Jak wybrać stomatologa?

Dentysta Poznań to jedna z najczęściej wpisywanych fraz, kiedy przemierzamy internet w celu znalezienia dla siebie najlepszej opcji leczenia. Nieprawidłowo wykonany zabieg dentystyczny, czy też źle postawiona diagnoza mogą być fatalne w skutkach. Błędy stomatologów powodują dolegliwości bólowe, często również ich efektem jest konieczność przeprowadzania skomplikowanych i drogich zabiegów. Co więcej, z powodu nieprawidłowego postępowania dentysty pacjent może być zmuszony poddać się usunięciu zęba z pozornie błahego powodu. Dlatego tak ważne jest, aby znaleźć dobrego dentystę Poznań, który nie popełnia prostych błędów. Na co zwracać uwagę poszukując odpowiedniego specjalisty?

Dentysta Poznań 

Z pewnością dobrym wskaźnikiem jakości usług, jakie świadczy dany dentysta Poznań, są opinie byłych pacjentów. Warto się z nimi zapoznać przed umówieniem wizyty. W jaki sposób dotrzeć do opinii na temat profesjonalizmu specjalisty? Z pewnością najlepiej popytać wśród znajomych. Każdy korzysta z usług dentystycznych, stąd też pozyskanie opinii nie będzie trudne. Odpowiedzi przyjaciół czy rodziny są zwykle szczere, dlatego właśnie  są tak cenne.

Ponadto, warto także sprawdzić dentystę Poznań w internecie. W sieci dostępne są opinie o niemal każdym specjaliście. Jeżeli nie sposób znaleźć komentarze dotyczące działalności konkretnego gabinetu, powinno to wzbudzić podejrzenia. Pozytywne opinie również nie oznaczają, że z całą pewnością dany stomatolog Poznań jest świetnym fachowcem. Zdarza się, że kliniki stomatologiczne, czy też pojedynczy dentyści i inni lekarze wykupują pozytywne opinie na temat swojej działalności. Niemniej jednak duża liczba pozytywnych opinii daje względnie dużą pewność, że dany dentysta Poznań rzeczywiście jest godny zaufania.

Jaki Stomatolog w Suchym Lasie?

Z całą pewnością, warto również zwracać uwagę na doświadczenie dentysty. Jak długo pracuje w zawodzie? Kiedy ukończył daną specjalizację? Kwestie te są ważne, gdyż im dłużej stomatolog przyjmuje pacjentów, tym większe prawdopodobieństwo, że poradzi sobie w każdej, nawet niestandardowej sytuacji. Z drugiej strony, trzeba też mieć na uwadze, że często najbardziej doświadczeni stomatologowie rezygnują z dalszego kształcenia, przez co nie są na bieżąco z nowoczesnymi technologiami. Dlatego też oprócz doświadczenia, trzeba również uwzględniać, czy stomatolog Poznań wykorzystuje w swojej praktyce najnowsze odkrycia naukowe.

Stomatologia, podobnie jak inne dziedziny medycyny, stale się rozwija. Wciąż powstają nowe techniki działania oraz wprowadzany jest innowacyjny sprzęt stomatologiczny. Warto się upewnić, że dany dentysta Poznań korzysta z nowoczesnych technologii, gdyż umożliwiają one:

  • skuteczniejsze leczenie
  • szybsze leczenie
  • bezbolesne znieczulenie

 

Należy jednak pamiętać, że zwykle im bardziej zaawansowany sprzęt, tym wyższe koszty korzystania z niego. Stąd też wizyta w najnowocześniejszym gabinecie może być dość kosztowna.

Jaki Dentysta w Poznaniu?

Każdy dentysta potrafi wykonać najbardziej podstawowe zabiegi stomatologiczne, dokonać ogólnej oceny stanu zdrowia uzębienia, czy też przeanalizować zdjęcie RTG szczęki. Jednakże, jeśli chodzi o bardziej zaawansowane zabiegi, koniecznie trzeba się zwracać do fachowców z poszczególnych specjalności. Rzecz w tym, iż nawet najlepszy dentysta periodontolog nie będzie w stanie wykonać profesjonalnie zabiegu z zakresu chirurgi stomatologicznej, a chirurg nie zna się na prostowaniu zgryzu. Stąd też nie można polegać jedynie na pozytywnych opiniach na temat dentysty, czy też na jego doświadczeniu. Koniecznie trzeba się również zapoznać z jego specjalizacją. Do najważniejszych specjalizacji dentystycznych należą:

  • chirurgia stomatologiczna – dentysta Poznań będący chirurgiem zajmuje się wykonywaniem zabiegów w jamie ustnej. Główną grupę zabiegów stanowią ekstrakcje zębów, jednak chirurg stomatolog Poznań wykonuje również m.in. resekcje, wstawianie implantów i wiele innych zabiegów.
  • periodontologia – dziedzina stomatologii zajmująca się leczeniem przyzębia, czyli tkanek okalających zęby. Periodontolog leczy zatem dziąsła, ozębną, ale też kości. Najczęstszym problemem, z jakim musi sobie poradzić periodontolog, jest zapalenie którejś z tkanek.
  • ortodoncja – specjalista ortodonta zajmuje się korygowaniem wad zgryzu. Jego głównym narzędziem w tej walce jest aparat ortodontyczny. Zadaniem dentysty jest w tym przypadku odpowiednie dobranie aparatu, a następnie kontrola efektów jego działania. Leczenie wad zgryzu daje najlepsze rezultaty u dzieci, jednak również osoby dorosłe są klientami ortodontów.
  • protetyka stomatologiczna – specjaliści z tej dziedziny zajmują się m.in. wstawianiem mostów i koron. Rzecz w tym, iż ich specjalnością jest odbudowa wyrwanego, utraconego lub ubitego zęba.

 

Stomatolog Poznań – cennik

Dla wielu pacjentów cena zabiegu wykonywanego przez dentystę Poznań jest kwestią kluczową. Warto w tym miejscu zauważyć, że stawki proponowane przez różnych stomatologów za ten sam zabieg bywają mocno zróżnicowane. Czasami różnice w cenach wynoszą nawet kilkaset złotych. Niemniej jednak niska cena czasami wynika po prostu z niskiej jakości usług. Z drugiej strony, nie ma sensu korzystanie koniecznie z pomocy najdroższego fachowca na rynku, gdyż nie zawsze wysoka cena oznacza najlepszą jakość usług.