Implanty

Implanty Poznań Suchy Las

Implanty tytanowe

Implanty tytanowe sięgają swoją historią do lat 70 kiedy to zostały właśnie po raz pierwszy użyte. Zaobserwowano jak tytanowa śruba dobrze integruje się z tkanką kostną, co pozwoliło na wielki przełom w dziedzinie Stomatologii.  To odkrycie pozwoliło na stworzenie zupełnie nowej metody  odbudowywania utraconych zębów. Implanty są wytrzymałe i tworzą trwałą i solidną podstawę dla nowych zębów.

Implantologia to dziedzina stomatologii pozwalająca w najnowocześniejszy sposób odbudować utracone uzębienie.

Implanty
implanty

Co to jest implant?

Implanty zębowe są podstawą koron, mostów i protez, które zastępujemy brakującymi zębami. Implant to metalowy cylinder wykonany z tytanu z wyżłobieniami na gwincie.  Działa jako sztuczny korzeń zęba, który wspiera nowy ząb, mostek lub protezę. Implanty są wprowadzane do szczęki za pomocą stosunkowo bezbolesnej procedury, którą nasi wykwalifikowani specjaliści stomatologii wykonywali niezliczoną ilość razy.

Każdy zabieg wstawienia implantu w gabinecie Dentisarte jest wyprzedzony konsultacją z lekarzem prowadzącym oraz odpowiednią diagnozą popartą badaniami.   Dzięki technologii implantów, można przywrócić możliwość żucia i gryzienia, czego w pełni nie gwarantują inne metody.  Jednym z najważniejszych argumentów, dla których ludzie decydują się na implant zębowy są względy estetyczne. Każda kobieta czy mężczyzna nie czuje się atrakcyjnie i pewnie kiedy uśmiech nie jest kompletny. Implanty pozwalają odzyskać sprawność manualną uzębienia oraz ich piękny i zdrowy wygląd.  

Implantologia Jest to dziedzina stomatologii zajmująca się odbudową utraconych zębów przy użyciu wszczepów śród-kostnych (implantów). Zabieg polega na wszczepieniu implantu do wyrostka zębodołowego pacjenta, który będzie zastępował korzeń utraconego zęba, a następnie wykorzystania go jako filaru protetycznego.

Kiedy założyć implant?

Dzięki wysokim kwalifikacjom naszego personelu i ciągłym ich podnoszeniu, doświadczeniu a także odpowiednim narzędziom i materiałom oraz pracy przy użyciu wysokiej klasy sprzętu, zabiegi wykonywane w naszym gabinecie są całkowicie bezpieczne i komfortowe, a dzięki użyciu odpowiednich środków znieczulających, bezbolesne. Wymieniając zalety implantów, trzeba wspomnieć, że umożliwiają one odbudowę braków zębowych bez konieczności szlifowania sąsiednich zębów (jak przy moście protetycznym), ich wszczepienie zapobiega zanikowi kości w miejscu utraconego zęba. Odbudowy na implantach zapewniają komfort i wysoką estetykę uśmiechu przez długie lata

Przy użyciu implantów możemy odbudować pojedyncze braki zębowe, większe ubytki uzębienia, a także wykonać całkowitą rekonstrukcję łuku zębowego u pacjentów bezzębnych.

U pacjentów z protezami ruchomymi (wyjmowanymi z jamy ustnej), możemy przy użyciu implantów poprawić ich utrzymanie, zwiększyć ich stabilizację, tym samym poprawiając w znaczny sposób komfort ich użytkowania.

Zainteresowanych pacjentów zapraszamy na konsultację implantologiczną, obejmującą wykonanie zdjęcia panoramicznego, badanie i szerokie omówienie przypadku klinicznego, uwzględniające potrzeby i wymagania pacjenta, tak aby znaleźć najlepsze rozwiązanie.

Jak wygląda założenie implantów?

implanty
Bardzo ważnym elementem przed przystąpieniem do zabiegu wstawienia implantu jest całkowite pozbycie się próchnicy i zaleczenie jamy ustnej. Należy zgłosić się na wizytę kontrolną, na której lekarz potwierdzi gotowość do zabiegu.

Wstawienie Implantu nie jest stosunkowo bolesne. Zabieg ten jest wykonywany w znieczuleniu. Pacjent może się zrelaksować oglądając program na telewizorze, czując zaledwie delikatny dyskomfort. Cały proces może chwilkę potrwać, jednak wszystko zależy od tego jak szybko zadziała znieczulenie i jak często będzie je trzeba powtórzyć. Zazwyczaj wszystko zamyka się w godzinę.  Implant jest zabezpieczany szwami, które po około siedmiu dniach trzeba zdjąć. 

Jak zbudowane są implanty?

Implanty zębowe to śruby posiadające gwint zewnętrzny kontaktujący się z kością oraz gwint wewnętrzny, umożliwiający przykręcenie do implantu śruby zamykającej bądź gojącej a przede wszystkim łącznika protetycznego, na którym mocowana jest korona protetyczna. Implant może także być nośnikiem elementu precyzyjnego, jak zatrzask czy Locator, utrzymującego protezę ruchomą.

Rozwój technologii i ciągłe udoskonalanie produktów dostępnych w stomatologii, a w implantologii szczególnie, daje nam możliwość wyboru najlepszych rozwiązań implantologicznych dla naszych pacjentów. W Dentis Arte używamy tylko implantów dających nowoczesne i bezpieczne rozwiązania, a co za tym idzie – trwałe.

implanty
Dzięki połączeniu stożkowemu pomiędzy implantem a łącznikiem implantologicznym, praktycznie wyeliminowane jest ryzyko nieszczelności, a co za tym idzie rozwoju bakterii w tej przestrzeni. Odpowiedni kształt implantu oraz specjalna powłoka SLA, pokrywająca jego powierzchnię, pozwalają na szybką osteointegrację (połączenie komórek kości z implantem) i skrócenie czasu gojenia.

Rodzaje implantów zębowych

Implantologia tak jak wspomnieliśmy jest to bardzo nowoczesna i szeroka dziedzina. Najczęściej stosuje się metodę, która opiera się na jednej wizycie. Podczas tego zabiegu wstawiany jest implant i oprawa protetyczna. Jest dosyć szybka metoda na odbudowę utraconego zęba.

Jednak bardziej polecana jest dłuższa wersja zabiegu. Mianowicie wstawienie implantu odbywa się na dwóch wizytach. Pierwsza zakłada wkręcenie implantu w kość, a następnie  po umieszczeniu implant będzie pozostawiony w spokoju przez okres kilku miesięcy, podczas gdy otaczająca kość i tkanki miękkie zaczną rosnąć wokół, umacniając go na stałe w kości żuchwy czy szczęki. Tkanki potraktują implant jak naturalny korzeń zęba. Po fazie gojenia dochodzimy do fazy odbudowy, w której  nowy ząb – korona protetyczna zostanie przymocowany do implantu. Zaczep jest łącznikiem umożliwiającym połączenie korony z implantem dentystycznym. Bez zaczepu nie można bezpośrednio połączyć korony z implantem dentystycznym. Korona implantu to w zasadzie ząb, który użyjesz do żucia. Jest podobny do naturalnej korony zęba.

Wybór metody zależy od warunków kostnych pacjenta.

Utrata zęba, a implant

Utrata zęba to nic przyjemnego. Uciążliwy ból to nie jedyny objaw. W jamie ustnej mogą zachodzić pewne zmiany. Kość budująca wyrostek zębodołowy, po usunięciu zęba zaczyna zanikać. Wraz z jej zanikiem postępują zmiany w zgryzie zwane zjawiskiem Godona. Polega ono na przechylaniu się zębów sąsiadujących z brakiem zębowym w jego kierunku i wysuwaniu się zęba przeciwstawnego względem ubytku zębowego. W wielu przypadkach, ze względu na zanik kości w okolicy utraconego zęba, aby wszczepić implant, potrzebna jest augumentacja wyrostka zębodołowego, czyli zwiększenie ilości kości przy użyciu odpowiednich materiałów. Najlepszym momentem na wszczepienie implantu jest moment tuż po utracie zęba. Kiedy podczas jednego zabiegu usuwamy ząb i wprowadzamy implant, mówimy o implantacji natychmiastowej.
implanty
Pojedynczy implant – zamienniki pojedynczych zębów używany jako samodzielna jednostka do zastąpienia korzenia pojedynczego zęba. Pojedynczy implant nie obejmuje żadnego leczenia otaczających zębów. 

Dwie procedury w trakcie jednego zabiegu to ogromna zaleta, ponadto przy takim postępowaniu zanik kości jest ograniczony do minimum!
Podsumowując, jeśli konieczne jest usunięcie zęba, nie należy zwlekać z wprowadzeniem implantu.  Gdy dojdzie do zaniku kości, konieczny jest dodatkowy zabieg augumentacji, zwiększający koszty leczenia.

Implant czy most?

Pacjenci często zadają takie pytanie. Oczywiście, most jest również rozwiązaniem problemu związanego z brakiem zęba. Jednak gdy zadamy pytanie, które rozwiązanie jest lepsze, odpowiedź jest jednoznaczna. Najlepszym i najnowocześniejszym rozwiązaniem są implanty.

Most wymaga szlifowania zębów sąsiadujących z brakiem zębowym; nie zabezpiecza kości przed zanikiem; obciąża zęby, na których się opiera; utrudnia utrzymanie higieny. Te problemy nie występują, gdy zastosujemy implant.

Kiedy mówimy o implantach mamy w głowie sztuczny ząb. Jednak się mylimy. Jest to substytut korzenia zęba tworzący naturalną całość, nad dziąsłem znajduje się porcelanowa korona.

Zaletą implantów zębów jest fakt, że się  nie psują. Naturalnie powinniśmy pamiętać o tym, że mimo to musimy dbać o zęby i higienę jamy ustnej. Tak samo często należy je myć, czyścić nitką dentystyczną i zgłaszać się na kontrolę do stomatologa.

Implanty Poznań Cennik

Cennik implantologiczny
Konsultacja (w cenie zdjęcie panoramiczne)100 zł

Implant

Augumentacja kości (do ustalenia na wizycie)

Podniesienie dna zatoki szczękowej (do ustalenia na wizycie)

Implantoprotetyka

Łącznik tytanowy
Łącznik cyrkonowy

2000 zł

500-1200 zł

1200 – 2500 zł

350 zł
650 zł

Korona porcelanowa na metalu1200 zł
Korona porcelanowa na cyrkonie
Proteza ruchoma na implantach (2 implanty, zatrzaski/locatory, proteza)
1800 zł
7000 zł

Implanty zębowe FAQ

Jak zachowuje się implant po zabiegu ?

Proces połączenia implantu z kością, czyli osteointegracja następuje powoli, z tego względu nie powinniśmy obciążać go za bardzo. Osteointegracja trwa zazwyczaj  3 – 6 miesięcy, zależnie od tego gdzie miał miejsce zabieg (szczęka, żuchwa) czyli od tkanki kostnej. Pierwsze tygodnie są istotne, ponieważ bardzo łatwo dochodzi do zapalenia tkanek miękkich i kości.

Aby temu zapobiedz:

  1. Zimny okład na twarz bezpośrednio po zabiegu
  2. Leki przeciwbólowe według zaleceń lekarza stomatologa
  3. Posiłki i napoje spożywać dopiero po ustaniu działania znieczulenia.
  4. Unikać gorących posiłków w pierwszych dniach po zabiegu.
  5. Odstawić papierosy i alkohol
  6. Unikać nadmiernego wysiłku
  7. Zalecane jest stosowanie płynów antybakteryjnych do płukania jamy ustnej.
  8. Po 7-10 dni od zabiegu zgłosić się na usunięcie szwów o lekarza stomatologa.
Czy zabieg założenia implantów jest bolesny?
Zabieg jest zupełnie bezbolesny, wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym. Niestety kiedy znieczulenie puści może być odczuwalny delikatny dyskomfort szczególnie przy czynnościach wymagających nadwyrężenia implantu.
Czy przed zabiegiem trzeba wykonać jakieś badania?
Przed przystąpieniem do zabiegu w DentisArte Pacjent powinien wykonać : morfologię, OB, czas krwawienia, a także czas krzepnięcia krwi oraz zdjęcie pantomograficzne.
Czy każdy może mieć implanty?
Implanty mogą być założone jedynie osobą dorosłym powyżej 18 roku życia. Przeciwwskazania: choroba nowotworowa, zaburzenia krzepnięcia krwi,  ciężka cukrzyca, AIDS. Implant nie może być założony osobą z niezadowalającymi warunkami anatomicznymi kości.
Jak długo wytrzymują implanty?
Trwałość implantów jest zależna przede wszystkim od poziomu higieny zębów.  Implant po okresie gojenia staje się równie silny jak naturalny ząb. Obecne tytanowe implanty zębowe mają bardzo duże optymalne obciążenie protetyczne przez co nie ulegają uszkodzeniom.  
Czy istnieje jakieś ryzyko z zabiegiem wszczepienia implantów?
Zabieg ten nie ma praktycznie żadnego ryzyka, nie licząc obrzęku i dyskomfortu. Na te dolegliwości pomogą leki przeciwbólowe i unikanie ciepłych napojów i posiłków. 
Czy po wszczepieniu implantów należy trzymać się określonej diety?
Do kilku godzin po zabiegu wskazane są wyłącznie posiłki płynne i papkowate. Taki delikatny jadłospis powinien być przestrzegany przez kilka dni. 
Jak wiele implantów zębowych można wszczepić?
Przy zupełnym braku uzębienia można wszczepić tyle implantów ile naturalnie zębów posiada człowiek. 
Czy implant może się nie przyjąć?
Podstawą utrzymania implantu jest odpowiednia higiena i pielęgnacja uzębienia. Oczywiście istnieje minimalne ryzyko ze wszczepiony implanty będzie musiał być usunięty, po wygojeniu się rany można przeprowadzić zabieg implantologiczny jeszcze raz.

Implanty na raty Poznań

implanty

Oferujemy Państwu możliwość finansowania zabiegu implantów w Dentisarte w szybki i prosty sposób, w formie dogodnych rat. MediRaty pozwolą Państwu wykonać zabieg już dziś, a koszty leczenia rozłożyć na 12, 24, 36, 48 lub 60 rat.

Możliwość finansowania kosztów implantologicznych zabiegów nawet do 50.000 zł!
Aby skorzystać z płatności ratalnej MediRaty, poinformuj o tym lekarza podczas wizyty.
Lekarz przygotuje plan leczenia oraz określi jego przewidywany koszt.
Skorzystaj z aplikacji e-MediRaty i dokonaj samodzielnie wstępnej zdolności kredytowej. Przy jej pomocy możesz również złożyć wniosek on-line.

Implanty Poznań gdzie najlepiej

Dzięki współpracy z zespołem doświadczonych lekarzy stomatologów, reprezentujących wszystkie dyscypliny stomatologiczne, zapewniamy naszym Pacjentom możliwość kompleksowego leczenia.
Andrzej Chmielecki

Andrzej Chmielecki

Lekarz stomatolog

Maria Jakubowska- Chmielecka

Maria Jakubowska- Chmielecka

Lekarz stomatolog

Implanty Poznań

Implanty Poznań to nasza specjalność. Zapraszamy klientów z Poznania i okolic do centrum stomatologicznego DentisArte w Suchym Lesie pod Poznaniem na zabiegi założenia implantów.  
DentisArte jest wysokiej klasy zespołem gabinetów, łączących profesjonalną i nowoczesną opiekę stomatologiczną, innowacyjną diagnostykę oraz zabiegi poprawy estetyki twarzy, przy użyciu najnowszej generacji, oryginalnych i bezpiecznych materiałów oraz metod. Nasza specjalnością są implanty oraz chirurgia stomatologiczna.

Miejsce które tworzymy, zawdzięczamy wspólnej pasji, zgranemu zespołowi oraz indywidualnemu podejściu do każdego pacjenta. Przy użyciu nowoczesnych metod diagnostyki i leczenia, zintegrowanemu, interdyscyplinarnemu podejściu, obejmującemu zabiegi stomatologiczne oraz medycynę estetyczną, zależy nam nie tylko na poprawie stanu zdrowia naszych pacjentów ale również na poprawie ich samopoczucia. Piękno naszej twarzy jest ściśle związane z uśmiechem. Bez wątpienia, to jak wyglądamy wpływa na nasze samopoczucie, a stan zdrowia jamy ustnej często rzutuje na kondycje naszego organizmu.

Naszym celem jest sprawienie, by nasi pacjenci na każdym etapie leczenia otrzymywali wszelką oczekiwaną pomoc oraz poczucie pełnego bezpieczeństwa.

Chcemy aby nasze doświadczenie i wiedza, pozwoliły cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem promieniejącym z Państwa twarzy.

Zapraszamy serdecznie
Maria i Andrzej Chmieleccy

Odwiedź nas

Wszyscy nasi pacjenci mogą korzystać z komfortowego bezpłatnego parkingu przed naszym gabinetem.

Adres gabinetu

Osiedle Szafirowe 2n

62-002 Suchy Las

Zadzwoń do nas

61 671 61 61

Godziny otwarcia

PON.-PT.

11:00-19:00

ŚRODA

9:00-16:00