LECZENIE PRÓCHNICY POZNAŃ

Leczenie próchnicy Poznań dotyczy zarówno dzieci, młodzieży jaki i dorosłych czy osoby starsze.

 Leczenie próchnicy Poznań

Zapobieganie i leczenie próchnicy Poznań. Ubytki i próchnica należą do najczęstszych problemów zdrowotnych na świecie. Są one szczególnie powszechne u dzieci i osób starszych. Ale każdy, kto ma zęby, może dostać próchnicy. Jeśli ubytki nie są leczone, stają się większe i głębsze. Mogą prowadzić do silnego bólu, infekcji, a nawet utraty zęba. Regularne wizyty u dentysty oraz dobre nawyki szczotkowania i czyszczenia nicią dentystyczną to najlepsza ochrona przed próchnicą zębów.

Próchnica jest zakaźną choroba zębów, wywołaną przez kwasotwórcze bakterie, powodujące demineralizację i rozpuszczenie twardych tkanek zęba, w konsekwencji prowadząc do powstania ubytków. Stomatologia zachowawcza zajmuje się leczeniem ubytków, powstałych w wyniku próchnicy zębów. Leczenie w naszym gabinecie, polega na bezbolesnym (zabiegi wykonywane są w znieczuleniu) usunięciu zmian próchnicowych, a następnie odpowiedniej odbudowie brakującej części tkanek zęba najwyższej jakości materiałami kompozytowymi; rekonstrukcji zęba wypełnieniem kompozytowym, licówką kompozytową lub porcelanową, inlayem/onlayem/overlayem kompozytowym lub porcelanowym. Szczególna uwagę przywiązujemy do przywrócenia funkcji, kształtu oraz koloru zęba.

Jak objawia się próchnica zębowa?

Objawy różnią się w zależności od wielkości i umiejscowienia próchnicy. Kiedy próchnica dopiero się zaczyna, możesz nie mieć żadnych objawów. W miarę rozszerzania mogą pojawić się objawy takie jak:

  • Ból zęba, który pojawia się bez widocznej przyczyny
  • Wrażliwość zębów
  • Łagodny lub ostry ból podczas jedzenia lub picia czegoś słodkiego, gorącego lub zimnego
  • Brązowe, czarne zabarwienie na powierzchni zęba
  • Widoczne dziury w zębach

Możesz nie wiedzieć, że rozwija się próchnica dlatego ważne jest, aby regularnie przeprowadzać kontrole dentystyczne. Jeśli jednak wystąpią bóle zębów lub ból w jamie ustnej, należy jak najszybciej skontaktować się z dentystą.

 

leczenie próchnicy Poznań

Leczenie stomatologiczne Poznań

Regularne badania kontrolne mogą identyfikować ubytki i inne stany stomatologiczne, zanim spowodują one niepokojące objawy i zaprowadzą do poważniejszych problemów.
Leczenie próchnicy Poznań odbywa się różnymi sposobami, takimi jak na przykład:

Leczenie fluorkami. Jeżeli próchnica się dopiero zaczyna, leczenie fluorkiem może być bardzo skuteczne. Leczenie fluorkami może być przeprowadzone za pomocą różnych jego form między innymi płynne, żelowe, piankowe lub lakier.

Wypełnienia. Wypełnienia, zwane również uzupełnieniami, są główną opcją leczenia, gdy próchnica już się rozwinie. Wypełnienia są wykonane z różnych materiałów, takich jak żywice kompozytowe w kolorze zęba, amalgamat porcelanowy lub dentystyczny, który jest połączeniem kilku materiałów.

Korony. W przypadku rozległej próchnicy lub osłabionych zębów może być potrzebna korona – niestandardowe pokrycie, które zastępuje naturalną koronę zęba.

Leczenie kanałowe. Kiedy próchnica dociera do wewnętrznego materiału zęba (miazgi), może być konieczne leczenie kanałowe. Jest to zabieg uratowania uszkodzonego lub zainfekowanego zęba zamiast jego usunięcia.

 

Wszystkim pacjentom, którzy obawiają się dolegliwości bólowych, oferujemy znieczulenia – także wspomagany komputerowo system bezbolesnego podawania znieczuleń. Leczenie próchnicy Poznań mamy opanowane do perfekcji. Nieustannie dążymy do osiągania jak najlepszych efektów estetycznych, tak aby stosowane przez nas w leczeniu ubytków próchnicowych techniki i materiały kompozytowe, w jak najwyższym stopniu naśladowały naturalną budowę zębów. Wiemy, że kolor zęba nie jest jednolity. Tworzy go swoista mozaika barw wynikających z budowy tkanek zęba – szkliwa i zębiny, o różnej jasności i nasyceniu, w mniejszym lub większym stopniu przepuszczających światło. Podobnie jest ze stosowanymi w lecznicach Dentisarte nowoczesnymi materiałami kompozytowymi, wiodących światowych firm. Posiadają one współczynnik rozproszenia światła oraz fluorescencję zbliżone do tkanek zębów i dzięki temu założone warstwowo wypełnienie staje się niewidoczne, nawet w świetle ultrafioletowym w dyskotece. Przy użyciu najnowszej generacji nanokompozytów przeprowadzamy korektę kształtu zębów – np. zamknięcia diastemy czy odbudowy uszkodzonych w wyniku urazu zębów. Postęp w zakresie materiałów kompozytowych i technik stomatologicznych, który dokonał się w ostatnich latach oraz dbałość o ciągłe podnoszenie kwalifikacji zawodowych, pozwalają lekarzom pracującym w gabinecie Dentisarte realizować procedury, dzięki którym możliwe jest odtworzenie zarówno estetyki, jaki i funkcjonalności oraz cech biologicznych zęba i otaczającego go dziąsła, w stopniu wykraczającym ponad oczekiwania pacjentów.

Jak można zapobiegać próchnicy?
Ryzyko rozwoju próchnicy zależy głównie od trzech czynników:

Jedzenie: głównie cukier. ale uważaj, cukier kryje się w wielu słonych potrawach (chipsy, frytki.) lub w innych nieoczekiwanych źródłach, takich jak mleko matki matki lub mleko krowie.

Predyspozycje genetyczne, skład śliny i flora bakteryjna, wyrównanie zębów

Higiena i pielęgnacja jamy ustnej.

Co jeśli nie będę leczyć próchnicy?
Nieleczona próchnica powoduje dalsze niszczenie tkanek zęba. Nieleczona próchnica prowadzi do stanu zapalnego miazgi zęba. Ząb zaczyna boleć, jest wrażliwy na zmiany temperatury. Jeśli pomimo tych objawów w dalszym ciągu zwlekamy z wizytą u lekarza, miazga zęba obumiera i konieczne dla uratowania zęba staje się leczenie kanałowe. Drugą konsekwencją nieleczonej próchnicy jest obumarcie tkanek zęba i konieczne staje się usunięcie zęba.
Dlaczego regularne sprawdzanie stanu uzębienia jest tak ważne?
Pamiętając o regule że lepiej jest zapobiegać chorobom niż je leczyć, powinniśmy zgłaszać się na regularne kontrole, w celu sprawdzenia stanu naszego uzębienia i wykonania zabiegów profilaktycznych, dzięki którym możemy skutecznie zapobiegać powstawaniu choroby. W przypadku pojawienia się próchnicy, jej wykrycie na początkowym etapie pozwala na łatwiejsze i bardziej przewidywalne leczenie, unikając dzięki temu skomplikowanych i kosztownych zabiegów endodontycznych czy protetycznych.
W pełni zasłużone 5 gwiazdek !!!
Jakość usługi na najwyższym poziomie. Połączenie doświadczenia i wiedzy całego zespołu z nowoczesnym sprzętem gwarantują zadowolenie i piękny, zdrowy uśmiech  Po prostu, właściwi ludzie na właściwym miejscu !!! Uśmiechnięci, sympatyczni i profesjonalnie podchodzący do swojej pracy. W Dentis Arte przeszłam już wiele … od zwykłego borowania, przez wyrwanie zęba, leczenie kanałowe, zabieg implantacji po wstawienie koron na górnych jedynkach, które doznały urazu w dzieciństwie. Wszystkie zabiegi przebiegały sprawnie, bezboleśnie i bez komplikacji. Teraz wiem, że to była jedna z najlepszych inwestycji mojego życia, ponieważ w końcu mogę się śmiało i szeroko uśmiechnąć  Dziękuję
-Joanna Gawron-Pawłowska

Pierwszy raz odwiedziłam gabinet tydzień temu w celu usunięcia ósmego zęba. Zabieg nie był łatwy ze względu na poziome położenie zęba schowanego częściowo w dziąśle. Pan Doktor jednak ze stoickim spokojem poradził sobie znakomicie. Dzisiaj odbyło się bezbolesne zdjęcie szwów oraz zapadła decyzja o dalszym leczeniu zębów u Pana Doktora Andrzeja. Pomimo ogromnego strachu przed stomatologami, Pan Doktor wzbudził we mnie zaufanie. Cierpliwość, z którą wykonuje swoją robotę, skłania do dalszego korzystania z usług DentisArte. Po „grubszych” zabiegach pacjent zostaje zaopatrzony w odpowiednie leki, a do pełni szczęścia potrzebny jest później tylko czas Pozdrawiam Pana Doktora oraz Panią Higienistkę! Do zobaczenia na kolejnej wizycie
-Marysia Zamiara

Polecam wszystkim cykorom, Pani Maria jest super! Będę tu śmigać już zawsze, nawet jeżeli miałabym przeprowadzić się na Antarktydę! Cała wizyta była bezbolesna, bezstresowa i przesympatyczna
-Mar Ta

Pełen profesjonalizm, a dodatkowo sympatyczna atmosfera. W pełni polecam 
-Michal Wyjatek

Oferujemy Państwu możliwość finansowania leczenia w Dentisarte w szybki i prosty sposób, w formie dogodnych rat. MediRaty pozwolą Państwu wykonać zabieg już dziś, a koszty leczenia rozłożyć na 12, 24, 36, 48 lub 60 rat.

Możliwość finansowania kosztów zabiegów nawet do 50.000 zł!
Aby skorzystać z płatności ratalnej MediRaty, poinformuj o tym lekarza podczas wizyty.
Lekarz przygotuje plan leczenia oraz określi jego przewidywany koszt.
Skorzystaj z aplikacji e-MediRaty i dokonaj samodzielnie wstępnej zdolności kredytowej. Przy jej pomocy możesz również złożyć wniosek on-line.

Doświadczeni lekarze

Dzięki współpracy z zespołem doświadczonych lekarzy stomatologów, reprezentujących wszystkie dyscypliny stomatologiczne, zapewniamy naszym Pacjentom możliwość kompleksowego leczenia.
Andrzej Chmielecki

Andrzej Chmielecki

Lekarz stomatolog

Maria Jakubowska- Chmielecka

Maria Jakubowska- Chmielecka

Lekarz stomatolog

Centrum stomatologiczne DENTISARTE jest wysokiej klasy zespołem gabinetów, łączących profesjonalną i nowoczesną opiekę stomatologiczną, innowacyjną diagnostykę oraz zabiegi poprawy estetyki twarzy, przy użyciu najnowszej generacji, oryginalnych i bezpiecznych materiałów oraz metod.

Miejsce które tworzymy, zawdzięczamy wspólnej pasji, zgranemu zespołowi oraz indywidualnemu podejściu do każdego pacjenta. Przy użyciu nowoczesnych metod diagnostyki i leczenia, zintegrowanemu, interdyscyplinarnemu podejściu, obejmującemu zabiegi stomatologiczne oraz medycynę estetyczną, zależy nam nie tylko na poprawie stanu zdrowia naszych pacjentów ale również na poprawie ich samopoczucia. Piękno naszej twarzy jest ściśle związane z uśmiechem. Bez wątpienia, to jak wyglądamy wpływa na nasze samopoczucie, a stan zdrowia jamy ustnej często rzutuje na kondycje naszego organizmu.

Naszym celem jest sprawienie, by nasi pacjenci na każdym etapie leczenia otrzymywali wszelką oczekiwaną pomoc oraz poczucie pełnego bezpieczeństwa.

Chcemy aby nasze doświadczenie i wiedza, pozwoliły cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem promieniejącym z Państwa twarzy.

Zapraszamy serdecznie
Maria i Andrzej Chmieleccy

Odwiedź nas

Wszyscy nasi pacjenci mogą korzystać z komfortowego bezpłatnego parkingu przed naszym gabinetem.
Adres gabinetu

Osiedle Szafirowe 2n,
62-002 Suchy Las

Umów się na wizytę

+48 61 671 61 61

Godziny otwarcia

PON – PT godz. 9:00-19:00