Implanty Poznań

Implanty Poznań to usługa polegająca na uzupełnieniu brakującego uzębienia Pacjenta. Implantologia jest wykonywana w naszej Klinice DentisArte pod Poznaniem.

Implanty zębowe Poznań

Implanty tytanowe sięgają swoją historią do lat 70 kiedy to zostały właśnie po raz pierwszy użyte.   To odkrycie pozwoliło na stworzenie zupełnie nowej metody  odbudowywania utraconych zębów. Implanty są wytrzymałe i tworzą trwałą i solidną podstawę dla porcelanowej koron zębów.  Implant jest to właściwie tytanowy słupek, który dentysta umieszcza w kości szczękowej. Ponieważ nie ma już korzeni zębów, słupek jest zasadniczo korzeniami zębów protetycznych.

Implant dentystyczny różni się od typowej korony. Korona siedzi na linii dziąseł. To, co wyróżnia implant dentystyczny, polega na chirurgicznym wszczepieniu długiego, zwężającego się cylindrycznego słupka do kości szczęki, w którym kiedyś znajdowały się brakujące zęby. Słupek staje się podporą, która zakotwicza resztę części zęba. Ta kotwica zamienia cały implant w protezę zęba.

Implanty Poznań
Implanty Poznań

Jak wygląda i jak zbudowany jest implant?

Implanty Poznań są to pewnego rodzaju małe tytanowe śrubki. Zastępują one korzeń utraconego zęba i łączy się z tkaną kostną szczęki lub żuchwy. Najczęściej jest stosowany przy pojedynczych ubytkach, ale również przy całkowitym braku uzębienia. Każdy zabieg wstawienia implantu w gabinecie Dentisarte jest wyprzedzony konsultacją z lekarzem prowadzącym oraz odpowiednią diagnozą popartą badaniami.  Implanty wykorzystywane w naszych gabinetach są produktami z najwyższej półki, przede wszystkim są przebadane i bezpieczne.

Implanty Poznań są zbudowane w następujący sposób:

– korona – odpowiednik szkliwa,
– łącznik (rodzaj śruby mocującej koronę do implantu),
– tytanowy implant wkręcanego do kości

Implantologia Jest to dziedzina stomatologii zajmująca się odbudową utraconych zębów przy użyciu wszczepów śród-kostnych (implantów). Zabieg polega na wszczepieniu implantu do wyrostka zębodołowego pacjenta, który będzie zastępował korzeń utraconego zęba, a następnie wykorzystania go jako filaru protetycznego.

Na czym opiera się leczenie implantologiczne?

Ta dziedzina stomatologii zawdzięcza swoje powodzenie dzięki procesowi osteointegracji, czyli zdolności kości do wzrastania wokół pewnych materiałów, np. tytanu. Trwa to około od 3 – 8 miesięcy. Po dobrze zakończonej integracji śruby z kością implant nie powinien wykonywać żadnych ruchów. Organizm człowieka akceptuje tytan jak tkankę właściwą tak, dlatego jest traktowany jako naturalny i prawdziwy ząb.

Czy ten zabieg boli?

Implanty Poznań jako zabieg jest zupełnie bezbolesny, ponieważ wykonujemy fo w znieczuleniu miejscowym. Należy pamiętać, że przy tego typu zabiegach dużą rolę odgrywa higiena jamy ustnej. Jeżeli implant zęba ma być niezniszczalny ważne jest, abyśmy dbali o odpowiednią higienę i czystość uzębienia. Ważne są też kontrole u stomatologa.

Dlaczego implanty Poznań są lepszym rozwiązaniem niż protetyka?

Implantologia pozwala na osiągnięcie naturalnego wyglądu oraz pełnej funkcjonalności zęba. W porównaniu z możliwościami protetycznymi implanty minimalizują możliwość zaniku wyrostków zębodołowych, nie wymagają szlifowania zdrowego zęba, dają naturalny i estetyczny wygląd, a tym samym poprawiają komfort życia.

Zabieg wstawienia implantu w Poznaniu

Implanty Poznań

Konsultacja z lekarzem stomatologiem

Ważnym aspektem leczenia jest określenie problemu i oczekiwań zarówno Pacjenta jak i lekarza. Często leczenie implantologiczne może być rozszerzone, w celu osiągnięcia wymarzonych efektów estetycznych. Podczas konsultacji lekarz poinformuje o kosztach i czasie leczenia, ale także o przygotowaniu do zabiegu, ryzyku i odpowiedzialności.

Lekarz zbiera od Pacjenta wywiad, aby lepiej poznać historię leczenia i obecny stan zdrowia uzębienia. Szczególną uwagę zwracamy na choroby serca, płuc wątroby, nerek, ewentualną cukrzycę, choroby tarczycy czy zaburzenia krzepnięcia. U osób w wieku średnim, w tym głównie kobiet, ważny jest wywiad pod kątem osteoporozy. Lekarz zadaje pytania dotyczące nawyków, nałogów, tendencji do krwawienia czy stanów zapalnych, czyli zbiera informacje mogące wpłynąć na losy implantu.

Diagnostyka
Po zebranym wywiadzie przystępujemy do wykonania badań klinicznych.
Podczas badania stomatologicznego pacjentów kwalifikowanych do leczenia implantologicznego oceniamy:

 • jakość tkanek miękkich: ich ruchomość, barwę, konsystencję i ewentualną bliznowatość czy inne schorzenia.
 • kondycję zębów – kamień, próchnica, ubytki
 • Pozycję zębów
 • Obszary bezzębne – krwawienia, podrażnienia, wymiary, odległości od zębów

Sprawdza się też higienę i utrzymanie ewentualnych protez i uzupełnień.

Miejsce, w które chcemy wstawić implanty musi mieć poszerzoną diagnostykę. W naszych gabinetach stosuje się tomografię komputerową. Pozwala na ocenę jakości tkanek kostnych, które będą podstawą do wszczepienia implantu. To badanie jest pomocne również przy późniejszym monitorowaniu implantu.  Na podstawie zdjęcia pantomograficznego możemy precyzyjnie zaplanować zabieg.

Po zebraniu wywiadu, analizie danych i badań lekarz opracowuje plan leczenia. Dobiera najlepsze możliwe metody leczenia implantologicznego. Często przygotowywane są dwa lub trzy alternatywne sposoby uzupełnienia brakujących zębów różniące się ceną.

IMPLANTY – MOŻLIWOŚCI LECZENIA

Implantologia tak jak wspomnieliśmy jest to bardzo nowoczesna i szeroka dziedzina. Najczęściej stosuje się metodę, która opiera się na jednej wizycie. Podczas tego zabiegu wstawiany jest implant i oprawa protetyczna. Jest dosyć szybka metoda na odbudowę utraconego zęba.

Jednak bardziej polecana jest dłuższa wersja zabiegu. Mianowicie wstawienie implantu odbywa się na dwóch wizytach. Pierwsza zakłada wkręcenie implantu w kość i pozostawienie jej tam na okres około pół roku, aby tytanowa śruba mogła się zespolić z tkaną kostną. Pozwala to na lepszą adaptację i dostosowania się kości i dziąseł do nowego korzenia. Na kolejnej wizycie lekarz pobiera od pacjenta odcisk i przygotowuje za pomocą różnych technik protetycznych porcelanową koronę, która będzie stanowiła widoczną część implantu i dopełni uśmiech.

Wybór metody zależy od warunków kostnych pacjenta.

IMPLANT, A UTRATA ZĘBA

Utrata zęba to nic przyjemnego. Uciążliwy ból to nie jedyny objaw. W jamie ustnej mogą zachodzić pewne zmiany. Kość budująca wyrostek zębodołowy, po usunięciu zęba zaczyna zanikać. Wraz z jej zanikiem postępują zmiany w zgryzie zwane zjawiskiem Godona. Polega ono na przechylaniu się zębów sąsiadujących z brakiem zębowym w jego kierunku i wysuwaniu się zęba przeciwstawnego względem ubytku zębowego. W wielu przypadkach, ze względu na zanik kości w okolicy utraconego zęba, aby wszczepić implant, potrzebna jest augumentacja wyrostka zębodołowego, czyli zwiększenie ilości kości przy użyciu odpowiednich materiałów. Najlepszym momentem na wszczepienie implantu jest moment tuż po utracie zęba. Kiedy podczas jednego zabiegu usuwamy ząb i wprowadzamy implant, mówimy o implantacji natychmiastowej.
Implanty Poznań
Dwie procedury w trakcie jednego zabiegu to ogromna zaleta, ponadto przy takim postępowaniu zanik kości jest ograniczony do minimum! Niestety nie zawsze występują warunki aby wykonać implantację natychmiastową. Gdy istnieją przeciwwskazania, zabieg odraczamy i wykonujemy najszybciej jak jest to możliwe.
Podsumowując, jeśli konieczne jest usunięcie zęba, nie należy zwlekać z wprowadzeniem implantu. Czas działa na naszą niekorzyść. Gdy dojdzie do zaniku kości, konieczny jest dodatkowy zabieg augumentacji, zwiększający koszty leczenia.

Implant czy most?

Pacjenci często zadają takie pytanie. Oczywiście, most jest również rozwiązaniem problemu związanego z brakiem zęba. Jednak gdy zadamy pytanie, które rozwiązanie jest lepsze, odpowiedź jest jednoznaczna. Najlepszym i najnowocześniejszym rozwiązaniem są implanty.

Most wymaga szlifowania zębów sąsiadujących z brakiem zębowym; nie zabezpiecza kości przed zanikiem; obciąża zęby, na których się opiera; utrudnia utrzymanie higieny. Te problemy nie występują, gdy zastosujemy implant.

Most zakotwiczony w implancie

Jeśli stracisz kilka zębów, dentysta może zaproponować most jako opcję leczenia. Wygląda i działa jak zakotwiczony most bez implantu, ale jest o wiele lepszym, bardziej trwałym rozwiązaniem niż tradycyjny most. Lekarz zdecyduje, gdzie umieścić implanty i jak połączyć je z resztą brakujących zębów. Jeśli stracisz trzy zęby, prawdopodobnie będziesz mieć dwa implanty. Most zostanie prawdopodobnie wykonany poprzez połączenie solidnej korony z dwiema koronami wspieranymi przez implanty.

Implanty należy tak samo często myć, czyścić nitką dentystyczną i zgłaszać się na kontrolę do stomatologa jak ze swoimi naturalnymi zębami.

Implanty Poznań

Implanty Poznań – Zabieg

Zgoda Pacjenta na Zabieg
Przed przystąpieniem do zabiegu pacjent musi podpisać „Zgodę na zabieg” jest to swojego rodzaju umowa między lekarzem, a pacjentem. Potwierdza, że Pacjent jest świadomy procedury i został poinformowany o przebiegu i ryzyku zabiegu.

Zabieg wszczepienia implantów jest zabiegiem małoinwazyjnym, przeprowadzanym w znieczuleniu miejscowym.

Wszczepienie Implantu
Implanty Poznań to zabieg chirurgiczny, wykonywany w warunkach pełnej aseptyki i sterylności. Najpierw lekarz przygotowuje miejsce pod implant.

Implanty Poznań
Wierci się go wiertłami, w które zaopatrzony jest każdy system implantologiczny. Precyzyjne wykonanie osteotomii, pozwala na umieszczenie w otworze implantu. Ten proces trwa około 15-25 minut.

Po zabiegu implantacji nie powinniśmy obciążać implantu. Okres gojenia to zazwyczaj 3-6 miesięcy, w zależności od skłonności genetycznych i regeneracyjnych oraz od tego, w której kości był umieszczony implant.

Implanty Poznań – FAQ

Jak zachowuje się implant po zabiegu ?
Proces połączenia implantu z kością, czyli osteointegracja następuje powoli, z tego względu nie powinniśmy obciążać go za bardzo. Osteointegracja trwa zazwyczaj  3 – 6 miesięcy, zależnie od tego gdzie miał miejsce zabieg (szczęka, żuchwa) czyli od tkanki kostnej. Pierwsze tygodnie są istotne, ponieważ bardzo łatwo dochodzi do zapalenia tkanek miękkich i kości.

Aby temu zapobiedz:

 1. Zimny okład na twarz bezpośrednio po zabiegu
 2. Leki przeciwbólowe według zaleceń lekarza stomatologa
 3. Posiłki i napoje spożywać dopiero po ustaniu działania znieczulenia.
 4. Unikać gorących posiłków w pierwszych dniach po zabiegu.
 5. Odstawić papierosy i alkohol
 6. Unikać nadmiernego wysiłku
 7. Zalecane jest stosowanie płynów antybakteryjnych do płukania jamy ustnej.
 8. Po 7-10 dni od zabiegu zgłosić się na usunięcie szwów o lekarza stomatologa.
Czy zabieg jest bolesny?
Zabieg jest zupełnie bezbolesny, wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym. Niestety kiedy znieczulenie puści może być odczuwalny delikatny dyskomfort szczególnie przy czynnościach wymagających nadwyrężenia implantu.
Czy przed zabiegiem trzeba wykonać jakieś badania?
Przed przystąpieniem do zabiegu w DentisArte Pacjent powinien wykonać : morfologię, OB, czas krwawienia, a także czas krzepnięcia krwi oraz zdjęcie pantomograficzne.
Czy każdy może mieć implanty?
Implanty mogą być założone jedynie osobą dorosłym powyżej 18 roku życia. Przeciwwskazania: choroba nowotworowa, zaburzenia krzepnięcia krwi,  ciężka cukrzyca, AIDS. Implant nie może być założony osobą z niezadowalającymi warunkami anatomicznymi kości.
Jak długo wytrzymują implanty?
Trwałość implantów jest zależna przede wszystkim od poziomu higieny zębów.  Implant po okresie gojenia staje się równie silny jak naturalny ząb. Obecne tytanowe implanty zębowe mają bardzo duże optymalne obciążenie protetyczne przez co nie ulegają uszkodzeniom.  
Czy istnieje jakieś ryzyko z zabiegiem wszczepienia implantów?
Zabieg ten nie ma praktycznie żadnego ryzyka, nie licząc obrzęku i dyskomfortu. Na te dolegliwości pomogą leki przeciwbólowe i unikanie ciepłych napojów i posiłków. 
Czy po wszczepieniu implantów należy trzymać się określonej diety?
Do kilku godzin po zabiegu wskazane są wyłącznie posiłki płynne i papkowate. Taki delikatny jadłospis powinien być przestrzegany przez kilka dni. 
Jak wiele implantów zębowych można wszczepić?
Przy zupełnym braku uzębienia można wszczepić tyle implantów ile naturalnie zębów posiada człowiek. 
Czy implant może się nie przyjąć?
Podstawą utrzymania implantu jest odpowiednia higiena i pielęgnacja uzębienia. Oczywiście istnieje minimalne ryzyko ze wszczepiony implanty będzie musiał być usunięty, po wygojeniu się rany można przeprowadzić zabieg implantologiczny jeszcze raz.

Implanty Poznań – Zabieg

Jak przygotować się na zabieg implantów?

Wstawianie implanty Poznań zębowego zawsze powinno być poprzedzone konsultacją wstępną oraz wywiadem. W trakcie takiej konsultacji stomatolog ocenia tkanki miękkie, stan zębów, stan przyzębia, pozycje zębów oraz ogląda te miejsca, gdzie zęby nie występują. Chodzi przede wszystkim o to, żeby ocenić czy implant przyjmie się i utrzyma. To poważny zabieg stomatologiczny, który wykonuje się etapowo, a obejmuje tkanki miękkie przyzębie oraz kość, dlatego tak ważna jest konsultacja przed zabiegiem. Zbierany jest również wywiad. W trakcie jego trwania stomatolog zadaje pytania dotyczące wykonywanych wcześniej zabiegów, ewentualnych wad zgryzu, wizyt u ortodonty, a także przebytych chorób. Można spodziewać się również pytań o osteoporozę oraz czy nie występuje uczulenie na znieczulenie. Będzie ono konieczne przy zabiegu, więc to bardzo ważna informacja.

Implanty Poznań – Przed planowanym zabiegiem

Najważniejsza jednak jest wcześniej wspomniana konsultacja wstępna z badaniem stanu zębów i przyzębia. W trakcie jej trwania stomatolog sprawdza, czy nie ma próchnicy, ubytków, płytki nazębnej. Przy ocenie tkanek miękkich musi wykluczyć, czy u pacjenta nie występują uszkodzenia błony śluzowej albo owrzodzenia. Wszystkie te elementy są bardzo ważne jeżeli chodzi o wstawienie implantu i mogą zaszkodzić w gojeniu się tkanki miękkiej. Stany zapalne, czy obecne w dziąsłach rany bądź ropnie są przeciwwskazaniem do zabiegu, ponieważ mogą doprowadzić do poważnego zakażenia, przez co implant nie tylko nie przyjmie się, ale również proces gojenia będzie znacznie dłuższy. Dodatkowo stomatolog pyta o występujące choroby, takie jak cukrzyca, nadciśnienie, choroby tarczycy, zaburzenia krzepnięcia krwi. W przypadku złego krzepnięcia krwi istnieje ryzyko powstania dużego krwotoku oraz trudności w gojeniu się rany pozabiegowej. Przed zabiegiem ważne jest więc wypełnienie specjalnej ankiety, w której zawarte będą informacje o chorobach czy przebytych już zabiegach. Stomatolog pyta także o to, czy pacjent jest palaczem papierosów. Nikotyna bowiem może znacznie opóźnić gojenie, dlatego po zabiegu zaleca się wstrzymanie się od palenia i stosowanie tabletek z nikotyną dla zwalczenia nałogu. Wstawienie implantu to idealny moment aby rzucić palenie.

 

Wstawienie implantu – badania przed zabiegiem

Do uzyskania pełnych informacji o stanie pacjenta będzie potrzebne oczywiście panoramiczne zdjęcie RTG zębów, często też tomografia komputerowa 3D. Pozwolą na dokładną ocenę stanu uzębienia oraz tkanki kostnej, w okolicy implantu, co pozwoli określić, czy implant będzie miał wystarczająco dużo miejsca.

Medycyna niestety nie zna możliwości na określenie, czy tkanka kostna będzie w stanie goić się szybko, czy też nie, ale pomocne mogą okazać się dodatkowe badania. Lekarz może zlecić badanie krwi, w tym morfologię, OB, test obciążenia glukozą, HbS, hormony tarczycy, poziom witaminy D3 oraz wapnia, sodu i potasu. Niezbędna jest również wiedza o obecności wirusa HIV, , takiej informacji nie można zataić.

Często stomatolodzy proszą pacjentów o konsultacje z lekarzem pierwszego kontaktu, który powinien wyrazić zgodę na wykonanie zabiegu. W przypadku odmowy często zabieg jest przesuwany do momentu, aż stan zdrowia pacjenta ulegnie poprawie. Szczególnie ostrożne powinny być osoby obciążone cukrzycą, osteoporozą albo mające duże niedobory witaminy D3. To bardzo ważne, by pacjent był w dobrym stanie zdrowia, ponieważ wszczepianie implantu zębowego jest obciążeniem dla organizmu. Pamiętajmy, że jest to ciało obce, które musi się przyjąć, a tkanki wokół niego dobrze zagoić. Nie wykonuje się więc zabiegu kiedy pacjent choruje albo ma dużą anemię.

Po zebraniu wszystkich danych stomatolog ustala z pacjentem ilość implantów i kolejność ich wykonania. Często przy jednym znieczuleniu wykonywane jest wszczepienie kilku implantów, by pacjent nie musiał wielokrotnie być poddawany znieczuleniu. Przed zabiegiem podpisywana jest zgoda przez pacjenta, w której zgadza się na podanie znieczulenia oraz na wstawienie implantu.

 

WIĘCEJ PRZECZYTASZ W ZAKŁADCE IMPLANTY LUB SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Polecam wszystkim cykorom, Pani Maria jest super! Będę tu śmigać już zawsze, nawet jeżeli miałabym przeprowadzić się na Antarktydę! Cała wizyta była bezbolesna, bezstresowa i przesympatyczna -Mar Ta

Pełen profesjonalizm, a dodatkowo sympatyczna atmosfera. W pełni polecam  -Michal Wyjatek

Oferujemy Państwu możliwość finansowania leczenia w Dentisarte w szybki i prosty sposób, w formie dogodnych rat. MediRaty pozwolą Państwu wykonać zabieg już dziś, a koszty leczenia rozłożyć na 12, 24, 36, 48 lub 60 rat.

Możliwość finansowania kosztów zabiegów nawet do 50.000 zł!
Aby skorzystać z płatności ratalnej MediRaty, poinformuj o tym lekarza podczas wizyty.
Lekarz przygotuje plan leczenia oraz określi jego przewidywany koszt.
Skorzystaj z aplikacji e-MediRaty i dokonaj samodzielnie wstępnej zdolności kredytowej. Przy jej pomocy możesz również złożyć wniosek on-line.

Doświadczeni lekarze

Dzięki współpracy z zespołem doświadczonych lekarzy stomatologów, reprezentujących wszystkie dyscypliny stomatologiczne, zapewniamy naszym Pacjentom możliwość kompleksowego leczenia.
Andrzej Chmielecki

Andrzej Chmielecki

Lekarz stomatolog

Maria Jakubowska- Chmielecka

Maria Jakubowska- Chmielecka

Lekarz stomatolog

Centrum stomatologiczne DENTISARTE jest wysokiej klasy zespołem gabinetów, łączących profesjonalną i nowoczesną opiekę stomatologiczną, innowacyjną diagnostykę oraz zabiegi poprawy estetyki twarzy, przy użyciu najnowszej generacji, oryginalnych i bezpiecznych materiałów oraz metod.

Miejsce które tworzymy, zawdzięczamy wspólnej pasji, zgranemu zespołowi oraz indywidualnemu podejściu do każdego pacjenta. Przy użyciu nowoczesnych metod diagnostyki i leczenia, zintegrowanemu, interdyscyplinarnemu podejściu, obejmującemu zabiegi stomatologiczne oraz medycynę estetyczną, zależy nam nie tylko na poprawie stanu zdrowia naszych pacjentów ale również na poprawie ich samopoczucia. Piękno naszej twarzy jest ściśle związane z uśmiechem. Bez wątpienia, to jak wyglądamy wpływa na nasze samopoczucie, a stan zdrowia jamy ustnej często rzutuje na kondycje naszego organizmu.

Naszym celem jest sprawienie, by nasi pacjenci na każdym etapie leczenia otrzymywali wszelką oczekiwaną pomoc oraz poczucie pełnego bezpieczeństwa.

Chcemy aby nasze doświadczenie i wiedza, pozwoliły cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem promieniejącym z Państwa twarzy.

Zapraszamy serdecznie
Maria i Andrzej Chmieleccy

Odwiedź nas

Wszyscy nasi pacjenci mogą korzystać z komfortowego bezpłatnego parkingu przed naszym gabinetem.
Adres gabinetu

Osiedle Szafirowe 2n,
62-002 Suchy Las

Umów się na wizytę

+48 61 671 61 61

Godziny otwarcia

PON – PT godz. 11:00-19:00
ŚRODA godz. 9:00-16:00