Odpowiednia troska o uzębienie dzieci pozwala uniknąć nieprzyjemnych skutków braku leczenia i profilaktyki jamy ustnej w życiu dorosłym. Nasz doświadczony zespół z chęcią zadba o zdrowie jamy ustnej Twojego dziecka.

Stomatologia Dziecięca Poznań

Zapobieganie problemom stomatologicznym u dzieci, często pozwala na uniknięcie nieprzyjemnych skutków braku leczenia i profilaktyki jamy ustnej w życiu dorosłym. Nierzadko, stan jamy ustnej rzutuje na kondycje całego organizmu. Mali Pacjenci otaczani są w naszym gabinecie szczególną troską i opieką. Dzieci należą do grupy pacjentów, której należy poświęcić znaczenie więcej uwagi oraz wykazać się wyjątkową cierpliwością i empatią. Najmłodszym pacjentom oferujemy doskonałą profilaktykę jamy ustnej, edukację w zakresie higieny, w formie zabawy, a także leczenie. Dla naszych Małych Pacjentów, mamy wybór pięknych kolorowych wypełnień, które sami mogą wybrać. Po każdej wizycie, czeka na nich miła niespodzianka

Pierwsza wizyta dziecka u stomatologa

Odpowiedni kontakt malucha ze stomatologiem jest bardzo ważny z punktu widzenia późniejszych wizyt u dentysty. DENTISARTE posiada w swojej ofercie wizytę Adaptacyjną dla maluchów, która na pewno pozostawi dobre wrażenie. To bardzo ważne by pierwszy kontakt małego pacjenta z gabinetem stomatologicznym był miłym wspomnieniem.

Odpowiednie dbanie o uzębienie dziecka przez profilaktykę próchnicy, będzie dawało pozytywne konsekwencje w jego życiu dorosłym. Ustrzeżemy je przed skomplikowanym i kosztownym leczeniem stomatologicznym.

.

Odpowiednia profilaktyka może uchronić dziecko przed próchnicą i zachować zdrowe uzębienie na całe życie

W naszej klinice stomatologicznej DENTISARTE dbamy o miłą, przyjazną i radosną atmosferę. Sami jesteśmy rodzicami dlatego wiemy jak ważne jest dbanie o uzębienie maluchów. Państwa dziecko zostanie otoczone troskliwą, ale i profesjonalną opieką.

.

Próchnica u dzieci

Choroba próchnicowa jest zakaźna i bardzo szybko się rozprzestrzenia. Należy pamiętać, że nieleczona lub za późno zdiagnozowana próchnica może mieć permanentne konsekwencje. Skutki nieleczonej lub zbyt późno zdiagnozowanej próchnicy są nieodwracalne, często wiążą się z podjęciem leczenia endodontycznego, a w niektórych przypadkach konieczne jest usunięcie mlecznego zęba, co często prowadzi do zaburzeń zgryzu.

Profilaktyka próchnicy u dzieci

Zabiegi profilaktyczne w Dentis Arte:

  • Profilaktyka fluorowa – lakierowanie uzębienia mlecznego za pomocą lakierów fluorowych.
  • Profilaktyka z zastosowaniem nanohydroksyapatytu jako alternatywy dla stosowania związków fluoru.
  • Lakowanie bruzd i szczelin, zwłaszcza w młodych, tj. świeżo wyrżniętych zębach stałych i mlecznych. Zalecamy w przypadku „szóstek”.
  • Zabiegi higienizacyjne połączone z instruktażem higieny

Wszelkie zabiegi profilaktyczne są zupełnie bezbolesne, co pomaga w budowaniu relacji między stomatologiem, a dzieckiem.

Leczenie stomatologiczne u dziecka

Niestety, niektórzy rodzice będą musieli zmierzyć się z próchnicą wczesną występującą u ich dzieci. Występowanie tego problemu najczęściej jest spowodowane zaniedbanym uzębieniem, niedopilnowaniem codziennego mycia zębów dziecka, niewłaściwą dietą i brakiem profilaktyki. Jeżeli zaobserwujesz pierwsze objawy próchnicy u swojej pociechy niezwłocznie zgłoś się do stomatologa. Uzębienie mleczne to nie zęby “na próbę” jak wielu z nas myśli. Jeżeli nie zadbamy o pierwsze uzębienie, będziemy mieli problem z uzębieniem stałym. Lekarz na wizycie kontrolnej określa ściśle potrzeby stomatologiczne małego pacjenta.

Zapraszamy na wizytę kontrolną!