom stomatologicznym u dzieci, często pozwala na uniknięcie nieprzyjemnych skutków braku leczenia i profilaktyki jamy ustnej w życiu dorosłym. Nierzadko, stan jamy ustnej rzutuje na kondycje całego organizmu. Mali Pacjenci otaczani są w naszym gabinecie szczególną troską i opieką. Dzieci należą do grupy pacjentów, której należy poświęcić znaczenie więcej uwagi oraz wykazać się wyjątkową cierpliwością i empatią. Najmłodszym pacjentom oferujemy doskonałą profilaktykę jamy ustnej, edukację w zakresie higieny, w formie zabawy, a także leczenie. Dla naszych Małych Pacjentów, mamy wybór pięknych kolorowych wypełnień, które sami mogą wybrać. Po każdej wizycie, czeka na nich miła niespodzianka.

stomatologia dziecięca

Pierwsze wizyty dziecka u stomatologa

stomatologia dziecięca

Odpowiedni kontakt  malucha ze stomatologiem jest bardzo ważny z punktu widzenia późniejszych wizyt u dentysty. DENTISARTE posiada w swojej ofercie wizytę Adaptacyjną dla maluchów, która na pewno pozostawi dobre wrażenie. 

Odpowiednie dbanie o uzębienie dziecka przez profilaktykę próchnicy, będzie dawało pozytywne konsekwencje w jego życiu dorosłym. Ustrzeżemy je przed skomplikowanym i kosztownym leczeniem stomatologicznym.

 

 

Specyficzna budowa anatomiczna i histologiczna uzębienia mlecznego ma duże znaczenie na predyspozycje do powstawania próchnicy.

Próchnic u dzieci

Choroba próchnicowa jest zakaźna i bardzo szybko się rozprzestrzenia. Należy pamiętać, że nieleczona lub za późno zdiagnozowana próchnica może mieć permanentne konsekwencje. Konsekwencje nieleczonej lub zbyt późno zdiagnozowanej próchnicy są nieodwracalne, często wiążą się z podjęciem leczenia endodontycznego, a w niektórych przypadkach konieczne jest usunięcie mlecznego zęba. Odpowiednia profilaktyka u dzieci może mieć duże znaczenie w późniejszym życiu. Prewencja jest najważniejsza jeżeli chodzi o naszych najmłodszych pacjentów.  

 

W naszej klinice stomatologicznej DENTISARTE dbamy o miłą, przyjazną i radosną atmosferę. Sami jesteśmy rodzicami dlatego wiemy jak ważne jest dbanie o uzębienie maluchów. Państwa dziecko zostanie otoczone troskliwą, ale i profesjonalną opieką.

Profilaktyka stomatologiczna dzieci

Profilaktyka próchnicy u dzieci to zapobieganie powstawania zmian patologicznych w uzębieniu.

 Oferujemy najmłodszym pacjentom:

 • Profilaktyka fluorowa – lakierowanie uzębienia mlecznego za pomocą tzw. lakierów fluorowych.
 • Profilaktyka z zastosowaniem nanohydroksyapatytu jako alternatywy dla stosowania związków fluoru.
 • Lakowanie bruzd i szczelin, zwłaszcza w młodych, tj. świeżo wyrżniętych zębach stałych i mlecznych. Zalecamy w przypadku „szóstek”.
 • zabiegi higienizacyjne połączone z instruktażem higieny

Wszelkie zabiegi profilaktyczne są zupełnie bezbolesne, co pomaga w budowaniu relacji mięzy stomatologiem, a dzieckiem. Działania profilaktyczne pomagają w utrzymaniu uzębienia dziecka w doskonałym stanie, bez próchnicy.

Leczenie stomatologiczne u dziecka

Niestety, niektórzy rodzice będą musieli zmierzyć się z próchnicą wczesną występującą u ich dzieci.  Występowanie tego problemu najczęściej jest spowodowane zaniedbanym uzębieniem, niedopilnowaniem codziennego mycia zębów dziecka, niewłaściwą dietą i brakiem profilaktyki. Jeżeli zaobserwujesz pierwsze objawy próchnicy u swojej pociechy niezwłocznie zgłoś się do stomatologa. Uzębienie mleczne to nie zęby “na próbę” jak wielu z nas myśli. Jeżeli nie zadbamy o pierwsze uzębienie, będziemy mieli problem z uzębieniem stałym. Lekarz na wizycie kontrolnej określa ściśle potrzeby stomatologiczne małego pacjenta.

   Wszystkie wymienione zabiegi mogą być wykonywane w znieczuleniu miejscowym.

   

  Leczenie stomatologiczne u dzieci najczęściej obejmuje:
  • wypełnienie ubytku uzębieniu mlecznym
  • leczenia endodontycznego zębów mlecznych
  • usunięcie zębów mlecznych, które nie nadają się do leczenia zachowawczego lub też mogą być źródłem infekcji bakteryjnej (miejscowej lub ogólnej)
  • założenia koron stalowych lub koron cyrkonowych standardowych na zęby mleczne szczególnie zniszczone próchnicą,
  • założenia tzw. koron stalowych (w przypadku szczególnie zniszczonych próchnicą zębów mlecznych)
  Znieczulenie Ogólne u dzieci

  Narkoza czyli tak zwane znieczulenie ogólne jest stosowane w sytuacjach wyjątkowych na wyraźne wskazanie lekarza stomatologa. Przed zastosowaniem znieczulenia ogólnego Maluch jest wysyłany na badania, które następnie analizują lekarze i anestezjolog. Dbamy o wszystkie szczegóły pragnąc zapewnić bezpieczeństwo i spokój Twojemu dziecku.

  Polecam wszystkim cykorom, Pani Maria jest super! Będę tu śmigać już zawsze, nawet jeżeli miałabym przeprowadzić się na Antarktydę! Cała wizyta była bezbolesna, bezstresowa i przesympatyczna
  -Mar Ta

  Pełen profesjonalizm, a dodatkowo sympatyczna atmosfera. W pełni polecam 
  -Michal Wyjatek

  stomatologia dziecięca

  Oferujemy Państwu możliwość finansowania leczenia w Dentisarte w szybki i prosty sposób, w formie dogodnych rat. MediRaty pozwolą Państwu wykonać zabieg już dziś, a koszty leczenia rozłożyć na 12, 24, 36, 48 lub 60 rat.

  Możliwość finansowania kosztów zabiegów nawet do 50.000 zł!
  Aby skorzystać z płatności ratalnej MediRaty, poinformuj o tym lekarza podczas wizyty.
  Lekarz przygotuje plan leczenia oraz określi jego przewidywany koszt.
  Skorzystaj z aplikacji e-MediRaty i dokonaj samodzielnie wstępnej zdolności kredytowej. Przy jej pomocy możesz również złożyć wniosek on-line.

  Doświadczeni lekarze

  Dzięki współpracy z zespołem doświadczonych lekarzy stomatologów, reprezentujących wszystkie dyscypliny stomatologiczne, zapewniamy naszym Pacjentom możliwość kompleksowego leczenia.
  Andrzej Chmielecki

  Andrzej Chmielecki

  Lekarz stomatolog

  Maria Jakubowska- Chmielecka

  Maria Jakubowska- Chmielecka

  Lekarz stomatolog

  Centrum stomatologiczne DENTISARTE jest wysokiej klasy zespołem gabinetów, łączących profesjonalną i nowoczesną opiekę stomatologiczną, innowacyjną diagnostykę oraz zabiegi poprawy estetyki twarzy, przy użyciu najnowszej generacji, oryginalnych i bezpiecznych materiałów oraz metod.

  Miejsce które tworzymy, zawdzięczamy wspólnej pasji, zgranemu zespołowi oraz indywidualnemu podejściu do każdego pacjenta. Przy użyciu nowoczesnych metod diagnostyki i leczenia, zintegrowanemu, interdyscyplinarnemu podejściu, obejmującemu zabiegi stomatologiczne oraz medycynę estetyczną, zależy nam nie tylko na poprawie stanu zdrowia naszych pacjentów ale również na poprawie ich samopoczucia. Piękno naszej twarzy jest ściśle związane z uśmiechem. Bez wątpienia, to jak wyglądamy wpływa na nasze samopoczucie, a stan zdrowia jamy ustnej często rzutuje na kondycje naszego organizmu.

  Naszym celem jest sprawienie, by nasi pacjenci na każdym etapie leczenia otrzymywali wszelką oczekiwaną pomoc oraz poczucie pełnego bezpieczeństwa.

  Chcemy aby nasze doświadczenie i wiedza, pozwoliły cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem promieniejącym z Państwa twarzy.

  Zapraszamy serdecznie
  Maria i Andrzej Chmieleccy

  Odwiedź nas

  Wszyscy nasi pacjenci mogą korzystać z komfortowego bezpłatnego parkingu przed naszym gabinetem.
  Adres gabinetu

  Osiedle Szafirowe 2n,
  62-002 Suchy Las

  Umów się na wizytę

  +48 61 671 61 61

  Godziny otwarcia

  PON – PT godz. 9:00-19:00