Powiększanie ust

Zabiegi medycyny estetycznej DENTISARTE – Kwas Hialuronowy

Powiększanie ust

Jak wygląda powiększanie ust i jakich się go wykonuje?  Niewiele osób zdaje sobie sprawę usta powiększa się kwasem hialuronowym który występuje naturalnie w naszej skórze – jest on podstawowym składnikiem, który odpowiada za nawilżenie i jędrność skóry. Skóra dojrzewając traci znaczne ilości kwasu hialuronowego, a tym samym staje się wysuszona, zmarszczona, i zwiotczała.

Niedobór kwasu hialuronowego

Jedynym skutecznym i trwałym sposobem jest wstrzyknięcie preparatu w warstwę skóry właściwej. Właśnie w takiej formie działa bezpośrednio na skórę nawilżając ją, wypełniając zmarszczki czy bruzdy. Ten związek chemiczny nadaje objętość, modeluje, poprawia kontury całej twarzy ale co najważniejsze, pobudza naturalne procesy regeneracyjne. Dzięki temu efekt utrzymuje się dłużej, a twarz wygląda zdrowo i naturalnie.

Stosowany do zabiegów preparat jest syntetyczny co zmniejsza ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej. Nie wymaga wykonywania próby uczuleniowej.

powiększanie ust
powiększanie ust

Jednym z najczęściej wybieranych zabiegów przez nasze Pacjentki DentisArte jest modelowanie i powiększanie ust kwasem hialuronowym oraz wypełnianie zmarszczek.

Modelowanie i powiększanie ust kwasem hialuronowym polega na powiększeniu, wypełnieniu, nadaniu objętości, harmonizacji kształu i ujędrnieniu ust. W naszych gabinetach pracujemy tylko na najwyższej jakości preparatach.

Na czym polega powiększanie ust?

Usta są zagęszczeniem zakończeń nerwowych, dlatego są one czułe i delikatne na ból.  Nasze usta są narażone na wysychanie, nie posiadają gruczołów odpowiedzialnych za nawilżanie i natłuszczanie, dlatego tak ważne jest dbanie o tą część twarzy. Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego, znalazły zastosowanie w medycynie estetycznej przy walce z asymetrią warg. Więcej na temat kwasu hialuronowego.

Modelowanie i powiększanie ust 

Efekty powiększania i modelowania ust kwasem hialuronowym

Zabieg modelowania ust za pomocą kwasu hialuronowego pozwala nam:

 • niwelować asymetrię warg – korekta kształtu i harmonizacja kształtu
 • ujędrnić i nawilżyć usta,
 • wypełnić usta,
 • pięknie podkreślić kontur ust.

Zabieg powiększania i modelowania ust sprawia, że zanikają zarówno małe i większe zmarszczki wokół ust powodując młody i świeży wygląd całej twarzy. Modelowanie i powiększanie ust kwasem hialuronowym jest stosunkowo bezbolesne. Niekiedy Pacjentki zgłaszają, że jest to niekomfortowe uczucie, dlatego stosujemy maści znieczulające. Efekty osiągnięte dzięki zabiegom kwasu hialuronowego są trwałe i powalające. Usta wyglądają jędrnie i soczyście. Piękne, kształtne i pełne usta zrobią wrażenie na wszystkich.

powiększanie ust
powiększanie ust

Jak długo utrzymuje się efekt powiększenia ust?

Modelujące działanie kwasu hialuronowego jest efektem wiązania tego preparatu z wodą zwiększając objętość i wypełniając usta. Kwas Hialuronowy ulega degradacji po 6-12 miesięcy. Po tym okresie trzeba zgłosić się na zabieg dla podtrzymania olśniewającego efektu. Długość utrzymywanego efektu zależy również od rodzaju preparatu. W naszych Gabinetach stosujemy preparaty kwasu hialuronowego  JUVEDERM®  firmy ALLERGAN, które są bardzo skuteczne i długotrwałe, ale przede wszystkim bezpieczne!

Zalecenia po zabiegu modelowania i powiększania ust kwasem hialuronowym

Przez 2-4 h po zabiegu modelowania ust, zaleca się ograniczenie  dotykania okolicy iniekcji. Przez kilka dni powinno się unikać nadmiernej ekspozycji na promienie słoneczne oraz ciepło. Stosowanie się do zaleceń pozwoli na osiągnięcie pięknego i długotrwałego efektu.

PRZECIWWSKAZANIA DO MODELOWANIA I POWIĘKSZANIA UST  Z UŻYCIEM KWASU HIALURONOWEGO

 

PRZECIWWSKAZANIA:

Mimo, że powiększanie ust jest zabiegiem nieinwazyjnym, to istnieje kilka przeciwwskazań do tego zabiegu:

 • ciężarne oraz karmiące piersią.
 • zakażenia skórne w okolicach ust.
 • aktywna opryszczka wargowa.
 • skłonności do bliznowców.
 • uczulenie, na któryś ze składników preparatu.
 • choroby układu immunologicznego.
 • trądzik
 • obniżona odporność
 • inne zabiegi – w przypadku, gdy w okolicach ust był niedawno wykonywany zabieg medycyny estetycznej należy się skonsultować z lekarzem.
 • wiek – w młodzieży poniżej 18 roku życia odstępuje się od wykonywania zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego.
powiększanie ust
WAŻNE! Odstępy czasowe pomiędzy zabiegami wypełniania zmarszczek, a innymi metodami odmładzania skóry takimi jak mikrodermabrazja czy peeling kawitacyjny powinny wynosić minimum 2-3 tygodnie.

MODELOWANIE I POWIĘKSZANIE UST KWASEM HIALURONOWYM KORZYŚCI : 

Usta bardzo wpływają na atrakcyjność każdego człowieka, zarówno kobiety i mężczyzny. Przyjęło się, że piękne usta to pełne, jędrne i czerwone usta. Symetria i wypełnienie są bardzo ważnym aspektem, który bardzo rzuca się w oczy. Dzięki zabiegom z użyciem kwasu hialuronowego, możemy modelować i powiększyć usta. 

Modelowanie i powiększanie ust kwasem hialuronowym ma wiele zalet. Jedną z nich jest nieinwazyjność. Zabieg jest zupełnie bezpieczny, preparaty są antyalergiczne, niwelując tym samym ryzyko reakcji alergicznej.

 

Łączenie z innymi zabiegami – Kwas hialuronowy bardzo dobrze sprawdza się w korekcji wszelkich utrwalonych zmarszczek, natomiast przy zmarszczkach mimicznych warto dodatkowo poddać się zabiegowi toksyny botulinowej . Pozwoli to na przedłużenie efektu wypełnienia, zwolnienie procesu starzenia oraz lepsze wymodelowanie twarzy. Zabiegi przy użyciu kwasu hialuronowego można łączyć z innymi zabiegami medycyny estetycznej mezoterapią czy laserowym frakcjonowaniem skóry.

Kobiety mogą starzec się pięknie!

Medycyna estetyczna Poznań

Medycyna estetyczna nie może zatrzymać postępu procesu dojrzewania, ale może zwolnić uwydatnianie się jego skutków. Zadbana, wypoczęta twarz i olśniewający uśmiech sprawi, że każda kobieta poczuje się wyjątkowo. Niezależnie od wieku zdrowe, zadbane zęby są ważne zarówno dla kobiet jak i mężczyzn.

Zabiegi estetyczne nie są przeznaczone wyłącznie dla ludzi dojrzałych. Doskonale wiemy, że każdy jest inny. Każdemu podoba się coś innego. Tak samo jest z wyglądem zewnętrznym. Dużo młodych ludzi boryka się z asymetriami, deformacjami i wieloma innymi problemami. Medycyna estetyczna skutecznie rozwiązuje te problemy. Specjalistyczne preparaty i sprzęt jakim dysponujemy daje możliwość wykonania wielu różnorodnych zabiegów mających na celu poprawę wyglądu uzębienia, symetrii twarzy i kondycji skóry.

 

Powiększanie ust Poznań lekarz

Piękny, zdrowy uśmiech może zdziałać cuda, dać pewność siebie i siłę do działania.

W naszej klinice oferujemy szeroką gamę zabiegów medycyny estetycznej.

Są to zabiegi opierające się między innymi na kwasie hialuronowym, toksynie botulinowej oraz na terapii peptydowej.

 Zabiegi  z zakresu medycyny estetycznej, wykonywane są przez doktor Marię Jakubowską – Chmielecką, która od lat poszerza swoje kwalifikacje i umiejętności zapewniając usługi na wysokim poziomie. Pomagamy dążyć do perfekcji, z zachowaniem naturalnego wyglądu! 

Każdy zabieg w naszym gabinecie rozpoczynamy analizą problemu pacjenta, obejrzeniem twarzy i aparatu stomatognatycznego, omówieniem idnywidualnych, dopasowanych do potrzeb każdego pacjenta skutecznych działań prowadzących do rozwiązania problemu.  W naszym gabinecie stosuje się wyłącznie preparaty przebadane klinicznie i od lat stosowane w dermatologii estetycznej.

Powiększanie ust Poznań opinie

Lustereczko mówiło mi, że już czas, a ja zagłuszałam ten głos z obawy przed nieznanym. *** Niniejszym oświadczam, że dołączam do grona wielbicielek kunsztu estetycznego Pani Marii Jakubowskiej -Chmieleckiej – „lekarza smutków twarzowych”. Spotkanie piękności było bezbolesne i przebiegało w bardzo życzliwej atmosferze. Polecam Panią Doktor, ponieważ efekt Jej pracy to połączenie profesjonalizmu z artyzmem i pasją.
-Emilia

W końcu zdecydowałam się na „odrobinę luksusu” i ingerencję medycyny estetycznej w obrębie mojej twarzy. Trafiłam do Pani dr Jakubowskiej-Chmieleckiej. Pełen profesjonalizm, doskonałe przygotowanie merytoryczne i pewna ręka! I przy tym pani doktor jest bardzo ciepłą, niezwykle sympatyczną osobą. Na pewno będę do niej wracała. Już rozsławiam jej fachowość wśród moich koleżanek, które mają zamiar co nieco sobie ulepszyć na buźce. Polecam wszystkim!
-Anna

Odwiedź nas

Wszyscy nasi pacjenci mogą korzystać z komfortowego bezpłatnego parkingu przed naszym gabinetem.
Adres gabinetu

Osiedle Szafirowe 2n,
62-002 Suchy Las

Umów się na wizytę

+48 61 671 61 61

Godziny otwarcia

PON – PT godz. 9:00-19:00