Botoks Poznań

Zabiegi medycyny estetycznej DENTSARTE – Botoks Poznań

Botoks Poznań – odwiedz nasze studio i sprawdź jaką substancją podawaną w celu redukcji zmarszczek jest toksyna botulinowa, popularnie nazywana botoxem, a w spolszczonej wersji botoksem. Jeszcze inną nazwą na toksynę botulinową jest jad kiełbasiany. Substancja ta jest dobrze znana medycynie od kilkudziesięciu lat. Początkowo wykorzystywano ją  w okulistyce do leczenia zeza. Dopiero w latach 90 XX wieku odkryto, że botox doskonale sprawdza się również w zabiegach medycyny estetycznej.

Substancja ta dzięki swoim właściwościom ogranicza powstawanie zmarszczek mimicznych dzięki swoim zdolnościom do do blokady przewodzenia impulsów nerwowych do mięśnia, które wywołują jego skurcz. Zabieg ten szeroko stosuje się w zapobieganiu powstawania zmarszczek, wygładzeniu, a nie kiedy likwidacji już istniejących zmarszczek.

Zabiegi z botoxu

Spośród dziesiątek wykonywanych obecnie zabiegów estetycznych z pewnością najczęściej wymienia się botox. Jednak mało kto wie, czym tak naprawdę jest botoks Poznań. Warto zatem przybliżyć nieco ten wyjątkowo popularny zabieg. Jak się go wykonuje? Czym jest wstrzykiwana substancja? Jaka jest skuteczność botoxu w przypadku jego najpopularniejszego zastosowania, czyli przeciwdziałania zmarszczkom, leczenie bruksizmu i nadpotliwości pach ?

Do zabiegów podawane są małe dawki nie powodujące skutków ubocznych pod warunkiem, że wykonuje go specjalista z doświadczeniem. Taki jak dr Maria Jakubowska – Chmielecka. Głównym zastosowaniem botoksu jest zapobieganie oraz likwidacja zmarszczek mimicznych, ale też leczenie bruksizmu, likwidacja „pomarańczowej skórki” na brodzie oraz nadpotliwość.

Botoks Poznań

Botoks Poznań – zastosowanie botoksu w zabiegach medycyny estetycznej

Redukcja zmarszczek botoksem:

  • Zmarszczki poprzeczne czoła
  • Zmarszczki gładzizny „lwia zmarszczka”
  • Pomarańczowa skórka na brodzie
  • Zmarszczki wokół oczu tzw. kurze łapki
  • Leczenie bruksizmu
  • nadpotliwość pach

Botoks Poznań – niezawodny sposób na zmarszczki

Toksyna botulinowa odpowiednio podana jest bezpieczna dla człowieka. Przede wszystkim oddziałuje na połączenia nerwowo-mięśniowe, blokując je czasowo co w tym przypadku jest akurat bardzo pożądane, ale odwracalne. Właśnie dzięki temu dochodzi do wygładzenia istniejących już zmarszczek  oraz zapobiega powstawaniu nowych.

Efekty po zabiegu z zastosowaniem botoksu

Efekty dobrze przeprowadzonego zabiegu są widoczne po około 3 tygodniach.warto pamietać, że dla podtrzymania efektu zabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej należy powtarzać Między innymi dlatego botoks Poznań jest tak popularny. Pacjentki i pacjenci niemal od razu widzą, że dobrze wydali pieniądze. Warto pamiętać, że botoks należy regularnie powtarzać.

Efekty zabiegu są bowiem widoczne przez mniej więcej pół roku, choć jest to również zależne od zastosowanej dawki.

Toksyna botulinowa ma szerokie zastosowanie i w zależności od podjętej terapii widoczne mogą być :

  • wygładzenie i redukcja zmarszczek,
  • niepowstawanie nowych zmarszczek w okolicach objętych zabiegiem
  • leczenie bruksizmu, nadpotliwości
Botoks Poznań
Zmiana „kwadratowej ” twarzy u pacjentów cierpiących na bruksizm wywołanej przerostem mięśni żwaczy na ich naturalny kształt twarzy oraz osłabienie ich działania. u pacjentów cierpiących na bruksizm zazwyczaj towarzyszy patologiczne starcie zebow oraz obniżenie zwarcia. Zabieg z użyciem toksyny botulinowej nierzadko jest pierwszym etapem leczenia, przed leczeniem stomatologicznym, tj. Płytką relaksacyjna wraz z odbudową startych zębów oraz fizjoloficznej wysokości zwarcia.
Botoks Poznań

Jak wygląda zabieg iniekcji toksyny botulinowej?

Po konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej i przeanalizowaniu funkcji zabiegu i ewentualnych przeciwwskazań można poddać się zabiegowi.  Zabieg jest prosty i krótki, polega na zaaplikowaniu małą igłą odpowiednich ilości botoksu. Zabieg trwa 15 -30 minut i nie jest bolesny, jednak niekiedy stosuje się maści znieczulające.

Czy zabieg wymaga Rekonwalescencji?

Zabieg nie wymaga od Pacjenta rekonwalescencji. Od razu po wykonanym zabiegu mogą być widoczne miejscowe zaczerwienienie lub obrzęk, który ustępuje po kilku godzinach.

 Jak długo widoczne są efekty?

Efekt działania pojawia się po około 7 dniach i utrzymuje przez ok. 4-6 miesięcy, po tym czasie dochodzi do degradacji toksyny botulinowej.

Botoks Poznań opinie

Botoks Poznań
Botoks Poznań

Kobiety mogą starzec się pięknie!

Botoks Poznań
Medycyna estetyczna nie może zatrzymać postępu procesu dojrzewania, ale może zwolnić uwydatnianie się jego skutków. Zadbana, wypoczęta twarz i olśniewający uśmiech sprawi, że każda kobieta poczuje się wyjątkowo. Niezależnie od wieku zdrowe, zadbane zęby są ważne zarówno dla kobiet jak i mężczyzn.

Zabiegi estetyczne nie są przeznaczone wyłącznie dla ludzi dojrzałych. Doskonale wiemy, że każdy jest inny. Każdemu podoba się coś innego. Tak samo jest z wyglądem zewnętrznym. Dużo młodych ludzi boryka się z asymetriami, deformacjami i wieloma innymi problemami. Medycyna estetyczna skutecznie rozwiązuje te problemy. Specjalistyczne preparaty i sprzęt jakim dysponujemy daje możliwość wykonania wielu różnorodnych zabiegów mających na celu poprawę wyglądu uzębienia, symetrii twarzy i kondycji skóry.

Piękny, zdrowy uśmiech może zdziałać cuda, dać pewność siebie i siłę do działania.

W naszej klinice oferujemy szeroką gamę zabiegów medycyny estetycznej.

Są to zabiegi opierające się między innymi na kwasie hialuronowym, toksynie botulinowej oraz na terapii peptydowej.

 Zabiegi  z zakresu medycyny estetycznej, wykonywane są przez doktor Marię Jakubowską – Chmielecką, która od lat poszerza swoje kwalifikacje i umiejętności zapewniając usługi na wysokim poziomie. Pomagamy dążyć do perfekcji, z zachowaniem naturalnego wyglądu! 

Każdy zabieg w naszym gabinecie rozpoczynamy analizą problemu pacjenta, obejrzeniem twarzy i aparatu stomatognatycznego, omówieniem idnywidualnych, dopasowanych do potrzeb każdego pacjenta skutecznych działań prowadzących do rozwiązania problemu.  W naszym gabinecie stosuje się wyłącznie preparaty przebadane klinicznie i od lat stosowane w dermatologii estetycznej.

Zapraszam na Botoks w naszej klinice w Poznaniu.

Odwiedź nas

Wszyscy nasi pacjenci mogą korzystać z komfortowego bezpłatnego parkingu przed naszym gabinetem.
Adres gabinetu

Osiedle Szafirowe 2n,
62-002 Suchy Las

Umów się na wizytę

+48 61 671 61 61

Godziny otwarcia

PON – PT godz. 9:00-19:00
ŚRODA godz. 9:00-16:00

Odwiedź nas

Wszyscy nasi pacjenci mogą korzystać z komfortowego bezpłatnego parkingu przed naszym gabinetem.
Adres gabinetu

Osiedle Szafirowe 2n,
62-002 Suchy Las

Umów się na wizytę

+48 61 671 61 61

Godziny otwarcia

PON – PT godz. 9:00-19:00