Botoks Oborniki

Zabiegi medycyny estetycznej DENTSARTE – Botoks Oborniki

Zabiegi Botoksu Oborniki

Co to jest botoks?

Substancją podawaną w celu redukcji zmarszczek jest toksyna botulinowa, popularnie nazywana botoxem, a w spolszczonej wersji botoksem. Jeszcze inną nazwą na toksynę botulinową jest jad kiełbasiany. Substancja ta jest dobrze znana medycynie od kilkudziesięciu lat. Początkowo wykorzystywano ją np. w okulistyce. Dopiero w latach 90 XX wieku odkryto, że botox doskonale sprawdza się również w zabiegach medycyny estetycznej.

Substancja ta dzięki swoim właściwością ogranicza powstawanie zmarszczek mimicznych dzięki swoim zdolnością do kurczenia mięśni, w które została wstrzyknięta. Zabieg ten szeroko stosuje się w zapobieganiu starzenia się skóry oraz likwidacji już istniejących zmarszczek.

 

Zastosowanie botoksu w kosmetyce

 Spośród dziesiątek wykonywanych obecnie zabiegów estetycznych z pewnością najczęściej wymienia się botox. Jednak mało kto wie, czym tak naprawdę jest botoks Oborniki. Warto zatem przybliżyć nieco ten wyjątkowo popularny zabieg. Jak się go wykonuje? Czym jest wstrzykiwana substancja? Jaka jest skuteczność botoxu w przypadku jego najpopularniejszego zastosowania, czyli przeciwdziałania zmarszczkom?

Do zabiegów podawane są małe dawki nie powodują skutków ubocznych pod warunkiem, że wykonuje go specjalista z doświadczeniem. Taki jak dr Maria Jakubowska – Chmielecka. Głównym zastosowaniem wstrzyknięć z toksyną botulinową są zmarszczki mimiczne, ale też głębsze zmarszczki.   

Botoks Oborniki
Botoks Oborniki

Zastosowanie jadu botoksu w zabiegach medycyny estetycznej – Redukcja zmarszczek :

 • Zmarszczki poprzeczne czoła
 • Zmarszczki gładzizny „lwia zmarszczka”
 • Zmarszczki wokół oczu tzw. kurze łapki
 • Leczenie bruksizmu

Botoks Oborniki– likwidacja zmarszczek

Pomimo iż nadal toksyna botulinowa jest stosowana w różnych celach, na botoks Oborniki decydują się głównie panie, pragnące zredukować zmarszczki. Należy jednak w tym miejscu zaznaczyć, że salony kosmetyczne odwiedzają również mężczyźni, którzy chcą zatrzymać proces starzenia się skóry. W jaki sposób przyczynia się do tego botoks Oborniki?

Jak wspomniano, botox to toksyna, nazywana też jadem. Z pewnością nie kojarzy się to dobrze, jednak nie ma czego się obawiać. Toksyna botulinowa jest bezpieczna dla człowieka, choć przejawia pewne właściwości charakterystyczne dla substancji toksycznych. Przede wszystkim oddziałuje na zakończenia nerwowe, co w tym przypadku jest akurat bardzo pożądane. Właśnie dzięki temu botoks w Obornikach pomaga zredukować zmarszczki, poprzez uniemożliwienie skurczów mięśni twarzy.

Toksyna botulinowa – zabiegi wypełniające

Efekty po zabiegu z zastosowaniem toksyny botulinowej

Efekty dobrze przeprowadzonego zabiegu są widoczne najpóźniej po kilku dniach. Między innymi dlatego botoks Oborniki jest tak popularny. Pacjentki i pacjenci niemal od razu widzą, że dobrze wydali pieniądze. Warto pamiętać, że botoks należy regularnie powtarzać.

Efekty zabiegu są bowiem widoczne przez mniej więcej pół roku, choć jest to również zależne od zastosowanej dawki.

Toksyna botulinowa ma szerokie zastosowanie i w zależności od podjętej terapii widoczne mogą być :

 • Wygładzenie zmarszczek, wypełnienie i wymodelowanie twarzy
 • Uniesienie brwi
 • leczenie bruksizmu, nadpotliwości
Botoks Oborniki
Botoks Oborniki
Jak wygląda zabieg iniekcji toksyny botulinowej?

Po konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej i przeanalizowaniu funkcji zabiegu i ewentualnych przeciwwskazań można poddać się zabiegowi.  Zabieg jest prosty i krótki, polega na zaaplikowaniu małą igłą odpowiednich ilości botoksu bezpośrednio do mięśni. Zabieg trwa 15 -30 minut i nie jest bolesny, jednak niekiedy stosuje się maści znieczulające.

Czy zabieg wymaga Rekonwalescencji?

Zabieg nie wymaga od Pacjenta rekonwalescencji. Od razu po wykonanym zabiegu mogą być widoczne miejscowe zaczerwienienie lub obrzęk, który ustępuje po kilku godzinach.

 Jak długo widoczne są efekty?

Efekt działania pojawia się po około 7 dniach i utrzymuje przez ok. 4-6 miesięcy, po tym czasie dochodzi do degradacji toksyny botulinowej.

Dla kogo jest zabieg botoxu?

Jak już wspomniano, botoks Oborniki to bezpieczny zabieg. Zwykle określany jest jako nieinwazyjny, jednak w sporadycznych przypadkach dochodzi do pewnych komplikacji. Czasami mogą występować umiarkowane dolegliwości bólowe, a także zaczerwienienie i podwyższenie temperatury ciała. Są to objawy stanu zapalnego, który jednak nie pojawia się często, a jeżeli już wystąpi, to raczej w łagodnej formie. Profesjonalista przed przystąpieniem do wykonania zabiegu zawsze sprawdza, czy jego przeprowadzenie jest bezpieczne.

Przeciwwskazaniami do wstrzykiwania botoksu są:

 • ciąża
 • leki przeciwzapalne
 • antybiotyki
 • choroby układu nerwowego
 • schorzenia układu krążenia
Botoks Oborniki
WAŻNE! Odstępy czasowe pomiędzy zabiegami wypełniania zmarszczek, a innymi metodami odmładzania skóry takimi jak mikrodermabrazja czy iniekcje z kwasu hialuronowego  powinny wynosić minimum 2-3 tygodnie.
Botoks Oborniki
KORZYŚCI – ZABIEGI Z UŻYCIEM TOKSYNY BOTULINOWEJ : 

W porównaniu z innymi inwazyjnymi zabiegami medycyny estetycznej Toksyna botulinowa ma bardzo atrakcyjną cenę i jest mniej bolesna.

Efekty pojawiają się w krótkim czasie i utrzymuje się nawet do 8 miesięcy. W zależności od kondycji i wieku skóry.

Nie wymaga okresu rekonwalescencji, Pacjent może wrócić do swoich codziennych zajęć. Mówi się że jest to zabieg “lunchowy”, trwający 15-20 minut.

Ma zastosowanie lecznicze i estetyczne, zabiegom mogą się poddać zarówno osoby młode (od 25 lat) jak i starsze .

pierwszymi objawami starzenia się skóry.

Łączenie z innymi zabiegami –  Toksyna Botulinowa bardzo dobrze sprawdza się w korekcji wszelkich zmarszczek mimicznych, natomiast przy zmarszczkach utrwalonych warto dodatkowo poddać się zabiegowi kwasu hialuronowego. Pozwoli to na przedłużenie efektu wypełnienia, zwolnienie procesu starzenia oraz lepsze wymodelowanie twarzy. Zabiegi przy użyciu toksyny botulinowej można łączyć z innymi zabiegami medycyny estetycznej mezoterapią czy laserowym frakcjonowaniem skóry.

Kobiety mogą starzec się pięknie!

Botoks Oborniki
Medycyna estetyczna nie może zatrzymać postępu procesu dojrzewania, ale może zwolnić uwydatnianie się jego skutków. Zadbana, wypoczęta twarz i olśniewający uśmiech sprawi, że każda kobieta poczuje się wyjątkowo. Niezależnie od wieku zdrowe, zadbane zęby są ważne zarówno dla kobiet jak i mężczyzn.

Zabiegi estetyczne nie są przeznaczone wyłącznie dla ludzi dojrzałych. Doskonale wiemy, że każdy jest inny. Każdemu podoba się coś innego. Tak samo jest z wyglądem zewnętrznym. Dużo młodych ludzi boryka się z asymetriami, deformacjami i wieloma innymi problemami. Medycyna estetyczna skutecznie rozwiązuje te problemy. Specjalistyczne preparaty i sprzęt jakim dysponujemy daje możliwość wykonania wielu różnorodnych zabiegów mających na celu poprawę wyglądu uzębienia, symetrii twarzy i kondycji skóry.

Piękny, zdrowy uśmiech może zdziałać cuda, dać pewność siebie i siłę do działania.

W naszej klinice oferujemy szeroką gamę zabiegów medycyny estetycznej.

Są to zabiegi opierające się między innymi na kwasie hialuronowym, toksynie botulinowej oraz na terapii peptydowej.

 Zabiegi  z zakresu medycyny estetycznej, wykonywane są przez doktor Marię Jakubowską – Chmielecką, która od lat poszerza swoje kwalifikacje i umiejętności zapewniając usługi na wysokim poziomie. Pomagamy dążyć do perfekcji, z zachowaniem naturalnego wyglądu! 

Każdy zabieg w naszym gabinecie rozpoczynamy analizą problemu pacjenta, obejrzeniem twarzy i aparatu stomatognatycznego, omówieniem idnywidualnych, dopasowanych do potrzeb każdego pacjenta skutecznych działań prowadzących do rozwiązania problemu.  W naszym gabinecie stosuje się wyłącznie preparaty przebadane klinicznie i od lat stosowane w dermatologii estetycznej.

Lustereczko mówiło mi, że już czas, a ja zagłuszałam ten głos z obawy przed nieznanym. *** Niniejszym oświadczam, że dołączam do grona wielbicielek kunsztu estetycznego Pani Marii Jakubowskiej -Chmieleckiej – „lekarza smutków twarzowych”. Spotkanie piękności było bezbolesne i przebiegało w bardzo życzliwej atmosferze. Polecam Panią Doktor, ponieważ efekt Jej pracy to połączenie profesjonalizmu z artyzmem i pasją.
-Emilia

W końcu zdecydowałam się na „odrobinę luksusu” i ingerencję medycyny estetycznej w obrębie mojej twarzy. Trafiłam do Pani dr Jakubowskiej-Chmieleckiej. Pełen profesjonalizm, doskonałe przygotowanie merytoryczne i pewna ręka! I przy tym pani doktor jest bardzo ciepłą, niezwykle sympatyczną osobą. Na pewno będę do niej wracała. Już rozsławiam jej fachowość wśród moich koleżanek, które mają zamiar co nieco sobie ulepszyć na buźce. Polecam wszystkim!
-Anna

Jest nie wielu takich lekarzy, których darzę zaufaniem. Pani Doktor Maria Jakubowska-Chmielecka absolutnie do nich należy. Wiem, że jestem niełatwą pacjentką – zarówno w sferze zdrowotnej jak i tej emocjonalnej. W gabinecie Pani Jakubowskiej- Chmieleckiej czuję się jednak tak, jakbym była jedyną i najważniejszą pacjentką na świecie. Pani Doktor za każdym razem przeprowadza ze mną wnikliwy wywiad, przedstawia dokładny plan leczenia (wyłożony zrozumiałym dla osoby nie będącej lekarzem językiem), po czym pewną ręką, w sposób bardzo profesjonalny rozprawia się z moja dolegliwością. Wszystko dzieje się w atmosferze ogromnej życzliwości. Po zabiegu, Pani Doktor poświęca mi również wiele uwagi: cierpliwie wysłuchuje pytań, rozwiewa moje wątpliwości, jest przy tym niezwykle empatyczna. Pani Maria Jakubowska-Chmielecka to lekarz z wielką pasją, wielką kulturą osobistą, to lekarz z powołania.
-Monika J.

Cóż napisać – efekt estetyczny na kochanej twarzy mojej Żony jest wspaniały! Teraz jej spojrzenie złagodniało, i to nawet wtedy, gdy trochę się złości. Koniec z groźną miną, choćby sama chciała 🙂 Bardzo dziękuję Pani Doktor. Z wyrazami szacunku –
-Zadowolony Mąż

CENNIK

Konsultacja 100 zł
Znieczulenie emla 30 zł

Redukcja zmarszczek toksyną botulinową

Zmarszczki poprzeczne czoła 550 zł
Zmarszczki gładzizny „lwia zmarszczka” 500 zł
Zmarszczki wokół oczu 450 zł
3 okolice 1250 zł
Leczenie bruksizmu przy użyciu toksyny botulinowej 1200 zł

Odwiedź nas

Wszyscy nasi pacjenci mogą korzystać z komfortowego bezpłatnego parkingu przed naszym gabinetem.
Adres gabinetu

Osiedle Szafirowe 2n,
62-002 Suchy Las

Umów się na wizytę

+48 61 671 61 61

Godziny otwarcia

PON – PT godz. 9:00-19:00