Gabinet stomatologiczny

Czym charakteryzuje się dobry gabinet stomatologiczny?

Dobry gabinet stomatologiczny powinien przede wszystkim być przyjazny pacjentowi. W obecnych czasach coraz więcej wymagamy od opieki stomatologicznej, dlatego ważne jest, by zarówno jakość usług jak i znajdujący się w nim sprzęt odpowiadał wszelkim normom.

Gabinet stomatologiczny Poznań- na co zwrócić uwagę?

Podstawowym kryterium, jakim musi charakteryzować się dobry gabinet stomatologiczny to higiena pracy. To podstawa, bez której nie możemy mówić o otwarciu gabinetu. Czystość sprzętu oraz miejsca pracy gwarantuje bezpieczeństwo dla znajdujących się w nim pacjentów. Gabinet musi więc być wyposażony w sterylizatory w postaci autoklawów do czyszczenia z drobnoustrojów wierteł oraz innych narzędzi wielokrotnego użytku. Autoklaw dzięki nasyconej parze wodnej zabija praktycznie wszystkie bakterie, dzięki czemu sprzęt może być użyty ponownie na kolejnym pacjencie.

Sprzęt i wyposażenie gabinetu dentystycznego

Bardzo przydatne jeśli chodzi o sprzęt są nowoczesne ssaki i kompresory. Dzięki nim możliwe jest działanie unitu stomatologicznego.

Najczęściej używane są kompresory jedno-, dwu- i trzycylindrowe oraz dwucylindrowe typu tandem. Nowoczesne kompresory posiadają plastikową osłonkę, która zmniejsza znacznie poziom hałasu. Wyposażone są również w filtry powietrza i filtry bakteriologiczne.

dobry gabinet stomatologicznyNowoczesne gabinety stomatologiczne wyposażone są również w lasery, które ze znacznie większą precyzją niż tradycyjne wiertła, usuwają próchnicę. Przede wszystkim zabiegi z użyciem lasera stomatologicznego są znacznie mniej bolesne dla pacjenta, bardziej precyzyjne i bezpieczne. Umożliwiają integralność zęba i sąsiadujących z nim tkanek. Laser dodatkowo jest w stanie zniszczyć bakterie, a także ograniczyć sięgania po inne metody, jak mosty, czy koronki. Zmniejsza się również koszt leczenia oraz nie jest konieczne stosowanie środków znieczulających, które dość mocno ingerują w organizm. Można za jego pomocą również wykonywać bezkrwawe zabiegi na dziąsłach. Możliwe jest także wykonywanie zabiegów na tkankach, takich jak usuwanie przerostów i włókniaków.

Podczas pracy stomatologa jest ważny również fotel. Powinien być on również wygodny dla samego pacjenta. Najlepszym wyborem będzie regulowany fotel z możliwością położenia pacjenta przy bardziej skomplikowanych zabiegach, które będą wymagały precyzji. Taki fotel powinien być regulowany za pilota lub panelu, dzięki czemu pacjent będzie ustawiony w najlepszej dla stomatologa pozycji. Powinien także być pokryty materiałem łatwym do umycia, gdyż higiena jest najważniejsza w takich miejscach jak gabinet stomatologiczny. Tak właśnie wyposażony jest gabinet Dentis Arte. Dodatkowo nad fotelem umieszczony jest ekran telewizyjny, na którym podczas zabiegu można oglądać relaksujący film lub zaległy serial w słuchawkach tak aby odciąć się od dentystycznych dźwięków .

Dobry gabinet stomatologiczny = Dobra atmosfera

Dobry gabinet stomatologiczny to również odpowiednie miejsce dla pacjenta, w którym będzie czuł się dobrze. Po zabiegach stomatologicznych wymagana jest cisza i spokój. Dobrym rozwiązaniem będzie więc przytulna poczekalnia z wygodnymi siedzeniami, w której pacjent bezpośrednio po zabiegu będzie mógł odczekać zanim pójdzie do domu. Warto również zadbać o recepcję, w której będzie można zapłacić za zabieg i umówić się na wizytę. Można pomyśleć również o elektronicznym sposobie rezerwacji i odwoływania wizyt.

 

Zapraszamy do kontaktu!