Zabiegi profilaktyczne służą utrzymaniu zębów w zdrowiu oraz przeciwdziałają rozwojowi próchnicy i chorób dziąseł. Naszym pacjentom zalecamy regularne wizyty higienizacyjne aby zachować zdrowie jamy ustnej jak najdłużej.

Higienizacja – na czym polega?

Higienizacja jamy ustnej polega na usunięciu osadów nazębnych oraz kamienia nazębnego przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Zabieg trwa około 30 – 45 minut. Kamień nazębny jest przyczyną zaniku przyzębia, co prowadzi do powolnej utraty tkanek utrzymujących zęby. Regularne zabiegi higienizacyjne pozwalają cieszyć się zdrowymi dziąsłami

Skaling ultradźwiękowy

Pierwszym etapem higienizacji jest usunięcie kamienia nazębnego – skaling. Odbywa się to przy użyciu skalera ultradźwiękowego. Odpowiednio dobrana końcówka pracująca, poprzez bardzo szybkie wibracje, usuwa kamień nazębny nie uszkadzając przy tym szkliwa. Po tym etapie higienizacji, najbardziej widoczne osady zostają usunięte.

Piaskowanie

To kolejny etap higienizacji, przybliżający uzębienie do idealnej czystości. Piaskowanie jest wykonywane przy pomocy specjalistycznej piaskarki stomatologicznej. To urządzenie emitujące piasek o odpowiedniej ziarnistości, który w połączeniu z wodą i sprężonym powietrzem usuwa najdrobniejsze nieczystości z zębów, takie jak osad od herbaty, kawy czy ten powstały wskutek palenia tytoniu.

Po wykonaniu zabiegów higienizacyjnych, zęby są idealnie czyste. To idealny moment by wykonać fluoryzację lub remineralizację szkliwa. W naszym gabinecie dysponujemy najnowocześniejszymi preparatami, których użycie wzmacnia tkanki zębów.

Jak prawidłowo utrzymać higienę jamy ustnej?

Nasz personel chętnie udzieli informacji na temat utrzymania higieny jamy ustnej na najwyższym poziomie. Wykwalifikowane higienistki przeprowadzą instruktaż higieny i pomogą wybrać najbardziej odpowiednią szczoteczkę oraz nić dentystyczną oraz zademonstrują na modelach jak je stosować.