PROTETYKA

Prace protetyczne wykonane w naszym gabinecie pozwalają stworzyć zdrowy, piękny i przede wszystkim naturalnie wyglądający uśmiech.

Protetyka Poznań

Protetyka jest dziedziną stomatologii zajmującą się odbudową utraconego uzębienia oraz poprawą estetyki uśmiechu. Dzięki współczesnym materiałom i współpracy z doświadczonymi laboratoriami technicznymi prace protetyczne wykonane w naszym gabinecie pozwalają stworzyć zdrowy, piękny i przede wszystkim naturalnie wyglądający uśmiech. Niezależnie od warunków występujących w jamie ustnej pacjenta, jesteśmy w stanie stworzyć trwałe i estetyczne rozwiązanie protetyczne, przywracające czynność narządu żucia i spełniające oczekiwania estetyczne naszych Pacjentów. 

Stomatologia jest niezwykle dynamicznie rozwijającą się dziedziną medycyny, a protetyka z kolei to ta gałąź stomatologii, w której stosowane są najbardziej różnorodne materiały. W DentisArte, jesteśmy na bieżąco ze wszelkimi nowinkami technologicznymi, ale też mamy świadomość, które rozwiązania są odpowiednie dla danego przypadku. Stąd zachęcamy do umówienia się na konsultację protetyczną, na której ustalimy plan leczenia obejmujący różne rozwiązania, tak aby szanowny Pacjent zdobył wiedzę i dokonał świadomego wyboru.

Jakie są rodzaje protez zębowych?

 

Protezy dzielimy na stałe oraz ruchome. Protezy stałe mocowane są w gabinecie stomatologicznym do implantów lub zębów pacjenta przy użyciu odpowiednich cementów. Połączenie to jest bardzo silne, nie ma możliwości samodzielnego zdjęcia takiej pracy protetycznej.

Protezy ruchome to prace, które mocowane są na zębach, na implantach, lub na wyrostkach zębodołowych pacjentów bezzębnych. Niezależnie od rodzaju zastosowanego materiału, sposobu ich mocowania, każda z protez ruchomych wymaga regularnego wyjmowania z jamy ustnej celem wykonywania czynności higienicznych.

Czym charakteryzuje się protetyka?

W naszym gabinecie dokładamy wszelkich starań, aby prace były jak najlepsze, najtrwalsze i najpiękniejsze. Dlatego współpracujemy ze sprawdzonymi i doświadczonymi technikami dentystycznymi. Od nich w dużym stopniu zależy końcowy efekt pracy. To technicy modelują zęby, nadają im cechy anatomiczne, sprawiają, że porcelana wygląda naturalnie pięknie, stając się nie do odróżnienia od naturalnych zębów. Jednak fundament całej pracy zależy tylko od lekarza. Każdy doskonale wie, że na kiepskim fundamencie nie stworzymy niczego trwałego. W protezach stałych najważniejsze jest perfekcyjne dopasowanie pracy technicznej do zębów pacjenta. Między zębem a koroną czy licówką nie może być przestrzeni wynikającej ze złego dopasowania, gdyż w takich miejscach zatrzymują się bakterie powodujące próchnicę czy zapalenie dziąseł. Taka niedokładność może skutkować recesjami dziąsłowymi, przykrym zapachem z ust, wreszcie zniszczeniem zęba znajdującego się pod koroną czy mostem i utratą pracy protetycznej.
W Dentis Arte piękne korony, mosty i licówki powstają dzięki perfekcyjnemu oszlifowaniu zęba. Nasza technika szlifowania zakłada minimalną inwazyjność, czyli szlifujemy tylko tyle ile trzeba aby stworzyć doskonałą pracę. Możemy się pochwalić najwyższą precyzją przygotowania zębów pod prace protetyczne, dzięki stosowaniu mikroskopu podczas zabiegu. W dużym powiększeniu widać dokładnie wszelkie niedoskonałości, których ludzkie oko nie jest w stanie dojrzeć. Perfekcyjnie oszlifowane zęby pozwalają na IDEALNE dopasowanie korony, co gwarantuje trwałość rozwiązania. Nasi Pacjenci protetyczni mają dzięki temu zdrowe i estetyczne dziąsła, a nasze prace spełniają ich wymagania dotyczące trwałości. Zęby , które zaopatrujemy w korony czy mosty często wymagają lub były w przeszłości leczone kanałowo.
 

Niezwykle ważna jest ocena takich filarów protetycznych. Źle wyleczony ząb może nawet po długim czasie być przyczyną dolegliwości bólowych czy poważnych stanów zapalnych kości. Dlatego zanim przystąpimy do leczenia protetycznego, potrzebna jest dokładna diagnostyka. Nasz zespół zawsze zaczyna od niezbędnych zdjęć rentgenowskich, pozwalających ocenić stan zębów, które chcemy wykorzystać do celów protetycznych. Jeśli konieczne jest leczenie endodontyczne, wykonamy je z najwyższą starannością, pod kontrolą mikroskopu, z zastosowaniem najlepszych narzędzi kanałowych. Nie przeoczymy żadnej niedokładności.

KORONY, MOSTY, LICÓWKI, ONLAY’E – CZYLI PROTEZY STAŁE

CO TO SĄ KORONY?
KORONY – to protezy odbudowujące kształt i funkcję pojedynczego zęba. Tego typu rozwiązania stosujemy na oszlifowanych zębach pacjentów jak i na implantach.
CO TO SĄ MOSTY?
MOSTY – pozwalają odbudować utracony ząb lub kilka zębów, utrzymują się na oszlifowanych przez lekarza zębach pacjenta lub na implantach. Most składa się z filarów oraz przęsła. Filary to części mostu utrzymujące się na oszlifowanych zębach, przęsłem nazywamy element odbudowujący brak zębowy.

Jak to jest zrobione?

Bardzo ważna przy wyborze rodzaju koron jest wiedza na temat budowy tych uzupełnień protetycznych oraz sposobu ich wytwarzania. Na każdym etapie działania ważna jest precyzja. Po oszlifowaniu zębów, lekarz stomatolog pobiera dokładny wycisk, który posłuży laboratorium do stworzenia modelu uzębienia pacjenta. 

Najdokładniejszą obecnie techniką wykonywania prac protetycznych jest ta z wykorzystaniem technologii CAD/CAM. W technologii tej przyszła korona jest tworzona najpierw przy użyciu specjalnego oprogramowania komputerowego, następnie wcinana przez specjalną frezarkę połączoną z komputerem. W efekcie powstaje niezwykle precyzyjna praca protetyczna. Połączenie perfekcyjnie oszlifowanego zęba z tak przygotowaną cyfrową koroną przynosi najwyższą szczelność między koroną a zębem, co gwarantuje trwałość pracy protetycznej.

KORONY CYRKONOWE I METALOWE LICOWANE PORCELANĄ

Korony oraz mosty na zewnątrz pokryte są porcelaną w dopasowanym do pozostałych zębów kolorze, natomiast wewnętrzna ich część może być wykonana z metalu lub z tlenku cyrkonu. Korony i mosty cyrkonowe, w przeciwieństwie do koron na podbudowie metalowej, wykazują przezierność zbliżoną do naturalnego zęba, nie „blokują światła” jak korony na podbudowie metalowej, dlatego są najlepszym i wyborem dla odbudowy zębów przednich, dającym najwyższy efekt estetyczny. W odróżnieniu od koron na podbudowie metalowej, nie uwalniają jonów, więc nie powodują alergii. Ma to także duże znaczenie dla wyglądu dziąseł. Korony cyrkonowe nie powodują ich zasinienia przy brzegu korony. Cyrkon ponadto jest materiałem biokompatybilnym, czyli bardzo dobrze tolerowanym przez nasz organizm.

Na pierwszym zdjęciu po lewej widoczne struktury koron na implantach – cyrkonowe oraz metalowa.

Kolejne zdjęcia pokazują gotowe do osadzenia korony. Wyraźnie widać jak różnie wyglądają gdy pada na nie światło. Cyrkon jest materiałem koloru białego, przepuszczającym promienie światła, metal natomiast promieni świetlnych nie przepuszcza, co nadaje koronie szarą poświatę.

Szukając rozwiązania najbardziej zbliżonego do natury, zdecydowanie należy wziąć pod uwagę korony cyrkonowe, będące ponadto zdrowsze dla dziąseł.

LICÓWKI

Licówka to odbudowa estetyczna wargowej strony zęba, wykonana z porcelany lub z kompozytu. W Dentis Arte stosujemy przede wszystkim licówki porcelanowe, gdyż ich kolor jest trwały, są wytrzymałe i wyglądają najnaturalniej. Licówki stanowią dobre rozwiązanie aby stworzyć idealny uśmiech, niwelując niedoskonałości związane z kolorem uzębienia, czy z ustawieniem zębów względem siebie („szpary” między zębami). Aby wykonać licówki, trzeba delikatnie oszlifować wargową –  przednią powierzchnię zębów, następnie po pobraniu wycisków, w laboratorium technicznym, wykonuje się te porcelanowe płytki. W gabinecie są w sposób trwały przytwierdzane do zębów pacjenta.
Na zdjęciu widoczne zęby naszego pacjenta po osadzeniu sześciu licówek w odcinku przednim – od prawego do lewego górnego kła. Dzięki idealnemu dopasowaniu do zębów pacjenta, niewidoczne jest łączenie między licówką a zębem. Przepuszczalność świetlna licówek nie różni się od prawdziwych zębów, dzięki czemu uśmiech wygląda naturalnie.

Licówki są dobrym sposobem na wyeliminowanie niedoskonałości estetycznych uzębienia, w tym zmiana koloru, odbudowanie brakujących części, uregulowanie kształtu oraz dobranie odpowiedniej wysokości zębów.Wykorzystana

NAKŁAD – INLAY/ONLAY/OVERLAY

Jest to uzupełnienie protetyczne tkanki znacznie zniszczonego zęba. Kiedy ubytek jest rozległy i kiedy wypełnieni kompozytowe nie daje gwarancji szczelnej i trwałej odbudowy kształtu i funkcjonalności zęba.

Po precyzyjnym oszlifowaniu zęba wykonuje się wycisk. Wypełnieni przygotowane jest indywidualnie w laboratorium technicznym. Może być wykonany z porcelany lub odpowiedniego kompozytu.  Na kolejnych wizytach następuje dopasowanie nakłau.

OPINIE

Polecam wszystkim cykorom, Pani Maria jest super! Będę tu śmigać już zawsze, nawet jeżeli miałabym przeprowadzić się na Antarktydę! Cała wizyta była bezbolesna, bezstresowa i przesympatyczna
-Mar Ta

Pełen profesjonalizm, a dodatkowo sympatyczna atmosfera. W pełni polecam 
-Michal Wyjatek

MEDIRATY

Oferujemy Państwu możliwość finansowania leczenia w Dentisarte w szybki i prosty sposób, w formie dogodnych rat. MediRaty pozwolą Państwu wykonać zabieg już dziś, a koszty leczenia rozłożyć na 12, 24, 36, 48 lub 60 rat.

Możliwość finansowania kosztów zabiegów nawet do 50.000 zł!
Aby skorzystać z płatności ratalnej MediRaty, poinformuj o tym lekarza podczas wizyty.
Lekarz przygotuje plan leczenia oraz określi jego przewidywany koszt.
Skorzystaj z aplikacji e-MediRaty i dokonaj samodzielnie wstępnej zdolności kredytowej. Przy jej pomocy możesz również złożyć wniosek on-line.

Doświadczeni lekarze

Dzięki współpracy z zespołem doświadczonych lekarzy stomatologów, reprezentujących wszystkie dyscypliny stomatologiczne, zapewniamy naszym Pacjentom możliwość kompleksowego leczenia.
Andrzej Chmielecki

Andrzej Chmielecki

Lekarz stomatolog

Maria Jakubowska- Chmielecka

Maria Jakubowska- Chmielecka

Lekarz stomatolog

Centrum stomatologiczne DENTISARTE jest wysokiej klasy zespołem gabinetów, łączących profesjonalną i nowoczesną opiekę stomatologiczną, innowacyjną diagnostykę oraz zabiegi poprawy estetyki twarzy, przy użyciu najnowszej generacji, oryginalnych i bezpiecznych materiałów oraz metod.

Miejsce które tworzymy, zawdzięczamy wspólnej pasji, zgranemu zespołowi oraz indywidualnemu podejściu do każdego pacjenta. Przy użyciu nowoczesnych metod diagnostyki i leczenia, zintegrowanemu, interdyscyplinarnemu podejściu, obejmującemu zabiegi stomatologiczne oraz medycynę estetyczną, zależy nam nie tylko na poprawie stanu zdrowia naszych pacjentów ale również na poprawie ich samopoczucia. Piękno naszej twarzy jest ściśle związane z uśmiechem. Bez wątpienia, to jak wyglądamy wpływa na nasze samopoczucie, a stan zdrowia jamy ustnej często rzutuje na kondycje naszego organizmu.

Naszym celem jest sprawienie, by nasi pacjenci na każdym etapie leczenia otrzymywali wszelką oczekiwaną pomoc oraz poczucie pełnego bezpieczeństwa.

Chcemy aby nasze doświadczenie i wiedza, pozwoliły cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem promieniejącym z Państwa twarzy.

Zapraszamy serdecznie
Maria i Andrzej Chmieleccy

Odwiedź nas

Wszyscy nasi pacjenci mogą korzystać z komfortowego bezpłatnego parkingu przed naszym gabinetem.
Adres gabinetu

Osiedle Szafirowe 2n,
62-002 Suchy Las

Umów się na wizytę

+48 61 671 61 61

Godziny otwarcia

PON – PT godz. 9:00-19:00