Chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna – Usuwanie zębów w naszej praktyce jest ostatecznością, jeśli jednak istnieje taka konieczność, ekstrakcje wykonujemy w sposób możliwie najmniej inwazyjny, nieuszkadzający zdrowych tkanek otaczających ząb.

Chirurgia stomotologiczna Poznań

W naszym gabinecie zabiegi chirurgiczne wykonywane są w sposób komfortowy dla pacjenta. Dzięki stosowaniu odpowiednich środków znieczulających,  zabiegi są bezbolesne. Oferujemy pełen zakres usług chirurgii stomatologicznej.

Usuwanie zębów w naszej praktyce jest ostatecznością, jeśli jednak istnieje taka konieczność, ekstrakcje wykonujemy w sposób możliwie najmniej inwazyjny, nieuszkadzający zdrowych tkanek otaczających ząb. Dobrej jakości tkanka kostna, niezniszczona po usunięciu zęba ma bowiem ogromne znaczenie gdy pacjent zdecyduje się w późniejszym czasie na wprowadzenie implantów. Kiedy jakość tkanki kostnej, ze względu na uszkodzenie jej w trakcie usuwania zęba lub na skutek zaniku kości po ekstrakcji, jest niewystarczająca aby wprowadzić implant, konieczne jest wykonanie odpowiednich zabiegów odbudowujących kość (augumentacja).

Chirurgia stomatologiczna, a zatrzymany ząb.

Chirurgia stomatologiczna


Zatrzymany ząb to taki, który nie jest widoczny na zewnątrz w jamie ustnej pacjenta. Dopiero po zrobieniu zdjęcia panoramicznego można stwierdzić czy ząb istnieje. Taki ząb jest wykształcony w pełni, ale z niewiadomych powodów się nie wyrżnął z kości szczęki czy żuchwy. Zabieg wykonywany w przypadku zęba zatrzymanego to zabieg dłutowania, czyli nacinania i odsłaniania dziąsła. Następnie zostaje usunięta blaszka kostna za pomocą wiertła i ząb zostaje usunięty. Na koniec zabiegu zostają założone szwy.

Zalecenia po ekstrakcji zęba

Chirurgia stomatologiczna to charakterystyczna dziedzina wymagająca dbania o gojącą ranę. Zalecamy:

 • Przez pół godziny od zabiegu zaleca się pozostawienie gazy w jamie ustnej założonej przez lekarza.
 • Przez dwie godziny od zabiegu nie jeść ani nie pić
 • Nie płukać jamy ustnej przez dobę od zabiegu, może to spowodować utratę skrzepu z gojącego się zębodołu
 • Unikać nadmiernego wysiłku fizycznego
 • Wstrzymanie się od palenia papierosów
 • Zimne okłady, leki przeciwbólowe według zaleceń lekarza
 • Nie drażnić miejsca po zabiegu
 • Przyjować płyne i papkowate jedzenie do kilku dni po zabiegu
 • W razie przypadku stanu zapalnego lekarz może przepisać antybiotyk. Należy go stosować według zaleceń lekarza.
 • Po 7-10 dniach zgłosić się do zdjęcia szwów

Co to jest zabIeg resekcji wierzchołka korzenia?

 • Resekcja wierzchołka korzenia stosowana jest w sytuacjach nieudanego leczenia kanałowego.
 • Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym, stomatolog nacina śluzówkę w okolicy korzenia zęba. Wycięte zostaje okienko kostne i wierzchołek korzenia zęba razem ze zmianą zapalną. Ubytek jest wypełniony materiałem kościozastępczym i zakładane są szwy.
 • Bardzo niebezpieczne mogą być nieleczone zmiany okołowierzchołkowe, które mogą prowadzić do zniszczenia kości, powstania ropni oraz torbieli. Mogą również wpływać na nieprawidłowe działanie nerek czy serca, czy być przeciwwskazaniem do wykonania operacji kardiologicznej czy ortopedycznej, dlatego nie wolno odpuszczać wizyty u stomatologa.

Chirurgia stomatologiczna Poznań

Chirurgia stomatologiczna to dziedzina stomatologii obejmująca leczenie chirurgiczne jamy ustnej i okolic przyległych. Dzięki nowoczesnej technologii i wysokim kwalifikacjom naszych lekarzy jesteśmy w stanie przeprowadzić zabiegi chirurgii bezboleśnie i bezpiecznie.
Jak dbamy o komfort naszych pacjentów podczas zabiegów?

 

 • Szeroka gama środków znieczulających środki znieczulające bezigłowe, systemy znieczuleń tradycyjnych szybko działających środków znieczulających.
Nasze zabiegi chirurgii stomatologicznej:
 • Ekstrakcje (usuwanie zębów, również niewyrżniętych i wstrzymanych).
 • Odsłanianie zębów zatrzymanych,
 • Zabiegi chirurgiczne związane z implantologią – podniesienie dna zatoki szczękowej, augumentacja wyrostka zębodołowego
 • Przygotowanie jamy ustnej do leczenia protetycznego – podcinanie wędzidełek.
 • Plastyka połączeń z zatoką szczękową.
 • Resekcje wierzchołka korzeni, hemisekcje.
 • Zabiegi usunięcia włókniaków, nadziąślaków, mukoceli, brodawczaków i innych zmian zapalnych błony śluzowej.
Polecam wszystkim cykorom, Pani Maria jest super! Będę tu śmigać już zawsze, nawet jeżeli miałabym przeprowadzić się na Antarktydę! Cała wizyta była bezbolesna, bezstresowa i przesympatyczna
-Mar Ta

Pełen profesjonalizm, a dodatkowo sympatyczna atmosfera. W pełni polecam 
-Michal Wyjatek

Najlepsi z najlepszych. Już od paru lat jestem wierną pacjentką i nigdy nie zmienię. Profesjonalna opieka medyczna, przemiła atmosfera i super lekarze. Pozdrawiam
-Marta Urbaniak

Jestem naprawde zaskoczona,ze wizyta u dentysty moze byc tak przyjemna,profesjonalna a przede wszystkim bezbolesna!!!wyszlam usmiechnieta,wspaniale miejsce i ludzie! dziekuje:)
-Issa Piechanini

Chirurgia stomatologiczna

Oferujemy Państwu możliwość finansowania leczenia w Dentisarte w szybki i prosty sposób, w formie dogodnych rat. MediRaty pozwolą Państwu wykonać zabieg już dziś, a koszty leczenia rozłożyć na 12, 24, 36, 48 lub 60 rat.

Możliwość finansowania kosztów zabiegów nawet do 50.000 zł!
Aby skorzystać z płatności ratalnej MediRaty, poinformuj o tym lekarza podczas wizyty.
Lekarz przygotuje plan leczenia oraz określi jego przewidywany koszt.
Skorzystaj z aplikacji e-MediRaty i dokonaj samodzielnie wstępnej zdolności kredytowej. Przy jej pomocy możesz również złożyć wniosek on-line.

Doświadczeni lekarze

Dzięki współpracy z zespołem doświadczonych lekarzy stomatologów, reprezentujących wszystkie dyscypliny stomatologiczne, zapewniamy naszym Pacjentom możliwość kompleksowego leczenia.
Andrzej Chmielecki

Andrzej Chmielecki

Lekarz stomatolog

Maria Jakubowska- Chmielecka

Maria Jakubowska- Chmielecka

Lekarz stomatolog

Centrum stomatologiczne DENTISARTE jest wysokiej klasy zespołem gabinetów, łączących profesjonalną i nowoczesną opiekę stomatologiczną, innowacyjną diagnostykę oraz zabiegi poprawy estetyki twarzy, przy użyciu najnowszej generacji, oryginalnych i bezpiecznych materiałów oraz metod.

Miejsce które tworzymy, zawdzięczamy wspólnej pasji, zgranemu zespołowi oraz indywidualnemu podejściu do każdego pacjenta. Przy użyciu nowoczesnych metod diagnostyki i leczenia, zintegrowanemu, interdyscyplinarnemu podejściu, obejmującemu zabiegi stomatologiczne oraz medycynę estetyczną, zależy nam nie tylko na poprawie stanu zdrowia naszych pacjentów ale również na poprawie ich samopoczucia. Piękno naszej twarzy jest ściśle związane z uśmiechem. Bez wątpienia, to jak wyglądamy wpływa na nasze samopoczucie, a stan zdrowia jamy ustnej często rzutuje na kondycje naszego organizmu.

Naszym celem jest sprawienie, by nasi pacjenci na każdym etapie leczenia otrzymywali wszelką oczekiwaną pomoc oraz poczucie pełnego bezpieczeństwa.

Chcemy aby nasze doświadczenie i wiedza, pozwoliły cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem promieniejącym z Państwa twarzy.

Zapraszamy serdecznie
Maria i Andrzej Chmieleccy

Odwiedź nas

Wszyscy nasi pacjenci mogą korzystać z komfortowego bezpłatnego parkingu przed naszym gabinetem.
Adres gabinetu

Osiedle Szafirowe 2n,
62-002 Suchy Las

Umów się na wizytę

+48 61 671 61 61

Godziny otwarcia

PON – PT godz. 9:00-19:00