KWAS HIALURONOWY

Zabiegi medycyny estetycznej DENTSARTE – Kwas Hialuronowy

Co to jest kwas hialuronowy ?

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że kwas hialuronowy występuje naturalnie w naszej skórze – jest on podstawowym składnikiem, który odpowiada za nawilżenie i jędrność skóry. Skóra dojrzewając traci znaczne ilości kwasu hialuronowego, a tym samym skóra staje się wysuszona, zmarszczona, i zwiotczała.

Jak uzupełniać niedobór kwasu hialuronowego?

Jedynym skutecznym i trwałym sposobem jest wstrzyknięcie preparatu w warstwę skóry właściwej. Właśnie w takiej formie działa bezpośrednio na skórę nawilżając ją, wypełniając zmarszczki czy bruzdy. Ten związek chemiczny nadaje objętość, modeluje, poprawia kontury całej twarzy, ale co najważniejsze pobudza naturalne procesy regeneracyjne. Dzięki temu efekty utrzymuje się dłużej, a twarz wygląda zdrowo i naturalnie. Stosowany do zabiegów preparat jest syntetyczny co zmniejsza ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej. Nie wymaga wykonywania próby uczuleniowej.

Kwas Hialuronowy
Kwas Hialuronowy

Zabiegi polegające na wypełnieniu kwasem hialuronowym są jednymi z najpopularniejszych związanych z medycyną estetyczną.  

Kwas hialuronowy może być stosowany do:

– Modelowania i powiększania ust
– Zwiększenia objętości ust
– Wygładzenie zmarszczek w kącikach ust
– Podkreślenie konturu warg
– Uniesienie kącików ust, dających efekt smutnej twarzy
– Harmonizacja asymetrycznych ust
– Wolumetria, modelowanie konturów twarzy, przywrócenie objętości okolicy jarzmowej
– Wypełnienie płytkich bruzd i zmarszczek
– Odmładzanie grzbietów dłoni

Na czym polega zabieg z użyciem kwasu hialuronowego?

 

Przed każdym zabiegiem Pacjentka musi odbyć krótką konsultację z lekarzem medycyny estetycznej. Tłumaczony jest wtedy przebieg zabiegu. Bezpośrednio przed zabiegiem skóra twarzy jest smarowana znieczulającą maścią. Kiedy środek zadziała (ok. 20 min) lekarz medycyny estetycznej przygotowuje się do iniekcji. Przy pomocy cienkiej igły wprowadza w leczone miejsce odpowiednią dawkę preparatu.  Ten zabieg jest stosunkowo krótki, trwa około 10-20 minut i jest najmniej inwazyjny pośród zabiegów medycyny estetycznej. Po wyjściu z gabinetu mogą być widoczne delikatne zaczerwienienia, czasem nawet drobne siniaczki w miejscu wkłucia. Nie ma przeciwwskazań, aby Pacjent wrócił do normalnych aktywności życia codziennego.

Kiedy widoczny jest efekt zabiegu i jak długo się utrzymuje?

Wygładzanie zmarszczek z pomocą kwasu hialuronowego jest niezwykle skuteczne. Efekty są natychmiastowe, skóra z dnia na dzień będzie wyglądała lepiej, niestety nie na zawsze. Każdy związek chemiczny ulega degradacji, a następnie wchłonięciu. Zabiegi z użycie preparatu kwasu hialuronowego powinno powtarzać się co 9 -12 miesięcy dla utrzymania efektu jędrności i nawilżenia, są one bezpiecznie i nie wprowadzają trwałych i nieodwracalnych zmian w wyglądzie twarzy.

 

Jak działa ten preparat?

Przygotowane do wypełnień preparaty kwasu hialuronowego mają postać żelu. Jest on krystaliczny, plastyczny i elastyczny przez co po wstrzyknięciu zwiększa objętość poprzez wiązanie wody i naturalnie wypełnia zmarszczki. Preparat jest wprowadzany za pomocą bardzo cienkich igieł, aby zniwelować doznania bólowe.

ZALECENIA I PRZECIWWSKAZANIA -ZABIEG Z UŻYCIEM KWASU HIALURONOWEGO

ZALECENIA:

Po przeprowadzonym zabiegu nie wymaga się od Pacjenta specjalnej kwarantanny, może on wrócić do codziennych zajęć. Ważne jest jedynie żeby przez dwa tygodnie unikać silnego nasłonecznienia (solarium) i nagrzewania (gorące kąpiele). Zabiegi zaleca robić się zimą i jesienią, kiedy ekspozycja na słońce jest mniejsza.

PRZECIWWSKAZANIA:

Każdy zabieg ma swoje wskazania i przeciwwskazania tak jest również w przypadku kwasu hialuronowego. Przeciwwskazaniem może być:

  • Ciąża lub karmienie piersią
  • Choroby o podłożu autoimmunologicznym
  • Skłonność do tworzenia bliznowców
  • Stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik)
  • Reakcje alergiczne na kwas hialuronowy
  • Choroby nowotworowe

 

WAŻNE! Odstępy czasowe pomiędzy zabiegami wypełniania zmarszczek, a innymi metodami odmładzania skóry takimi jak mikrodermabrazja czy iniekcje z toksyny botulinowej powinny wynosić minimum 2-3 tygodnie.

KORZYŚCI  ZABIEGu Z UŻYCIEM KWASU HIALURONOWEGO : 

Bezpieczeństwo  – Kwas hialuronowy to związek syntetyczny nie dający powikłań alergicznych, ulega biodegradacji dlatego skutki zabiegu są odwracalne. Iniekcje należy wykonywać w zalecanych przez lekarza medycyny estetycznej odstępach czasowych.

Naturalny i długotrwały efekt  – efekty zabiegu są natychmiastowe z każdym kolejnym dniem twarz staje się jędrniejsza i piękniejsza. Po konsultacji lekarz wybiera najlepszy do rodzaju zmarszczki i skóry wypełniacz.  Trzeba dobrać odpowiednią ilość do warunków anatomicznych każdego pacjenta tylko wtedy efekt będzie naturalny i satysfakcjonujący. Efekty utrzymująe się osobniczo zmiennie, średnio 9 – 12 miesięcy, u osób młodszych może utrzymywać się dłużej.

Brak rekonwalescencji – preparat wstrzykiwany jest za pomocą cienkich kaniuli przez co widoczne zaczerwienienia są znikome i rzadko kiedy pojawiają się małe siniaki po wkłuciu. Pacjent może wrócić do codziennych czynności bezpośrednio po zabiegu. Trzeba uważać jedynie na nadmierną ekspozycję na słońce.

 

Łączenie z innymi zabiegami – Kwas hialuronowy bardzo dobrze sprawdza się w korekcji wszelkich utrwalonych zmarszczek, natomiast przy zmarszczkach mimicznych warto dodatkowo poddać się zabiegowi toksyny botulinowej . Pozwoli to na przedłużenie efektu wypełnienia, zwolnienie procesu starzenia oraz lepsze wymodelowanie twarzy. Zabiegi przy użyciu kwasu hialuronowego można łączyć z innymi zabiegami medycyny estetycznej mezoterapią czy laserowym frakcjonowaniem skóry.

Kobiety mogą starzec się pięknie!

Medycyna estetyczna nie może zatrzymać postępu procesu dojrzewania, ale może zwolnić uwydatnianie się jego skutków. Zadbana, wypoczęta twarz i olśniewający uśmiech sprawi, że każda kobieta poczuje się wyjątkowo. Niezależnie od wieku zdrowe, zadbane zęby są ważne zarówno dla kobiet jak i mężczyzn.

Zabiegi estetyczne nie są przeznaczone wyłącznie dla ludzi dojrzałych. Doskonale wiemy, że każdy jest inny. Każdemu podoba się coś innego. Tak samo jest z wyglądem zewnętrznym. Dużo młodych ludzi boryka się z asymetriami, deformacjami i wieloma innymi problemami. Medycyna estetyczna skutecznie rozwiązuje te problemy. Specjalistyczne preparaty i sprzęt jakim dysponujemy daje możliwość wykonania wielu różnorodnych zabiegów mających na celu poprawę wyglądu uzębienia, symetrii twarzy i kondycji skóry.

 

 

Piękny, zdrowy uśmiech może zdziałać cuda, dać pewność siebie i siłę do działania.

W naszej klinice oferujemy szeroką gamę zabiegów medycyny estetycznej.

Są to zabiegi opierające się między innymi na kwasie hialuronowym, toksynie botulinowej oraz na terapii peptydowej.

 Zabiegi  z zakresu medycyny estetycznej, wykonywane są przez doktor Marię Jakubowską – Chmielecką, która od lat poszerza swoje kwalifikacje i umiejętności zapewniając usługi na wysokim poziomie. Pomagamy dążyć do perfekcji, z zachowaniem naturalnego wyglądu! 

Każdy zabieg w naszym gabinecie rozpoczynamy analizą problemu pacjenta, obejrzeniem twarzy i aparatu stomatognatycznego, omówieniem idnywidualnych, dopasowanych do potrzeb każdego pacjenta skutecznych działań prowadzących do rozwiązania problemu.  W naszym gabinecie stosuje się wyłącznie preparaty przebadane klinicznie i od lat stosowane w dermatologii estetycznej.

OPINIE

Lustereczko mówiło mi, że już czas, a ja zagłuszałam ten głos z obawy przed nieznanym. *** Niniejszym oświadczam, że dołączam do grona wielbicielek kunsztu estetycznego Pani Marii Jakubowskiej -Chmieleckiej – „lekarza smutków twarzowych”. Spotkanie piękności było bezbolesne i przebiegało w bardzo życzliwej atmosferze. Polecam Panią Doktor, ponieważ efekt Jej pracy to połączenie profesjonalizmu z artyzmem i pasją.
-Emilia

W końcu zdecydowałam się na „odrobinę luksusu” i ingerencję medycyny estetycznej w obrębie mojej twarzy. Trafiłam do Pani dr Jakubowskiej-Chmieleckiej. Pełen profesjonalizm, doskonałe przygotowanie merytoryczne i pewna ręka! I przy tym pani doktor jest bardzo ciepłą, niezwykle sympatyczną osobą. Na pewno będę do niej wracała. Już rozsławiam jej fachowość wśród moich koleżanek, które mają zamiar co nieco sobie ulepszyć na buźce. Polecam wszystkim!
-Anna

Odwiedź nas

Wszyscy nasi pacjenci mogą korzystać z komfortowego bezpłatnego parkingu przed naszym gabinetem.
Adres gabinetu

Osiedle Szafirowe 2n,
62-002 Suchy Las

Umów się na wizytę

+48 61 671 61 61

Godziny otwarcia

PON – PT godz. 9:00-19:00