LECZENIE BRUKSIZMU

Zabiegi medycyny estetycznej DENTSARTE – Leczenie bruksizmu

Toksyna botulinowa bardzo popularna w medycynie estetycznej. Substancja ta dzięki swoim właściwością ogranicza powstawanie zmarszczek mimicznych dzięki swoim zdolnością do kurczenia mięśni, w które została wstrzyknięta. Zabieg ten szeroko stosuje się w zapobieganiu starzenia się skóry oraz likwidacji już istniejących zmarszczek.
Leczenie bruksizmu. BRUKSIZM (z greckiego zgrzytać zębami) -patologiczne tarcie zębami żuchwy o zęby szczęki, występujące najczęściej w nocy oraz w sytuacjach powodujących stres i napięcie. Polega na podświadomym zaciskaniu i zgrzytaniu zębami z siłą nawet kilkakrotnie większą o tej działającej podczas normalnych procesów gryzienia i żucia. Proces ten może prowadzić do poważnych konsekwencji jak znaczne starcie zębów, powodujących obniżenie zgryzu i patologie w obrębie stawu skroniowo- żuchwowego.

Nieleczony bruksizm, może również doprowadzić do rozchwiania zębów w żuchwie i szczece, UPORCZYWYCH BOLÓW GŁOWY, KARKU I KRĘGOSŁUPA. 

Do zabiegów podawane są małe dawki nie powodują skutków ubocznych pod warunkiem, że wykonuje go specjalista z doświadczeniem. W naszej klinice, zabiegami z użyciem botoxu zajmuje się dr Maria Jakubowska – Chmielecka. Głównym zastosowaniem wstrzyknięć z toksyną botulinową są zmarszczki mimiczne. Botoks stosowany jest szeroko w leczeniu bruksizmu, czyli zgrzytania zębami oraz ich zaciskaniu.

 

leczenie bruksizmu
Zastosowanie jadu kiełbasianego w zabiegach medycyny estetycznej – Leczenie bruksizmu 

Bruksizm, czyli zgrzytanie zębami. Niestety niewinne zgrzytanie zębami może mieć bardzo poważne konsekwencje. Na początku powstają mikrouszkodzenia, nieodczuwalne podczas normalnego funkcjonowania. Następnie powstają starcia, ukruszenia, rozchwiania oraz pęknięcia. Równolegle mogą się rozwijać zapalenia i stany zapalne w jamie ustnej i na dziąsłach. Dzięki zastosowaniu toksyny botulinowej w medycynie estetycznej jesteśmy w stanie leczyć bruksizm.

Toksyna botulinowa hamuje wydzielanie neurotransmiterów zakończeń nerwowych powodując rozkurcz i rozluźnienie mięśni czyli tak zwana relaksacja mięśni. Mechanizm tego związku powoduje zmniejszenie odczucie bólu związane z bólem głowy, karku czy napięciem.

Leczenie Bruksizmu – Wszystko co trzeba wiedzieć 

Leczenie bruksizmu może odbywać się na wielu płaszczyznach. Od terapii od psychologa, leki uspokajające, szyny nocne na zęby czy wiele innych. Jednak najskuteczniejszą metodą leczenia tego schorzenia jest ostrzykiwanie toksyną botulinową. Wprowadzenie botoksu powoduje porażenie płytki mięśniowo-ruchowej i zablokowanie neuroprzekaźnika.
Leczenie bruksizmu
Leczenie bruksizmu
Jak wygląda zabieg iniekcji toksyny botulinowej?

Po konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej i przeanalizowaniu funkcji zabiegu i ewentualnych przeciwwskazań można poddać się zabiegowi.  Zabieg jest prosty i krótki, polega na zaaplikowaniu małą igłą odpowiednich ilości botoksu bezpośrednio do mięśni. Zabieg trwa 15 -30 minut i nie jest bolesny, jednak niekiedy stosuje się maści znieczulające.

Efekty zabiegu leczenia bruksizmu

Cały zabieg jest szybki i przebiega praktycznie bezboleśnie. Efekt nie jest widoczny od razu. Działanie botoxu jest stopniowe, a jej piersze efekty sa odczuwalne po okolo 3 tygodniach.

Do uzyskania trwałego efektu zabieg należy powtarzać najlepiej co pół roku. Dodatkowo polecane jest, by przez pierwsze lata używać specjalną szynę dobraną przez protetyka. Jej zadaniem jest rozluźnienie tej okolicy, co dodatkowo zwiększa skuteczność zabiegu leczenia bruksizmu  botoksem.

 

 PRZECIWWSKAZANIA – LECZENIE BRUKSIZMU Z UŻYCIEM TOKSYNY BOTULINOWEJ

 

PRZECIWWSKAZANIA:

Każdy zabieg ma swoje wskazania i przeciwwskazania tak jest również w przypadku toksyny botulinowej. Przeciwwskazaniem może być:

  • Ciąża lub karmienie piersią
  • Zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego
  • Uczulenie na składniki preparatu,
  • Stosowanie leków z grupy ( po odstawieniu na okres minimum 1,5 tygodnia) : aminoglikozydy, aminochinolony i cyklosporyny (więcej informacji u lekarza), aspiryny

 

WYKONANE ZABIEGI BOTOKSU

Kobiety mogą starzec się pięknie!

Medycyna estetyczna nie może zatrzymać postępu procesu dojrzewania, ale może zwolnić uwydatnianie się jego skutków. Zadbana, wypoczęta twarz i olśniewający uśmiech sprawi, że każda kobieta poczuje się wyjątkowo. Niezależnie od wieku zdrowe, zadbane zęby są ważne zarówno dla kobiet jak i mężczyzn.

Zabiegi estetyczne nie są przeznaczone wyłącznie dla ludzi dojrzałych. Doskonale wiemy, że każdy jest inny. Każdemu podoba się coś innego. Tak samo jest z wyglądem zewnętrznym. Dużo młodych ludzi boryka się z asymetriami, deformacjami i wieloma innymi problemami. Medycyna estetyczna skutecznie rozwiązuje te problemy. Specjalistyczne preparaty i sprzęt jakim dysponujemy daje możliwość wykonania wielu różnorodnych zabiegów mających na celu poprawę wyglądu uzębienia, symetrii twarzy i kondycji skóry.

Piękny, zdrowy uśmiech może zdziałać cuda, dać pewność siebie i siłę do działania.

W naszej klinice oferujemy szeroką gamę zabiegów medycyny estetycznej.

Są to zabiegi opierające się między innymi na kwasie hialuronowym, toksynie botulinowej oraz na terapii peptydowej.

 Zabiegi  z zakresu medycyny estetycznej, wykonywane są przez doktor Marię Jakubowską – Chmielecką, która od lat poszerza swoje kwalifikacje i umiejętności zapewniając usługi na wysokim poziomie. Pomagamy dążyć do perfekcji, z zachowaniem naturalnego wyglądu! 

Każdy zabieg w naszym gabinecie rozpoczynamy analizą problemu pacjenta, obejrzeniem twarzy i aparatu stomatognatycznego, omówieniem idnywidualnych, dopasowanych do potrzeb każdego pacjenta skutecznych działań prowadzących do rozwiązania problemu.  W naszym gabinecie stosuje się wyłącznie preparaty przebadane klinicznie i od lat stosowane w dermatologii estetycznej.

OPINIE

Lustereczko mówiło mi, że już czas, a ja zagłuszałam ten głos z obawy przed nieznanym. *** Niniejszym oświadczam, że dołączam do grona wielbicielek kunsztu estetycznego Pani Marii Jakubowskiej -Chmieleckiej – „lekarza smutków twarzowych”. Spotkanie piękności było bezbolesne i przebiegało w bardzo życzliwej atmosferze. Polecam Panią Doktor, ponieważ efekt Jej pracy to połączenie profesjonalizmu z artyzmem i pasją. -Emilia

W końcu zdecydowałam się na „odrobinę luksusu” i ingerencję medycyny estetycznej w obrębie mojej twarzy. Trafiłam do Pani dr Jakubowskiej-Chmieleckiej. Pełen profesjonalizm, doskonałe przygotowanie merytoryczne i pewna ręka! I przy tym pani doktor jest bardzo ciepłą, niezwykle sympatyczną osobą. Na pewno będę do niej wracała. Już rozsławiam jej fachowość wśród moich koleżanek, które mają zamiar co nieco sobie ulepszyć na buźce. Polecam wszystkim! -Anna

Jest nie wielu takich lekarzy, których darzę zaufaniem. Pani Doktor Maria Jakubowska-Chmielecka absolutnie do nich należy. Wiem, że jestem niełatwą pacjentką – zarówno w sferze zdrowotnej jak i tej emocjonalnej. W gabinecie Pani Jakubowskiej- Chmieleckiej czuję się jednak tak, jakbym była jedyną i najważniejszą pacjentką na świecie. Pani Doktor za każdym razem przeprowadza ze mną wnikliwy wywiad, przedstawia dokładny plan leczenia (wyłożony zrozumiałym dla osoby nie będącej lekarzem językiem), po czym pewną ręką, w sposób bardzo profesjonalny rozprawia się z moja dolegliwością. Wszystko dzieje się w atmosferze ogromnej życzliwości. Po zabiegu, Pani Doktor poświęca mi również wiele uwagi: cierpliwie wysłuchuje pytań, rozwiewa moje wątpliwości, jest przy tym niezwykle empatyczna. Pani Maria Jakubowska-Chmielecka to lekarz z wielką pasją, wielką kulturą osobistą, to lekarz z powołania. -Monika J.

Cóż napisać – efekt estetyczny na kochanej twarzy mojej Żony jest wspaniały! Teraz jej spojrzenie złagodniało, i to nawet wtedy, gdy trochę się złości. Koniec z groźną miną, choćby sama chciała 🙂 Bardzo dziękuję Pani Doktor. Z wyrazami szacunku – -Zadowolony Mąż

CENNIK

Konsultacja 100 zł
Znieczulenie emla 30 zł

Redukcja zmarszczek toksyną botulinową

Zmarszczki poprzeczne czoła 550 zł
Zmarszczki gładzizny „lwia zmarszczka” 500 zł
Zmarszczki wokół oczu 450 zł
3 okolice 1250 zł
Leczenie bruksizmu przy użyciu toksyny botulinowej 1200 zł

Odwiedź nas

Wszyscy nasi pacjenci mogą korzystać z komfortowego bezpłatnego parkingu przed naszym gabinetem.

Adres gabinetu

Osiedle Szafirowe 2n

62-002 Suchy Las

Umów się na wizytę

+48 61 671 61 61

Godziny otwarcia

PON – PT

11:00-19:00

ŚRODA

9:00-16:00