Kiedy warto zdecydować się wypełnienie ust?

Wypełnianie ust Poznań to zabieg, na który najczęściej decydują się kobiety. Zwykle wypełnienie ust Poznań wykonuje się przez wykorzystanie kwasu hialuronowy. Dobrze przeprowadzona operacja sprawia, że usta zostają wymodelowane bądź powiększone. Oczywiście, ostatecznie wszystko zależy od życzenia pacjentki.

Czym jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy to związek, który w naturalny sposób występuje w organizmach żywych. U ludzi znaleźć go można w:

 • ciele szklistym oka,
 • tkance łącznej

Zawarte w kwasie hialuronowym cząsteczki wykazują się ogromną zdolnością do wiązania wody. Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego potrafi związać nawet 250 cząsteczek wody. Jak wiadomo, z wiekiem ilość kwasu hialuronowego, a wraz z nim, stopień nawilżenia skóry w organizmie zmniejsza się, dlatego też coraz więcej pań decyduje się na wypełnienie ust Poznań. Kwas hialuronowy cieszy się sławą na całym świecie, dzięki swojej skuteczności. Ponadto, jest to bezpieczny środek, którego aplikacja nie wywołuje poważnych skutków ubocznych. Można go wykorzystywać we wszechstronny sposób. Już po jednym zabiegu na wypełnienie ust Poznań, ta część twarzy staje się znacznie bardziej jędrna, sprężysta oraz nawilżona.

Dlaczego warto poddać się zabiegowi wypełnienia ust?

Panie, a czasami również panowie, decydują się na tego rodzaju operacje z różnych powodów. Wśród nich są następujące dolegliwości:

 • zmniejszenie napięcia skóry,
 • dokuczliwe opadanie ust w kącikach,
 • zanik czerwieni wargowej
 • pojawienie się zmarszczek

Wiele pacjentek pojawia się w salonach kosmetycznych w celu poddania się zabiegowi, pomimo iż żadne z powyższych wskazań u nich nie występują. Motywacją do wypełnienia ust Poznań może być bowiem po prostu chęć poprawy ich wyglądu.

Przeciwwskazania do wypełniania ust

Nie zawsze poddanie się zabiegowi jest wskazane. Nie powinny się na to decydować kobiety, które:

 • zmagają się z chorobami autoimmunologicznymi
 • są w ciąży lub karmią piersią
 • przyjmują antybiotyki
 • mają opryszczkę bądź inne zmiany skórne o charakterze zapalnym,
 • korzystają z immunoterapii

Przebieg zabiegu i przygotowanie się do wypełnienia ust

Trzy dni przed wykonywanym zabiegiem nie wolno przyjmować leków przeciwzapalnych. W dniu, w którym zabieg ma być wykonany, niewskazane jest natomiast nagrzewanie ciała poprzez wizyty w saunie bądź solarium. Należy również unikać wysiłku fizycznego. Dodatkowo, przed operacją należy zmyć z ust cały makijaż. Lekarz przeprowadza również wywiad, który dotyczy alergii, przyjmowanych leków oraz przebytych chorób. Najważniejszy punkt to konsultacja z pacjentem, w trakcie której przedstawia on, jakiego efektu oczekuje.

Jak przebiega zabieg wypełnienia ust?

Sam zabieg trwa około trzydziestu minut. Przeprowadza się go w znieczuleniu miejscowym z wykorzystaniem kremu, bądź przy silnym znieczuleniu przewodowym. Preparat w precyzyjny sposób wprowadzany jest w usta z użyciem igły oraz ampułko-strzykawki. Po zaaplikowaniu kwasu lekarz masuje usta oraz rozprowadza preparat.

Co należy robić po zabiegu wypełniania ust?

W przypadku tego rodzaju zabiegów rekonwalescencja jest bardzo krótka. Najczęściej do normalnego trybu życia można wrócić od razu. Niektóre pacjentki skarżą się jednak na występowanie opuchlizny, rumieni, krwiaków oraz miejscowych zasinień.

Efekty powiększania bądź wymodelowania ust utrzymują się najczęściej przez okres około sześciu miesięcy. Wszystko zależy też od indywidualnych predyspozycji każdego pacjenta.

Wypełnienie ust Poznań – oferta DentisArte

Zainteresowani wypełnieniem ust Poznań mogą przebierać w ofertach salonów i klinik kosmetycznych. Dzięki dużej konkurencji na rynku, ceny zabiegu w Poznaniu są bardzo korzystne dla pacjentek. Zatem szukając odpowiedniego gabinetu, warto przeczytać wszelkie recenzje na temat każdego z nich oraz zapytać o zdanie swoich znajomych. Daje to pewność skorzystania z usług osób, które są profesjonalistami i zapewnia zadowolenie oraz satysfakcję z efektów wykonanej przez nich pracy przez długie miesiące.