Leczenie kanałowe Poznań

Endodoncja, czyli leczenie kanałowe Poznań. Podjęcie próby leczenia kanałowego może uchronić ząb przed jego usunięciem.

Leczenie kanałowe Poznań

Nieleczony proces próchnicowy, choroby przyzębia, a także uraz mogą doprowadzić do nieodwracalnego zapalenia miazgi, decydującej o żywotności zęba. Leczeniem z wyboru, wówczas jest leczenie endodontyczne. Także zęby ze zmianami okołowierzchołkowymi, niepoprawnie pierwotnie wyleczone kanałowo, a niekiedy te podczas leczenia protetycznego, stanowią wskazanie do tego typu zabiegu. Wykorzystanie przez naszych lekarzy-stomatologów nowoczesnych metod leczenia endodontycznego, innowacyjnej technologii, zaawansowanych urządzeń diagnostycznych, leczenia w powiększeniu (mikroskop) oraz nowoczesnego sprzętu, pozwala na dokładne i bezbolesne przeprowadzenie leczenia. Po zakończonym leczeniu w obrębie korzeni zęba, zawsze wymagana jest odpowiednia odbudowa, wzmacniająca jego osłabioną strukturę. Podjęcie próby leczenia kanałowego może uchronić ząb przed jego usunięciem i w konsekwencji przed takimi skutkami jak przesuwanie zębów sąsiednich, wysuwanie się zębów przeciwstawnych, zwyrodnienia w stawie skroniowo-żuchwowym, zaburzenia wymowy, utrudnione rozdrabnianie pokarmów i defekt estetyczny.

Leczenie kanałowe ważne pytania

leczenie kanałowe Poznań
 

Leczenie kanałowe Poznań w DentisArte jest wykonywane u osób z zapaleniem lub zakażeniem miazgi zęba. Miazga to najgłębiej położona warstwa składająca się z nerwów, naczyń krwionośnych i tkanki łącznej. Wypełnia ona kanały zęba. Leczenie endodontyczne polega na dokładnym oczyszczeniu komory i kanałów z zainfekowanej miazgi i wypełnieniu ich odpowiednim materiałem.

Leczenie kanałowe Poznań jest niezbędne kiedy dojdzie do zapalenia lub zainfekowania miazgi, do której można doprowadzić nieleczoną próchnicą, pęknięciem czy złamaniem zęba.

 

Po czym poznać, że potrzebuje leczenia kanałowego?
Zęby wymagające leczenia kanałowego mogą dawać uczucie tępego lub ostrego bólu, może występować długotrwała nadwrażliwość na ciepło i zimno, bolesność przy dotykaniu lub żuciu oraz obrzęk i bolesność przyległych do zęba tkanek. Czasami zapalenie może przebiegać bezobjawowo i dopiero na wizycie Pacjent dowiaduje się, że ząb wymaga leczenia endodontycznego.
W jaki sposób leczenie kanałowe Poznań ratuje ząb?
Zabieg polega na usunięciu zakażonej lub zmienionej zapalnie tkanki. Stomatolog dokładnie czyści i poszerza światło kanału, kiedy już mamy oczyszczone kanały lekarz wypełnia ubytek odpowiednim materiałem. Na koniec ząb zamykany jest odpowiednim kompozytem lub odbudowuje się protetycznie.
Czy leczenie kanałowe Poznań boli?
Zabieg leczenia endodontycznego wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, co niweluje uczucie dyskomfortu. Kiedy jednak znieczulenie puści po zabiegu ząb może być bardziej wrażliwy. Lekarz dokładnie poda zalecenia co do stosowania środków przeciwbólowych i ewentualnych antybiotyków.
Jak przebiega leczenie kanałowe?
Leczenie kanałowe Poznań najczęściej odbywa się podczas jednej wizyty, w niektórych przypadkach leczenie może zostać podzielone na większą liczbę wizyt.

Po wykonanym prześwietleniu podawane jest znieczulenie miejscowe. Następnie nakładana jest specjalna guma izolująca leczony ząb. Następnie ząb zostaje otwarty, usuwana jest zakażona tkanka, a miejsc po niej dokładnie oczyszczone. Wypłukane kanały zostają wypełnione materiałem kompatybilnym. Po wypełnieniu kanałów zakładany jest opatrunek. Po zakończonym leczeniu kanałowym ząb musi zostać odbudowany materiałem kompozytowym, albo protetycznie.

Jakie zalecenia po leczeniu endodontycznym?
Powinno się oszczędzać ząb do czasu odbudowania korony. Starać się nie gryźć, przeżuwać twardych rzeczy i nie dotykać tego miejsca.  Poza tym utrzymywać prawidłową higienę oraz pielęgnację jamy ustnej.
Kiedy nie można podjąć leczenia kanałowego?
Zdarzają się wyjątkowe sytuacje kiedy ząb nie może zostać uratowany przez brak dostępu do kanałów lub pęknięcie korzenia. Jednak postęp technologiczny daje nam coraz większe możliwości. Jesteśmy w stanie leczyć zęby, które kilka lat temu byłby usunięte.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem Poznań

Leczenie kanałowe Poznań (endodoncja Poznań)  z użyciem specjalistycznego sprzętu, który umożliwia dokładne dotarcie do kanałów zębowych. W ofercie naszej kliniki można wyróżnić:

  • pierwotne leczenie kanałowe,
  • ponowne leczenie kanałowe (reendo),
  • usuwanie złamanych narzędzi z kanału zębowego,
  • usuwanie cementu z kanału zębowego,
  • leczymy zobliterowane/zwapniałe kanały, zakrzywione kanały,
  • usuwanie starych wkładów koronowo-korzeniowych z kanału zębowego,
  • wyszukujemy dodatkowe kanały,
  • leczymy perforacje (uszkodzenia) w kanale.

Dzięki wysokiej klasy urządzeniom i doświadczeniu lekarzy, endodoncja w Dentis Arte wpisuje się w najwyższe światowe standardy leczenia kanałowego.

leczenie kanałowe Poznań

Przebieg leczenia kanałowego

Metoda leczenia jest dobierana indywidualnie przez stomatologa. Leczenie kanałowe Poznań ma zazwyczaj za każdym razem podobny przebieg. Lekarz podaje znieczulenie miejscowe i po odpowiednim odstępie czasu, kiedy znieczulenie zacznie działać, otwiera komorę zęba. Po opracowaniu komory zęba, dostaje się do kanałów, gdzie zaczyna się praca narzędziami kanałowymi. Kanałów w zębie możemy posiadać między 1-6. Każdy musi być dokładnie opracowany. Używając specjalnych pilników, kanały oczyszczane są z resztek miazgi i zanieczyszczeń. Podczas leczenia endodontycznego kanały są obficie przepłukiwane. W Dentis Arte używamy narzędzi rotacyjnych najlepszych producentów, które gwarantują poprawne opracowanie kanałów. Ruch narzędzia, szybkość obrotów i moment obrotowy oraz głębokość na jakiej pracuje, są nieustannie monitorowany przez endomotor. Odpowiednio opracowany kanał może zostać wypełniony. Po zakończonym leczeniu wykonuje się kontrolne badanie RTG.Ostatnim etapem jest odbudowa korony zęba, za pomocą wypełnienia wzmacnianego włóknami szklanymi lub nakładem protetycznym czy koroną protetyczną. 

Zalecenia do leczenia kanałowego pod mikroskopem

Leczenie kanałowe Poznań stosuje się najczęściej u Pacjentów, którzy mają głębokie ubytki w zębach, powodujące zapalenie miazgi lub kiedy mamy do czynienia z obumarciem miazgi.

Jeżeli planowane jest założenie korony czy mostu, a konieczne jest leczenie kanałowe zęba, który ma być przykryty koroną, leczenie to wykonujemy zawsze przed przystąpieniem do szlifowania po koronę.

Jeżeli istnieje możliwość wyleczenia zęba leczeniem kanałowym, powinniśmy się na nie zdecydować zamiast wyrwać ząb i zastępować go mostem czy implantem.

Nasi specjaliści mają duże doświadczenie w leczeniu endodontycznym, jednak należy pamiętać, że to leczenie jest bardzo pracochłonne i nie zawsze możliwe do wykonania. Zawiłość kanałów w zębie i utrudnienia anatomiczne mogą blokować dostęp do chorego miejsca. W takich przypadkach może powstać zapalenie tkanek okołowierzchołkowych i niekiedy konieczny jest zabieg resekcji wierzchołka korzenia.. Wyleczony ząb nie daje objawów niepożądanych.  Zmiany cofają się, co widoczne jest na zdjęciu RTG.

Leczenie kanałowe Poznań opinie

Polecam wszystkim cykorom, Pani Maria jest super! Będę tu śmigać już zawsze, nawet jeżeli miałabym przeprowadzić się na Antarktydę! Cała wizyta była bezbolesna, bezstresowa i przesympatyczna
-Mar Ta

Pełen profesjonalizm, a dodatkowo sympatyczna atmosfera. W pełni polecam 
-Michal Wyjatek

Najlepsi z najlepszych. Już od paru lat jestem wierną pacjentką i nigdy nie zmienię. Profesjonalna opieka medyczna, przemiła atmosfera i super lekarze. Pozdrawiam
-Marta Urbaniak

Przesympatyczny i profesjonalny zespół, któremu bez wątpliwości można zaufać! Nigdy nie sądziłam, że wizyta u stomatologa może być tak przyjemna. Pani Marysia sprawiła, że przestałam się bać kolejnych wizyt. Polecam serdecznie!
-Marysia Cieplińska

Oferujemy Państwu możliwość finansowania leczenia w Dentisarte w szybki i prosty sposób, w formie dogodnych rat. MediRaty pozwolą Państwu wykonać zabieg już dziś, a koszty leczenia rozłożyć na 12, 24, 36, 48 lub 60 rat.

Możliwość finansowania kosztów zabiegów nawet do 50.000 zł!
Aby skorzystać z płatności ratalnej MediRaty, poinformuj o tym lekarza podczas wizyty.
Lekarz przygotuje plan leczenia oraz określi jego przewidywany koszt.
Skorzystaj z aplikacji e-MediRaty i dokonaj samodzielnie wstępnej zdolności kredytowej. Przy jej pomocy możesz również złożyć wniosek on-line.

Doświadczeni lekarze

Dzięki współpracy z zespołem doświadczonych lekarzy stomatologów, reprezentujących wszystkie dyscypliny stomatologiczne, zapewniamy naszym Pacjentom możliwość kompleksowego leczenia.
Andrzej Chmielecki

Andrzej Chmielecki

Lekarz stomatolog

Maria Jakubowska- Chmielecka

Maria Jakubowska- Chmielecka

Lekarz stomatolog

Centrum stomatologiczne DENTISARTE jest wysokiej klasy zespołem gabinetów, łączących profesjonalną i nowoczesną opiekę stomatologiczną, innowacyjną diagnostykę oraz zabiegi poprawy estetyki twarzy, przy użyciu najnowszej generacji, oryginalnych i bezpiecznych materiałów oraz metod.

Miejsce które tworzymy, zawdzięczamy wspólnej pasji, zgranemu zespołowi oraz indywidualnemu podejściu do każdego pacjenta. Przy użyciu nowoczesnych metod diagnostyki i leczenia, zintegrowanemu, interdyscyplinarnemu podejściu, obejmującemu zabiegi stomatologiczne oraz medycynę estetyczną, zależy nam nie tylko na poprawie stanu zdrowia naszych pacjentów ale również na poprawie ich samopoczucia. Piękno naszej twarzy jest ściśle związane z uśmiechem. Bez wątpienia, to jak wyglądamy wpływa na nasze samopoczucie, a stan zdrowia jamy ustnej często rzutuje na kondycje naszego organizmu.

Naszym celem jest sprawienie, by nasi pacjenci na każdym etapie leczenia otrzymywali wszelką oczekiwaną pomoc oraz poczucie pełnego bezpieczeństwa.

Chcemy aby nasze doświadczenie i wiedza, pozwoliły cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem promieniejącym z Państwa twarzy.

Zapraszamy serdecznie
Maria i Andrzej Chmieleccy

Odwiedź nas

Wszyscy nasi pacjenci mogą korzystać z komfortowego bezpłatnego parkingu przed naszym gabinetem.
Adres gabinetu

Osiedle Szafirowe 2n,
62-002 Suchy Las

Umów się na wizytę

+48 61 671 61 61

Godziny otwarcia

PON – PT godz. 9:00-19:00