Dentysta

Dentysta Poznań – Jak wybrać stomatologa w swoim mieście?

Czy potrzebny mi dentysta?

Tak naprawdę dopóki nic się nie wydarzy nie ma potrzeby szukać. Jednak kiedy już dotknie nas ból zęba lub jakieś poważniejsze schorzenie na gwałt potrzebny jest specjalista. Jak znaleźć dobrego dentystę? W dobie technologii i internetu nie jest to problem, ale jak korzystać z tych informacji? Patrząc na opinie innych pacjentów możemy bardzo dużo się dowiedzieć. Czy byli zadowoleni z obsługi, podejścia lekarza i personelu. Jak przedstawiają się ceny w relacji z jakością wykonania leczenia. Czego nie wie pacjent? Nie wie, jak dokładny był dentysta w przeprowadzeniu leczenia, jak dobrze uszczelnił margines, czy usunął skutecznie próchnicę i zabezpieczył ząb? Krótko mówiąc, nie przeprowadzając samych zabiegów stomatologicznych, pacjenci muszą mieć tylko nadzieję, że wybrany dentysta jest dokładny, precyzyjny i doświadczony w wykonywanych przez siebie procedurach.

Czym powinien wyróżniać się dobry dentysta Poznań?

Jeśli nie masz do dyspozycji kolegów z gabinetu dentystycznego, najlepszym sposobem na wybór dentysty jest po prostu zbadanie, co ludzie piszą w opiniach i komentarzach. Czy dany gabinet istnieje w sieci czy czynnie się udziela. Istnieje wiele ważnych aspektów, które mogą być pomocne przy wyborze lekarza stomatologa.

Jak wybrać dentystę?

Zapoznaj się z gabinetami stomatologicznymi w pobliżu.

Popytaj znajomych gdzie chodzą do dentysty, czy są zadowoleni z efektów leczenia. Następnie przejrzyj w internecie gabinety w swoim mieście. Pamiętajmy, że czasami dobrzy specjaliści mogą stacjonować w swoich prywatnych gabinetach na obrzeżach większych miast. Dzięki zmodernizowanym algorytmowi Google znalezienie stomatologa w pobliżu jest dziecinnie proste. Dokładnie możemy sprawdzić jak inni oceniają to miejsce, w jakich godzinach jest otwarte i jakie są średnie ceny.

Po utworzeniu listy potencjalnych specjalistów dowiedz się, czy możesz umówić konsultację u swojego wybranego dentysty. Podczas pierwszej wizyty nie bój się pytań. Jest to sposób na wybadanie podejścia lekarza do pacjenta. Wybierz dentystę tak, abyś chciał do niego zawitać co najmniej raz w roku, a nie tylko jak cos zacznie boleć.

Terimn do dentysty

Znalezienie dentysty, który może dostosować się do naszego napiętego harmonogramu, to wielka rzecz. Wszyscy pracujemy, odbieramy dzieci z zajęć pozalekcyjnych, mamy obowiązki dlatego znalezienie dentysty, który pracuje w dogodnych dla Ciebie godzinach jest bardzo ważne. W szczególności kiedy dokucza nam ból zęba.   

Dentysta Poznań – cennik

Bez ubezpieczenia stomatologicznego opłaty dentystyczne mogą być kosztowne. Jeżeli interesuje Cię kredytowanie zabiegów możesz skorzystać z oferty MediRaty. Przed zaplanowaniem wizyty u dentysty zadzwoń i upewnij się, że Twoje ubezpieczenie jest akceptowane w gabinecie dentystycznym.

Dentysta Ponzań – opinie

Recenzje lokalne mogą być świetnym źródłem informacji przy dentysty. Recenzje to świetny sposób na określenie poziomu obsługi klienta, jakości praktyki stomatologicznej, kompetencji i życzliwości personelu oraz ogólnej opieki.

Kwalifikacje i specjalizacje stomatologa

Jedną z najważniejszych rzeczy  jest wykształcenie stomatologa, doświadczenie, certyfikaty i specjalizacje. Niektóre gabinety stomatologiczne mogą mieć szczególny nacisk na stomatologię dziecięcą, implantologie, stomatologię ogólną, stomatologię estetyczną, ortodoncję i wiele innych.  Znajdź najbliższego dentystę z najlepszymi kwalifikacjami i specjalizacjami spełniającymi Twoje potrzeby.

Usługi stomatologiczne Poznań

Stomatologia estetyczna zapewnia nowoczesne zabiegi poprawiające wygląd uzębienia, a co za tym idzie całego uśmiechu. Czy wiesz, że ponad 50% osób twierdzi, że uśmiechnęłoby się, gdyby mieli ładniejszy uśmiech!?! Jeżeli szukamy specyficznych usług i zabiegów szukajmy szczegółowo. Wiadomo powszechnie, że stomatolodzy tak jak i lekarze posiadają różne specjalizacje. Jeżeli planujemy założyć licówki czy implanty lepiej wybrać implantologa niż ortodontę. Jakie usługi poza standardowym leczeniem oferują gabinety stomatologiczne?

 • Licówki

Licówki są to specjalnie przygotowane forniry, które pokrywają przednią warstwę zębów w celu zmiany koloru i kształtu zęba. Większość fornirów jest wykonana z porcelany, ale również mogą być wykonywane z tworzywa sztucznego. Licówki wzmacniają zęby, likwidują poważne przebarwienia zębów, ukruszenia oraz poprawiają kształt i rozmiar zęba.

 

 • Łączenie kompozytowe

Klejenie pomaga poprawić wygląd zębów, które są rozdrobnione, odbarwione, popękane lub zepsute. Łączenie kompozytowe jest również wykorzystywane do wypełniania ubytków, ponieważ ma wygląd szkliwa.

 

Implanty stomatologiczne

Jeżeli borykasz się z problemem utraty uzębienia powinieneś zdecydować się na implant zęba. Implanty dentystyczne są nowoczesnym rozwiązaniem gwarantującym zupełnie naturalny wygląd zęba. Zasadniczo implant dentystyczny to prosty metalowy wkręt przeznaczona do gwintowania w kości szczęki lub żuchwy.  Na górze tego metalowego słupka przymocowany jest protezowy ząb. Jedną z najważniejszych korzyści implantów dentystycznych jest ich trwałość. Implanty dentystyczne nigdy nie muszą być usuwane; w rzeczywistości, z dobrą opieką, mogą przetrwać całe życie.

Stomatologia dziecięca

Daj swojemu dziecku znaleźć najlepszego dentystę. Pierwsza wizyta malucha u dentysty może być nie lada przeżyciem. Poczytajmy opinie zanim zafundujemy dziecko wizytę w obskurnym gabinecie z nie miłym personelem. Niekoniecznie lekarz, do którego uczęszczasz musi być idealnym wyborem dla Twojej pociechy. DentisArte to miejsce pełne ciepła i przyjaznej atmosfery. Cieszymy się bardzo dobrą opinią jeżeli chodzi o stomatologię dziecięcą. Dzieci z uśmiechem wracają na kolejne wizyty.

NAJCZĘSTSZE PYTANIA DOTYCZĄCE DENTYSTÓW

Czym jest stomatologia?

Stomatologia to dziedzina medycyny zajmująca się diagnostyką, leczeniem i zapobieganiem stanom, zaburzeniom i chorobom zębów, dziąseł, jamy ustnej, szczęki i żuchwy.

Jakie są specjalizacje stomatologiczne?

Najbardziej popularne to:

 • Endodoncja
 • Chirurgia stomatologiczna
 • Ortodoncja
 • Periodontologia
 • Protetyka (implanty, korony, licówki)

 

Kto to jest dentysta?

Dentysta = poprawnie lekarz stomatolog jest specjalistą, który zajmuje się diagnozowaniem, leczeniem i zapobieganiem problemom jamy ustnej i uzębienia.

Czy trzeba chodzić regularnie do dentysty?

Regularne odwiedzanie dentysty nie tylko pomaga zachować zdrowe uzębienie, ale także pomaga utrzymać zdrowy wygląd uśmiechu.

Czy muszę iść na przegląd stomatologiczny kiedy nie boli mnie żaden ząb?

Twoje zęby nie zawsze dają znać, że dzieje się coś niepokojącego. Dlatego ważne są regularne wizyty u dentysty.

Na co powinienem zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego dentysty?

Podczas pierwszej wizyty powinieneś być w stanie ustalić, czy dentysta jest właśnie dla Ciebie. Podczas swojej wizyty rozważ następujące kwestie:

 • Czy harmonogram spotkań jest wygodny?
 • Czy gabinet znajduje się w pobliżu miejsca zamieszkania lub pracy?
 • Czy gabinet wydaje się czysty i uporządkowany?
 • Czy Twoja historia medyczna i stomatologiczna zostały zarejestrowane i umieszczone w stałej dokumentacji?
 • Czy dentysta wyjaśnia techniki leczenia i dalszej higieny jamy ustnej?
Jak mogę dbać o zęby między wizytami dentystycznymi?

ZAWSZE pamiętaj, aby myć zęby co najmniej dwa razy dziennie i co najmniej raz dziennie używaj nici dentystycznej! Upewnij się, że używasz pasty do zębów zawierającej fluor, i zapytaj dentystę, czy potrzebujesz dodatkowego płukania fluorem. To pomoże zapobiec ubytkom. Unikaj pokarmów z dużą ilością cukru  i palenia tytoniu.

Pamiętaj o zaplanowaniu rutynowej kontroli. Zaleca się wizytę u dentysty co sześć do dwunastu miesięcy,

W jakim wieku zacząć zabierać moje dziecko do dentysty?

Amerykańska Akademia Stomatologii Dziecięcej zaleca, aby dzieci po raz pierwszy odbyły wizytę u dentysty już w wieku sześciu miesięcy. W tym czasie pojawią się pierwsze ząbki u Twojego dziecka, a Twój dentysta ma szansę sprawdzić stan zdrowia mleczków i rokowania kolejnych.  

Jak często powinienem odwiedzać dentystę?

Dzieci, nastolatki i dorośli powinni chodzić do dentysty w celu regularnej kontroli co najmniej raz na sześć miesięcy. Pacjenci, którzy są bardziej narażeni na raka jamy ustnej lub choroby dziąseł, mogą zostać poproszeni o wizytę u dentysty więcej niż dwa razy w roku.

Czym jest wypełnienie?

Wypełnienie jest materiałem syntetycznym, który  dentysta używa do wypełnienia ubytku po usunięciu próchnicy zębów. Założenie wypełnienia zazwyczaj nie boli, ponieważ dentysta znieczula miejsce poddawane leczeniu. Wypełnienia są wykonane z wielu różnych materiałów, w tym z kompozytów, złota lub ceramiki.

Jak często należy myć zęby?

Powinieneś myć zęby co najmniej dwa razy dziennie. Szczotkowanie utrzymuje zęby, dziąsła i usta w czystości i zdrowiu, usuwając płytkę bakteryjną. Zaleca się również stosowanie szczoteczki do zębów o miękkim włosiu i pasty do zębów z fluorem. Powinieneś spędzić co najmniej minutę na górnych zębach i minutę na dolnych zębach, i pamiętaj, aby umyć język i dziąsła!

Kiedy zmienić szczoteczkę do zębów?

Twoja szczoteczka do zębów w końcu się zużyje, szczególnie jeśli myjesz zęby dwa razy dziennie przez dwie do trzech minut za każdym razem. Twój dentysta zaleca, aby dorośli i dzieci zmieniali szczoteczkę co trzy miesiące. Jeśli używasz elektrycznej szczoteczki do zębów pamiętaj, aby przeczytać wskazówki. Pacjenci z chorobą dziąseł są zachęcani do zmiany szczoteczki co cztery do sześciu tygodni, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się bakterii. Po szczotkowaniu przepłucz szczoteczkę gorącą wodą, aby zabić zarazki i utrzymywać szczeciny w czystości. Jeśli byłeś chory, pamiętaj, aby zmienić szczoteczkę do zębów tak szybko, jak to możliwe!

Co to jest choroba dziąseł?

Znana również jako choroba przyzębia, choroba dziąseł jest spowodowana głównie przez nagromadzenie płytki nazębnej i bakterii, które nie są leczone we wczesnym etapie. Inne przyczyny chorób przyzębia obejmują palenie tytoniu, niektóre leki i genetykę. Zapalenie dziąseł jest początkowym stadium choroby dziąseł. Zapalenie dziąseł pozostawione bez leczenia może przekształcić się w chorobę dziąseł. Zaawansowana choroba dziąseł prowadzi do utraty zębów i kości.

Jakie są typowe objawy choroby dziąseł?

Czerwone, podrażnione, krwawiące lub spuchnięte dziąsła

 • Chroniczny nieświeży oddech
 • Luźne zęby lub utrata zębów
 • Ekstremalna wrażliwość zębów
 • Cofnięta linia dziąseł

OPINIE

Polecam wszystkim cykorom, Pani Maria jest super! Będę tu śmigać już zawsze, nawet jeżeli miałabym przeprowadzić się na Antarktydę! Cała wizyta była bezbolesna, bezstresowa i przesympatyczna
-Mar Ta

Pełen profesjonalizm, a dodatkowo sympatyczna atmosfera. W pełni polecam 
-Michal Wyjatek

Oferujemy Państwu możliwość finansowania leczenia w Dentisarte w szybki i prosty sposób, w formie dogodnych rat. MediRaty pozwolą Państwu wykonać zabieg już dziś, a koszty leczenia rozłożyć na 12, 24, 36, 48 lub 60 rat.

Możliwość finansowania kosztów zabiegów nawet do 50.000 zł!
Aby skorzystać z płatności ratalnej MediRaty, poinformuj o tym lekarza podczas wizyty.
Lekarz przygotuje plan leczenia oraz określi jego przewidywany koszt.
Skorzystaj z aplikacji e-MediRaty i dokonaj samodzielnie wstępnej zdolności kredytowej. Przy jej pomocy możesz również złożyć wniosek on-line.

Doświadczeni lekarze

Dzięki współpracy z zespołem doświadczonych lekarzy stomatologów, reprezentujących wszystkie dyscypliny stomatologiczne, zapewniamy naszym Pacjentom możliwość kompleksowego leczenia.
Andrzej Chmielecki

Andrzej Chmielecki

Lekarz stomatolog

Maria Jakubowska- Chmielecka

Maria Jakubowska- Chmielecka

Lekarz stomatolog

Odwiedź nas

Wszyscy nasi pacjenci mogą korzystać z komfortowego bezpłatnego parkingu przed naszym gabinetem.

Adres gabinetu

Osiedle Szafirowe 2n

62-002 Suchy Las

Zadzwoń do nas

61 671 61 61

Godziny otwarcia

PON.-PT.

11:00-19:00

ŚRODA

9:00-16:00