IMPLANTY

Implantologia zajmuje się leczeniem ubytków w uzębieniu.

IMPLANTOLOGIA – IMPLANTY W DENTISARTE

Prof. Per-Ingvar Branemark uważany za ojca współczesnej implantologii w 1965 roku jako pierwszy zastosował tytanowe implanty, a było to możliwe dzięki odkryciu, że tytan doskonale integruje się z tkanką kostną. Pozwala to na wszczepienie implantu, który przez wiele długich lat będzie doskonałą podstawą dla porcelanowych koron zębów.
Jest to najnowocześniejsza metoda odtwarzania utraconych zębów, która spełnia wszelkie standardy XXI wieku.

Implant to tytanowa śruba, która zastępuje korzeń utraconego zęba. Może być zastosowany w przypadku pojedynczych braków w uzębieniu, ale również przy całkowitym bezzębiu. Zabieg musi być jednak poprzedzony dokładną i profesjonalną diagnozą.Implanty przywracają 100% siły żucia, podczas gdy tradycyjne protezy ruchome zaledwie 30-50%. Pozwala to na zwiększenie wydajności i efektywności pracy przewodu pokarmowego, a co za tym idzie odpowiednią profilaktykę zdrowotną.Ważnym atutem jest kwestia estetyczna i to, że solidnie zamocowany ząb z implantem praktycznie nie różni się wyglądem i funkcjonalnością od naturalnych zębów.

Implantologia Jest to dziedzina stomatologii zajmująca się odbudową utraconych zębów przy użyciu wszczepów śród-kostnych (implantów). Zabieg polega na wszczepieniu implantu do wyrostka zębodołowego pacjenta, który będzie zastępował korzeń utraconego zęba, a następnie wykorzystania go jako filaru protetycznego.

Dzięki wysokim kwalifikacjom naszego personelu i ciągłym ich podnoszeniu, doświadczeniu a także odpowiednim narzędziom i materiałom oraz pracy przy użyciu wysokiej klasy sprzętu, zabiegi wykonywane w naszym gabinecie są całkowicie bezpieczne i komfortowe, a dzięki użyciu odpowiednich środków znieczulających, bezbolesne. Wymieniając zalety implantów, trzeba wspomnieć, że umożliwiają one odbudowę braków zębowych bez konieczności szlifowania sąsiednich zębów (jak przy moście protetycznym), ich wszczepienie zapobiega zanikowi kości w miejscu utraconego zęba. Odbudowy na implantach zapewniają komfort i wysoką estetykę uśmiechu przez długie lata

Przy użyciu implantów możemy odbudować pojedyncze braki zębowe, większe ubytki uzębienia, a także wykonać całkowitą rekonstrukcję łuku zębowego u pacjentów bezzębnych.

U pacjentów z protezami ruchomymi (wyjmowanymi z jamy ustnej), możemy przy użyciu implantów poprawić ich utrzymanie, zwiększyć ich stabilizację, tym samym poprawiając w znaczny sposób komfort ich użytkowania.

Zainteresowanych pacjentów zapraszamy na konsultację implantologiczną, obejmującą wykonanie zdjęcia panoramicznego, badanie i szerokie omówienie przypadku klinicznego, uwzględniające potrzeby i wymagania pacjenta, tak aby znaleźć najlepsze rozwiązanie.

ZABIEG W PRAKTYCE

Przed planowanym zabiegiem, należy całkowicie wyleczyć próchnicę oraz wszelkie stany zapalne w jamie ustnej.

Wszczepianie implantów nie jest zabiegiem bolesnym. Wykonujemy go w znieczuleniu miejscowym, zatem pacjent ma pełną świadomość w trakcie zabiegu, jednak wyłączone są odczucia bólowe. Cały zabieg nie trwa długo, przy pojedynczych implantacjach, cała wizyta wraz ze znieczuleniem i przygotowaniem do zabiegu zajmie około godziny. Po zabiegu zazwyczaj założone są szwy, które należy usunąć w gabinecie po około tygodniu.

JAK ZBUDOWANE SĄ IMPLANTY?

Implanty zębowe to śruby posiadające gwint zewnętrzny kontaktujący się z kością oraz gwint wewnętrzny, umożliwiający przykręcenie do implantu śruby zamykającej bądź gojącej a przede wszystkim łącznika protetycznego, na którym mocowana jest korona protetyczna. Implant może także być nośnikiem elementu precyzyjnego, jak zatrzask czy Locator, utrzymującego protezę ruchomą.

Rozwój technologii i ciągłe udoskonalanie produktów dostępnych w stomatologii, a w implantologii szczególnie, daje nam możliwość wyboru najlepszych rozwiązań implantologicznych dla naszych pacjentów. W Dentis Arte używamy tylko implantów dających nowoczesne i bezpieczne rozwiązania, a co za tym idzie – trwałe.

Dzięki połączeniu stożkowemu pomiędzy implantem a łącznikiem implantologicznym, praktycznie wyeliminowane jest ryzyko nieszczelności, a co za tym idzie rozwoju bakterii w tej przestrzeni. Odpowiedni kształt implantu oraz specjalna powłoka SLA, pokrywająca jego powierzchnię, pozwalają na szybką osteointegrację (połączenie komórek kości z implantem) i skrócenie czasu gojenia.

METODA JEDNOFAZOWA I DWUFAZOWA.

Pierwsza metoda to tylko jedna wizyta, w trakcie której wkręcany jest implant a następnie mocowana jest korona protetyczna.

Druga metoda zakłada łączenie tytanu z kością w okresie do pół roku od jego wkręcenia. W tym czasie pacjent ma założone tymczasowe uzupełnienie protetyczne. Po okresie integracji implantu z kością konieczne jest przygotowanie dziąsła dla przyszłej korony przy użyciu śruby gojącej. Kolejny etap to pobranie wycisków i wykonanie korony w laboratorium techniki dentystycznej, którą następnie osadzamy w jamie ustnej pacjenta.

Wybór metody zależy od warunków kostnych pacjenta.
O wszczepione zęby należy dbać tak jak o swoje, naturalne. Wskazane jest szczotkowanie ich przynajmniej dwa razy dziennie a także stosowanie nici dentystycznych. Ważne jest, aby regularnie poddawać się kontrolom stomatologicznym i zabiegom higieny jamy ustnej. Niezwykle rzadko zdarza się, aby swoje naturalne zęby zachować przez całe życie, dlatego też prędzej czy później może nadejść taki czas, że będziemy musieli wybrać pomiędzy protezą, mostem lub implantem.

Gwarantujemy, że to właśnie ostatnie rozwiązanie jest najskuteczniejsze, najnowocześniejsze i najtrwalsze.

UTRATA ZĘBA

Kiedy tracimy ząb, w naszym organizmie zachodzą zmiany. Kość budująca wyrostek zębodołowy, po usunięciu zęba zaczyna zanikać. Wraz z jej zanikiem postępują zmiany w zgryzie zwane zjawiskiem Godona. Polega ono na przechylaniu się zębów sąsiadujących z brakiem zębowym w jego kierunku i wysuwaniu się zęba przeciwstawnego względem ubytku zębowego. W wielu przypadkach, ze względu na zanik kości w okolicy utraconego zęba, aby wszczepić implant, potrzebna jest augumentacja wyrostka zębodołowego, czyli zwiększenie ilości kości przy użyciu odpowiednich materiałów. Najlepszym momentem na wszczepienie implantu jest moment tuż po utracie zęba. Kiedy podczas jednego zabiegu usuwamy ząb i wprowadzamy implant, mówimy o implantacji natychmiastowej.
Dwie procedury w trakcie jednego zabiegu to ogromna zaleta, ponadto przy takim postępowaniu zanik kości jest ograniczony do minimum! Niestety nie zawsze występują warunki aby wykonać implantację natychmiastową. Gdy istnieją przeciwwskazania, zabieg odraczamy i wykonujemy najszybciej jak jest to możliwe.
Podsumowując, jeśli konieczne jest usunięcie zęba, nie należy zwlekać z wprowadzeniem implantu. Czas działa na naszą niekorzyść. Gdy dojdzie do zaniku kości, konieczny jest dodatkowy zabieg augumentacji, zwiększający koszty leczenia.

Implant czy most?

 Pacjenci często zadają takie pytanie. Oczywiście, most jest również rozwiązaniem problemu związanego z brakiem zęba. Jednak gdy zadamy pytanie, które rozwiązanie jest lepsze, odpowiedź jest jednoznaczna. Najlepszym i najnowocześniejszym rozwiązaniem są implanty.

Most wymaga szlifowania zębów sąsiadujących z brakiem zębowym; nie zabezpiecza kości przed zanikiem; obciąża zęby, na których się opiera; utrudnia utrzymanie higieny. Te problemy nie występują, gdy zastosujemy implant.

Kiedy mówimy o implantach mamy w głowie sztuczny ząb. Jednak się mylimy. Jest to substytut korzenia zęba tworzący naturalną całość, nad dziąsłem znajduje się porcelanowa korona.

 Zaletą implantów zębów jest fakt, że się  nie psują. Naturalnie powinniśmy pamiętać o tym, że mimo to musimy dbać o zęby i higienę jamy ustnej. Tak samo często należy je myć, czyścić nitką dentystyczną i zgłaszać się na kontrolę do stomatologa.

NAJCZĘSTSZE PYTANIA DOTYCZĄCE IMPLANTÓW 

Jak zachowuje się implant po zabiegu ?

Proces połączenia implantu z kością, czyli osteointegracja następuje powoli, z tego względu nie powinniśmy obciążać go za bardzo. Osteointegracja trwa zazwyczaj  3 – 6 miesięcy, zależnie od tego gdzie miał miejsce zabieg (szczęka, żuchwa) czyli od tkanki kostnej. Pierwsze tygodnie są istotne, ponieważ bardzo łatwo dochodzi do zapalenia tkanek miękkich i kości.

Aby temu zapobiedz:

  1. Zimny okład na twarz bezpośrednio po zabiegu
  2. Leki przeciwbólowe według zaleceń lekarza stomatologa
  3. Posiłki i napoje spożywać dopiero po ustaniu działania znieczulenia.
  4. Unikać gorących posiłków w pierwszych dniach po zabiegu.
  5. Odstawić papierosy i alkohol
  6. Unikać nadmiernego wysiłku
  7. Zalecane jest stosowanie płynów antybakteryjnych do płukania jamy ustnej.
  8. Po 7-10 dni od zabiegu zgłosić się na usunięcie szwów o lekarza stomatologa.
Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg jest zupełnie bezbolesny, wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym. Niestety kiedy znieczulenie puści może być odczuwalny delikatny dyskomfort szczególnie przy czynnościach wymagających nadwyrężenia implantu.

Czy przed zabiegiem trzeba wykonać jakieś badania?

Przed przystąpieniem do zabiegu w DentisArte Pacjent powinien wykonać : morfologię, OB, czas krwawienia, a także czas krzepnięcia krwi oraz zdjęcie pantomograficzne.

Czy każdy może mieć implanty?

Implanty mogą być założone jedynie osobą dorosłym powyżej 18 roku życia. Przeciwwskazania: choroba nowotworowa, zaburzenia krzepnięcia krwi,  ciężka cukrzyca, AIDS. Implant nie może być założony osobą z niezadowalającymi warunkami anatomicznymi kości.

Jak długo wytrzymują implanty?

Trwałość implantów jest zależna przede wszystkim od poziomu higieny zębów.  Implant po okresie gojenia staje się równie silny jak naturalny ząb. Obecne tytanowe implanty zębowe mają bardzo duże optymalne obciążenie protetyczne przez co nie ulegają uszkodzeniom.  

Czy istnieje jakieś ryzyko z zabiegiem wszczepienia implantów?

Zabieg ten nie ma praktycznie żadnego ryzyka, nie licząc obrzęku i dyskomfortu. Na te dolegliwości pomogą leki przeciwbólowe i unikanie ciepłych napojów i posiłków. 

Czy po wszczepieniu implantów należy trzymać się określonej diety?

Do kilku godzin po zabiegu wskazane są wyłącznie posiłki płynne i papkowate. Taki delikatny jadłospis powinien być przestrzegany przez kilka dni. 

Jak wiele implantów zębowych można wszczepić?

Przy zupełnym braku uzębienia można wszczepić tyle implantów ile naturalnie zębów posiada człowiek. 

Czy implant może się nie przyjąć?

Podstawą utrzymania implantu jest odpowiednia higiena i pielęgnacja uzębienia. Oczywiście istnieje minimalne ryzyko ze wszczepiony implanty będzie musiał być usunięty, po wygojeniu się rany można przeprowadzić zabieg implantologiczny jeszcze raz.

OPINIE

Polecam wszystkim cykorom, Pani Maria jest super! Będę tu śmigać już zawsze, nawet jeżeli miałabym przeprowadzić się na Antarktydę! Cała wizyta była bezbolesna, bezstresowa i przesympatyczna -Mar Ta

Pełen profesjonalizm, a dodatkowo sympatyczna atmosfera. W pełni polecam  -Michal Wyjatek

Najlepsi z najlepszych. Już od paru lat jestem wierną pacjentką i nigdy nie zmienię. Profesjonalna opieka medyczna, przemiła atmosfera i super lekarze. Pozdrawiam -Marta Urbaniak

Przesympatyczny i profesjonalny zespół, któremu bez wątpliwości można zaufać! Nigdy nie sądziłam, że wizyta u stomatologa może być tak przyjemna. Pani Marysia sprawiła, że przestałam się bać kolejnych wizyt. Polecam serdecznie! -Marysia Cieplińska

Jestem naprawde zaskoczona,ze wizyta u dentysty moze byc tak przyjemna,profesjonalna a przede wszystkim bezbolesna!!!wyszlam usmiechnieta,wspaniale miejsce i ludzie! dziekuje:) -Issa Piechanini

Profesjonalnie, przesympatycznie i bezboleśnie – najlepiej  -Ania Browicz

Oferujemy Państwu możliwość finansowania leczenia w Dentisarte w szybki i prosty sposób, w formie dogodnych rat. MediRaty pozwolą Państwu wykonać zabieg już dziś, a koszty leczenia rozłożyć na 12, 24, 36, 48 lub 60 rat.

Możliwość finansowania kosztów zabiegów nawet do 50.000 zł!
Aby skorzystać z płatności ratalnej MediRaty, poinformuj o tym lekarza podczas wizyty.
Lekarz przygotuje plan leczenia oraz określi jego przewidywany koszt.
Skorzystaj z aplikacji e-MediRaty i dokonaj samodzielnie wstępnej zdolności kredytowej. Przy jej pomocy możesz również złożyć wniosek on-line.

Doświadczeni lekarze

Dzięki współpracy z zespołem doświadczonych lekarzy stomatologów, reprezentujących wszystkie dyscypliny stomatologiczne, zapewniamy naszym Pacjentom możliwość kompleksowego leczenia.
Andrzej Chmielecki

Andrzej Chmielecki

Lekarz stomatolog

Maria Jakubowska- Chmielecka

Maria Jakubowska- Chmielecka

Lekarz stomatolog

Centrum stomatologiczne DENTISARTE jest wysokiej klasy zespołem gabinetów, łączących profesjonalną i nowoczesną opiekę stomatologiczną, innowacyjną diagnostykę oraz zabiegi poprawy estetyki twarzy, przy użyciu najnowszej generacji, oryginalnych i bezpiecznych materiałów oraz metod.

Miejsce które tworzymy, zawdzięczamy wspólnej pasji, zgranemu zespołowi oraz indywidualnemu podejściu do każdego pacjenta. Przy użyciu nowoczesnych metod diagnostyki i leczenia, zintegrowanemu, interdyscyplinarnemu podejściu, obejmującemu zabiegi stomatologiczne oraz medycynę estetyczną, zależy nam nie tylko na poprawie stanu zdrowia naszych pacjentów ale również na poprawie ich samopoczucia. Piękno naszej twarzy jest ściśle związane z uśmiechem. Bez wątpienia, to jak wyglądamy wpływa na nasze samopoczucie, a stan zdrowia jamy ustnej często rzutuje na kondycje naszego organizmu.

Naszym celem jest sprawienie, by nasi pacjenci na każdym etapie leczenia otrzymywali wszelką oczekiwaną pomoc oraz poczucie pełnego bezpieczeństwa.

Chcemy aby nasze doświadczenie i wiedza, pozwoliły cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem promieniejącym z Państwa twarzy.

Zapraszamy serdecznie
Maria i Andrzej Chmieleccy

Odwiedź nas

Wszyscy nasi pacjenci mogą korzystać z komfortowego bezpłatnego parkingu przed naszym gabinetem.

Adres gabinetu

Osiedle Szafirowe 2n

62-002 Suchy Las

Zadzwoń do nas

61 671 61 61

Godziny otwarcia

PON.-PT.

11:00-19:00

ŚRODA

9:00-16:00

Translate »